foto: Ekrānšāviņš
VIDEO: Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis meņģējas pašvaldības tiešsaistes sēdē
Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis.
Sabiedrība
2024. gada 21. marts, 12:51

VIDEO: Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis meņģējas pašvaldības tiešsaistes sēdē

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Šokējoša notikuma epicentrā iekūlies Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis ("Latvijas attīstībai") - video kadros iemūžināts kā politiķis 13. marta domes sēdes laikā tiešsaistē meņģējas. Kā norādījis latviešu politiķis Jānis Vinters, Lasmanis aiztiek nezināmas sievietes intīmās vietas un tad vēl paosta.

"Augsti godātie, šādu video man no Jelgavas novada domes sēdes atsūtīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) kolēģi," ar satraucošajiem kadriem mikroblogošanas vietnē "X" dalījies latviešu politiķis Jānis Vinters.

Kadros iemūžināta Jelgavas novada domes 13. marta sēde, kurā budžeta komisija lēma par Elejas muižas parku un vairākiem citiem novadam būtiskiem jautājumiem. Kamēr pati sēde aizritēja bez starpgadījumiem, tās izskaņā manāms, ka Jelgavas novada domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa kadrā ieslīd kādas zeķubiksēs tērptas kājas.

Politiķis par šādu pavērsienu neizliekas traucēts un turpina vadīt sēdi, tomēr dažbrīd viņa rokas aizslīd līdz blakus esošajam sēdeklim, liekot nojaust par jestrām izdarībām.

Pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone aģentūrai LETA atzina, ka konkrētais incidents saistīts ar Budžeta komisijas sēdi. Ieraksts ir ticis izsūtīts deputātiem, jo izpilddirektore Līga Lonerte aicina viņus vērtēt, viņasprāt, ētikas dabas pārkāpumu domes priekšsēdētāja rīcībā.

Izpilddirektore deputātiem paudusi, ka, viņasprāt, Lasmaņa rīcībā ir saskatāmi būtiski pārkāpumi. Viņa pie deputātiem vērusies pēc administrācijas darbinieku celtās trauksmes. Budžeta komisijas tiešsaistes norisē, kā arī videoierakstā pašvaldības darbinieki un komisijas locekļi bija spiesti noskatīties uz domes priekšsēdētāja rīcību, un, ievērojot lietišķu subordināciju, bez tiesībām ietekmēt sanāksmes gaitu, pauda Kaņepone. Pēc sēdes incidents gan raisījis rezonansi gan izpildvaras personāla, gan domes deputātu vidū.

To, vai sēdes ierakstā redzamās epizodes ir vai nav uzskatāma par ētiskas dabas pārkāpumu no domes priekšsēdētāja kā amatpersonas puses un vai šāda rīcība ir pieņemama, veicot komisijas priekšsēdētāja pienākumus, var lemt vienīgi deputāti, piebilda Kaņepone, attiecīgi šo jautājumu, visticamāk, drīzumā izskatīs deputāti.

Pats Lasmanis pārkāpumus savā rīcībā nesaskata un uzskata, ka notiekošais esot nomelnojoša kampaņa.

Savukārt Jelgavas novada pašvaldības deputāts Dainis Liepiņš (LRA) pauda nostāju, ka Lasmaņa darbības nav savienojamas ar pašvaldības priekšsēdētāja amatu. Liepiņš sēdes video neesot redzējis, bet šodien no rīta saņēmis fotogrāfijas, kurās fiksēti atsevišķi sēdes momenti. Viņš atzina, ka "kriminālu pārkāpumu tur nav", bet Lasmanis ir novada domes priekšsēdētājs un pārstāv novadu, līdz ar to "neatkarīgi no politiskajām simpātijām šāda veida situācija nav pieņemama".

Politiķis atzīmēja, ka, piemēram, pirms nedēļas bijušas diskusijas par potenciālo investoru piesaisti novadam, kurā piedalījās arī domes priekšsēdētājs. "Šāda veida informācija diez vai veicina pozitīvu attieksmi pret novadu," piebilda Liepiņš.

Pēc notikušā Lasmanim esot izteikts piedāvājums pašam pieņemt lēmumu un atkāpties, tomēr domes priekšsēdētājs notikušo vērtējis kā "tīri privātu lietu" un negadījumu, stāstīja deputāts. "Lietas ir notikušas. Tas neko labu novadam nav devis, un tagad ir jautājums, ko tālāk," piebilda Liepiņš, kuram neesot informācijas par kādas ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai vērtētu notikušo.

Madars Lasmanis ir latviešu uzņēmējs un politiķis, pārstāv partiju "Latvijas attīstībai". Viņš ir bijis triju Saeimas sasaukumu deputāts, ilgstoši bijis Jelgavas novada domes deputāts, līdz 2022. gada 20. janvārī ievēlēts par tās priekšsēdētāju.