foto: Ivars Soikāns/LETA
Daugavā turpinās ledus iešana
Ledus Daugavā pie Daugavpils.
Sabiedrība
2024. gada 27. februāris, 09:36

Daugavā turpinās ledus iešana

Jauns.lv/LETA

Daugavā, kā arī vairākās citās Latgales un Vidzemes upēs turpinās ledus iešana un ūdens līmeņa paaugstināšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Ledus iešanas dēļ ūdens līmenis vietām krasi svārstās, caurmērā tas paaugstinās. Pie Daugavpils un Jēkabpils ūdens līmenis Daugavā pēdējās dienās cēlies par vairāk nekā metru, gaidāma zemāko palieņu applūšana.

Daugavas baseinā Latvijā un Baltkrievijā sniegs praktiski ir nokusis, upes augštecē Krievijā saglabājas sniega sega. Tuvākajās dienās ūdens līmeņa kāpums Daugavā un citās upēs valsts austrumu daļā galvenokārt būs saistīts ar lietavām.

Augsts ūdens līmenis un applūdušas palienes saglabājas Misas upē. Sagaidāms, ka nedēļas otrajā pusē ūdens līmenis Misā sāks lēnām pazemināties.

Viens no krasākajiem ūdens līmeņa kāpumiem pēdējās dienās novērots Pededzē - pie Litenes ūdens līmenis cēlies par diviem metriem. Līdzīgs ūdens līmeņa pieaugums konstatēts Gaujas pietekā Tirzā.

Valsts austrumu un centrālajā daļā spēkā LVĢMC izsludinātais dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs un par palieņu applūšanu.

Jau ziņots, ka atbilstoši hidrologu prognozēm ūdens apjoms upēs šopavasar palu laikā būs tuvu ilggadējām vidējām vērtībām vai mazāks par to, tomēr gaidāma palieņu un citu zemāko vietu applūšana.