Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Veikta kratīšana vēja parku attīstītājas SIA "Winergy" birojos
Vēja parku attīstītājam "Winergy" jau vairāk nekā gadu ieildzis strīds ar AS "Norvik banka".

Veikta kratīšana vēja parku attīstītājas SIA "Winergy" birojos

112
2014. gada 10. decembrī 23:04 2014. gada 10. decembrī 23:04
 
Šodien veikta kratīšana vēja parku attīstītājas SIA "Winergy" birojos, vēsta Latvijas Televīzija.

"Winergy" valdes loceklis Jānis Vanks apstiprinājis, ka kratīšana notikusi gan "Winergy" birojos Rīgā un Mārupē, gan arī viņa dzīvesvietā. Viņa rīcībā neesot informācijas par šādas rīcības iemesliem.

Kā vēstīts, vēja parku attīstītājam "Winergy" jau vairāk nekā gadu ieildzis strīds ar AS "Norvik banka". Tā rezultātā "Winergy" īpašnieks Indreks Kuivaliks sācis starptautiskās šķīrējtiesas procesu pret Latvijas valsti, prasot ne mazāk kā 51 miljona eiro kompensāciju.

Kā aģentūru LETA informēja "Winergy" juriste Jūlija Brice, 12.novembrī Kuivaliks iesniedzis prasību pret Latvijas valsti izskatīšanai īpaši sasauktai (ad hoc) šķīrējtiesai, kas nodibināta saskaņā ar ANO Starptautiskās tirdzniecības noteikumu komitejas (UNCITRAL) šķīrējtiesas noteikumiem. Prasība arī nosūtīta Hāgas Patstāvīgās šķīrējtiesas ģenerālsekretāram.

Kuivaliks prasa Latvijas valstij kompensāciju, jo uzskata, ka valsts pārkāpj Latvijas un Igaunijas valdību noslēgto līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību. Uzņēmumā informēja, ka zaudējumu kompensācijas summa ir ne mazāka kā 51 463 145 eiro.

Kuivaliks savā iesniegumā starptautiskajai šķīrējtiesai norāda uz Latvijas iestāžu nepārprotamu un situācijai neatbilstošu rīcību, lobējot vienas puses, proti, AS "Norvik banka", intereses civiltiesiskā strīdā starp diviem komersantiem.

"Winergy" Ventspils novada Popes un Tārgales pagastā ierīkoja Latvijā jaudīgāko vēja elektroenerģijas parku. Tajā uzstādīti jaunās paaudzes "Siemens" ģeneratori, katrs ar 2,3 megavatu (MW) jaudu, 90 metru torņa augstumu, ar 101 metra rotora diametru, 50 metru spārna garumu.

2012.gadā "Winergy" un "Norvik banka" noslēdza trīs aizdevuma līgumus par kopējo summu apmēram 18,5 miljoni eiro, no kuriem atmaksāti 2,5 miljoni eiro. "Norvik banka" toreiz pieprasījusi atmaksāt visu aizdevuma summu, ko "Winergy" nevarēja uzreiz izpildīt.

2013.gada maijā Valsts policija pēc bankas iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamu "Norvik bankas" naudas līdzekļu 1,18 miljonu eiro apmērā nelikumīgu iegūšanu, kā rezultātā tika piemērots arests visai "Winergy" mantai, kuras vērtība ir vismaz 21,45 miljoni eiro. Savukārt 2014.gada augustā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā tika apstiprināts "Winergy" tiesiskās aizsardzības procesa plāns.

SIA "Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Winergy" dibināta 2008.gada 6.oktobrī un līdz 2012.gada 21.martam tās nosaukums bija SIA "Gilovigi". Līdz 2010.gada 17.novembrim uzņēmuma vienīgais īpašnieks bija Dmitrijs Pavlovs. Pēc tam visas uzņēmuma daļas pilnībā nonāca Maltā reģistrētās kompānijas "Aeolus Investments Ltd." īpašumā. Taču kopš 2012.gada 23.oktobra 92,81% "Winergy" kapitāldaļu nonāca Igaunijas kompānijas "Wind One" īpašumā, bet atlikušās daļas saglabāja "Aeolus Investments Ltd.".

"Winergy" pamatkapitāls ir 8,53 miljoni latu (12,14 miljoni eiro). Patlaban nav pieejami dati par "Winergy" finanšu rādītājiem 2013.gadā, taču 2012.gadu uzņēmums noslēdza ar 4 164 836 eiro apgrozījumu un 277 629 eiro peļņu.

LETA/Foto: Agnese Gulbe/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTO: nenoskaidroti huligāni Rīgā apzīmējuši tramvaju ar Ministru prezidentam Kariņam neglaimojošu grafiti 3
Pēc uzņēmējas Krištopanes apzagšanas viens no video varoņiem ar viņu sazinās; uzraksta arī otra puiša ģimene
Dobelē jaunietis bez tiesībām ar paštaisītu mopēdu vizina nepilnu gadu vecu bērnu bez ķiveres 1
Pievienot komentāru

«Все лучшее у меня позади»: Собчак в леопардовом купальнике обнажила ягодицы

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина