Mācības lidmašīnas avārijas gadījumā militārajā bāzē “Lielvārde”

21. februārī Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē “Lielvārde ” notika pilna apjoma ārkārtas situāciju mācības, kurās Gaisa spēki sadarbībā ar ...

gallery icon
94
Sabiedrība
2024. gada 23. februāris, 13:14

FOTO: armijnieki un glābēji Lielvārdē lidlaukā mācās, kā rīkoties lidmašīnas avārijas gadījumā

Jauns.lv

Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē “Lielvārde ” 21. februārī, tika aizvadītas pilna apjoma mācības, kurās Gaisa spēki sadarbībā ar valsts operatīvajiem dienestiem praktiski pārbaudīja sadarbību ārkārtas situācijā, vēsta Sargs.lv.

Mācību scenārijs paredzēja lidaparāta “An-2” avārijas situāciju, kuras rezultātā ir cietuši vairāki cilvēki un sākusies degšana. Lai radītu pēc iespējas reālākus mācību apstākļus, tika veikta kontrolēta objektu aizdedzināšana.

foto: Aizsardzības ministrija/Gatis Dieziņš
Mācības Lielvārdē.

Pēc incidenta lidostas personāls nekavējoties uzsāka glābšanas operāciju, vienlaicīgi sazinoties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Valsts policiju. Pirmie notikuma vietā ieradās lidostā esošie ugunsdzēsības spēki, kas veica avarējušā lidaparāta dzēšanu. Pēc liesmu neitralizēšanas tika uzsākta cietušo glābšanas operācija, kurā iesaistījās VUGD.

foto: Aizsardzības ministrija/ Gatis Dieziņš
Mācības Lielvārdē.

Tā kā lidaparāts avārijas brīdī bija ievērojami bojāts, tad glābšanas darbus sarežģīja tas, ka iekšpusē atradās ievainotie, kuri paši ar saviem spēkiem nevarēja izkļūt. Ugunsdzēsēji nekavējoties pieņēma lēmumu izzāģēt lidaparāta korpusā caurumu, lai spētu piekļūt cietušajiem.

foto: Aizsardzības ministrija/ Gatis Dieziņš
Mācības Lielvārdē.

Pēc veiksmīgas ievainoto atbrīvošanas tie tika nogādāti mediķu rokās, lai veiktu ievainoto šķirošanu pēc to ievainojumiem un nepieciešamās palīdzības. Pēc scenārija izspēles darbu uzsāka policijas kolēģi, kuri veica pierādījumu iegūšanu, lai veiktu turpmāko izmeklēšanu.

“Šādās mācībās mums visvarīgākā ir komunikācija. Ir ļoti svarīgi jau izsaukuma laikā zināt, kas ir noticis, lai jau brauciena laikā varētu saprast, ko un kā labāk darīt. Jo vairāk informācija, jo labāk būsim spējīgi rīkoties. Mācībās ir iesaistīti arī mediķi, policisti un ugunsdzēsēji, kas pēc mūsu pieprasījuma ir ieradušies palīdzēt. Ir iesaistīti vairāki dienesti, tāpēc ir svarīgi izkopt savstarpējo sadarbību un komunikāciju. Vissarežģītākā šādās situācijās ir ievainoto nogādāšana drošajā vietā, piemēram, šodien mums scenārijs paredzēja arī iesprostotus cilvēkus, kuri jāatbrīvo tā, lai mēs nenodarītu viņiem lielākus ievainojumus. Šādos gadījumos mēs nezinām, kas tieši cilvēkam ir noticis un kādi ievainojumi gūti, tāpēc ir nepieciešams rīkoties ātri, bet piesardzīgi,” portālam “Sargs.lv” atzina Gaisa spēku Ugunsdzēsēju grupas apmācību instruktors kaprālis Arnis Uzijs.

foto: Aizsardzības ministrija/Gatis Dieziņš
Mācības Lielvārdē.

Mācību mērķis bija pārbaudīt un uzturēt Aviācijas bāzē izvietoto Nacionālo bruņoto spēku vienību un valsts operatīvo dienestu savstarpējās sadarbības efektivitāti ārkārtas situācijā, gaisa kuģa avārijas gadījumā militārajā lidlaukā “Lielvārde”. Mācību laikā tika pārbaudītas spējas iesaistīto dienestu apziņošanā, ārkārtas situācijas novēršanā un tās radīto seku likvidācijā. Vienlaikus mācībās tika pilnveidota spēja evakuēt un transportēt cietušos.

foto: Aizsardzības ministrija/ Gatis Dieziņš
Mācības Lielvārdē.

Ārkārtas situāciju mācībās piedalījās Gaisa spēki, Nodrošinājuma pavēlniecības 2. reģionālais nodrošinājuma centrs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Valsts policija.