foto: Publicitātes foto
Jelgavā jau 24. reizi notiks Ledus skulptūru festivāls
Novadu ziņas
2023. gada 25. janvāris, 15:32

Jelgavā jau 24. reizi notiks Ledus skulptūru festivāls

Jauns.lv

Ar vairāk nekā 60 ledus objektiem, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļiem un plašu izklaides programmu Jelgavā no 3. līdz 5. februārim notiks jau 24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls.

Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un brīvdabas koncertzālē "Mītava" 32 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm kals un slīpēs 80 tonnas kristāldzidra ledus, lai atklātu savu redzējumu par senajām dievībām.  

Starptautiskās ledus un sniega skulptūru asociācijas informatīvajos materiālos Jelgava ir iekļauta kā viena no pasaules ledus skulptūru konkursu organizatoriem.

Pirms festivāla notikušajā skiču konkursā žūrija izvēlējās 30 labāko darbu autorus, kuri pārstāv rekordlielu valstu skaitu. Tēlnieki no 12 valstīm – Indonēzijas, Mongolijas, Čehijas, Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Īrijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Latvijas – veidos 45 konkursa ledus skulptūras. 15 no tām būs komandu darbs, bet 30 veidos mākslinieki individuāli. Daudzi mākslinieki Jelgavas festivālā piedalīsies pirmo reizi. 

Ledus dzīvnieki Jelgavā 2022. gada februārī

Ierastā Jelgavas starptautiskā Ledus festivāla ietvaros šogad pandēmijas uzlikto ierobežojumu dēļ norisinās savādāka ledus skulptūru parāde. Pilsētnieki un pilsētas viesi ...

gallery icon
86

Ledus skulptūras taps nepilnas nedēļas laikā – tēlnieki darbu uzsāks 30. janvārī un turpinās līdz 3. februārim. Taču tehniskais sagatavošanas process festivālam sāksies agrāk, tāpēc Pasta sala aiz slidotavas un bērnu rotaļu laukumiem apmeklētājiem nebūs pieejama no 26. janvāra, savukārt Čakstes bulvāris satiksmei tiks slēgts 1. februārī. 

Šī festivāla jaunums ir tas, ka individuālās skulptūras būs astoņas reizes lielākas, salīdzinot ar iepriekšējiem festivāliem. Mākslinieki individuālās skulptūras veidos no lielā ledus bloka, kas ir 1,8x1,1 metru liels un 50 centimetru biezs.

Konkursa darbiem tiek izmantots no destilēta ūdens speciāli saldēts ledus bez gaisa burbuļiem. Tas ir kristāldzidrs un, pateicoties saldēšanas tehnoloģijai, kūst lēnāk. Katrai skulptūrai būs atsevišķa nojume vai telts, kas pasargās no nelabvēlīgiem laika apstākļiem. 

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā 2020. gada februārī

Šodien Jelgavā atklāts 22.starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kurā piedalās 30 profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm, informē pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" ...

gallery icon
48

Jāņa Čakstes bulvārī būs izvietotas 30 individuālās konkursa skulptūras. Tās papildinās arī lielformāta ledus fotoskulptūras, kuras veidos tēlnieks Kārlis Īle. Savukārt Pasta salā ērti būs apskatāmas komandu skulptūras, fotoobjekti, ledus bārs un paraugdemonstrējumu laikā izveidotās skulptūras. 

Brīvdabas koncertzālē "Mītava" būs paraugdemonstrējumu duelis, uz skatuves simboliski sacenšoties diviem tēlniekiem. Tur notiks arī festivāla koncertu programma. 

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla atklāšana Jelgavā 2019. gada 8. februārī

gallery icon
32

Dodoties uz festivālu ar savu transportu, vēlams iepriekš noskaidrot ērtāko stāvlaukumu. Autovadītāji aicināti izmantot navigācijas lietotni "Waze", kurā būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem. Tāpat jāizvērtē piemērotākais pasākuma apmeklējuma laiks, jo festivāls piedāvā arī daudzveidīgas izklaides iespējas un koncertprogrammu. Piemēram, rīta cēliens vairāk piemērots ģimenēm ar bērniem, jo paredzētas ne tikai rotaļizrādes, bet arī iespēja apmeklēt dažādas atrakcijas.