Solvita Āboltiņa sāk pildīt vēstnieces pienākumus Nīderlandē, iesniedzot akreditācijas vēstuli karalim Vilemam Aleksandram
Solvita Āboltiņa ar Nīderlandes karali Vilemu Aleksandru (foto: Latvijas Ārlietu ministrijas "Facebook" konts)
Sabiedrība
2024. gada 27. marts, 16:02

Solvita Āboltiņa sāk pildīt vēstnieces pienākumus Nīderlandē, iesniedzot akreditācijas vēstuli karalim Vilemam Aleksandram

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas vēstniece Solvita Āboltiņas (JV) trešdien iesniedza akreditācijas vēstuli Nīderlandes karalim Vilemam Aleksandram. Pirms tam viņa bija Latvijas vēstniece Itālijā.

Ārlietu ministrija (ĀM) paziņoja, akreditācijas ceremonijas laikā tikušas pārrunātas abu valstu politiskās un ekonomiskās attiecības, atzīmējot, ka Latvijai un Nīderlandei ir labas sadarbības perspektīvas moderno tehnoloģiju un atjaunīgās enerģijas jomās.

ĀM atzīmē, ka Latvija un Nīderlande ir līdzīgi domājošas valstis, cieši partneri Eiropas Savienībā un NATO. Tāpat abas valstis ir stingras likuma varas un tiesiskuma aizstāves, tām rūp starptautiskā tiesiskā kārtība.

ĀM akcentē, ka Eiropas un arī globālās drošības nodrošināšanai, patlaban izšķirīgi svarīgi ir turpināt sniegt visa veida atbalstu Ukrainai, kas cīnās ar Krievijas agresiju.

Sarunas laikā Āboltiņa augstu novērtējusi līdzšinējo sadarbību izglītības jomā, paužot gandarījumu par Latvijas studentu lielo interesi par mācībām Nīderlandes augstskolās.

Jau ziņots, ka Āboltiņa karjeru diplomātiskajā dienestā sāka 1993.gadā Konsulārajā departamentā, 1994.gadā kļūstot par Konsulārā departamenta direktori.

Āboltiņa ir tikusi vairākkārt ievēlēta Saeimā, kur pildīja gan Juridiskās komisijas vadītājas pienākumus, gan bijusi Saeimas priekšsēdētāja biedre un 10. un 11.Saeimas priekšsēdētāja. No 2004.gada līdz 2006.gadam Āboltiņa bija tieslietu ministre.

Āboltiņa ir bijusī "Jaunās vienotības" līdere, kura politiku pameta, saņemot pieaugošu sabiedrības kritiku par politisko darbību un krītot viņas reitingiem. 2018.gadā, Ārlietu ministriju vadot pašreizējam Valsts prezidentam, tobrīd "Jaunās vienotības" politiķim Edgaram Rinkēvičam, Āboltiņa kļuva ir Latvijas vēstnieci Itālijā.

Kopš 2018.gada augusta Āboltiņa bija Latvijas vēstniece Itālijā un pastāvīgā pārstāve ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā. Viņa pildījusi nerezidējošās vēstnieces pienākumus Maltā, Sanmarīno un Albānijā.

Vēstniece ieguvusi augstāko izglītību tiesību zinātnēs Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.