foto: Dāvis Doršs/Valsts prezidenta kanceleja
Rinkēvičs: Krievijai jānes atbildība par kara noziegumiem
Tikšanās laikā ar Ziemeļmaķedonijas prezidentu Stevo Pendarovski Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs uzsvēra uz nepieciešamību turpināt atbalstu Ukrainai.
Politika
2024. gada 16. janvāris, 14:35

Rinkēvičs: Krievijai jānes atbildība par kara noziegumiem

Jauns.lv

Tikšanās laikā ar Ziemeļmaķedonijas prezidentu Stevo Pendarovski Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka valstīm jāturpina aktīvi strādāt, lai nodrošinātu visaptverošu Krievijas un tās pārstāvju atbildību par agresijas un kara noziegumiem.

Rinkēvičs otrdien tikās ar Pendarovski, lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, sadarbību aizsardzībā un ekonomikā, atbalstu Ukrainai, kā arī Ziemeļmaķedonijas integrāciju Eiropas Savienībā (ES), aģentūru LETA informēja prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību turpināt atbalstu Ukrainai, sniedzot tai visu nepieciešamo militāro atbalstu, kā arī sekmējot reformu īstenošanu un eirointegrāciju.

Rinkēvičs pauda gandarījumu par labajām un draudzīgajām Latvijas un Ziemeļmaķedonijas divpusējām attiecībām, kā arī Ziemeļmaķedonijas ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā.

"Esmu gandarīts par Latvijas un Ziemeļmaķedonijas aktīvo politisko dialogu un ciešo sadarbību divpusēji un starptautiskajās organizācijās. Ticu, ka "airBaltic" lēmums šī gada maijā sākt tiešos lidojumus no Rīgas uz Skopji veicinās politisko un ekonomisko sadarbību," norādīja Rinkēvičs.

Valsts prezidents uzsvēra eirointegrācijas nozīmi, atzinīgi novērtēja Ziemeļmaķedonijas paveikto reformu īstenošanā, kā arī pilnīgu pievienošanos ES kopējai ārpolitikas un drošības politikai, tai skaitā attiecībā uz sankcijām pret Krieviju.

Rinkēviča ieskatā paplašināšanās procesam jābūt uz kritērijiem balstītam un Ziemeļmaķedonijai, tāpat kā jebkurai citai valstij, jābūt iespējai uzsākt paplašināšanās sarunas, kad tiek izpildīti noteiktie kritēriji. Valsts prezidents arī atzina, ka Rietumbalkānu valstis saskaras ar dažādiem izaicinājumiem, kuri kopīgi jāpalīdz pārvarēt.