foto: LETA
Augstskolās pieteicies mazākais studētgribētāju skaits pēdējo trīs gadu laikā
Ilustratīvs foto
Sabiedrība
2022. gada 18. jūlijs, 17:41

Augstskolās pieteicies mazākais studētgribētāju skaits pēdējo trīs gadu laikā

Jauns.lv / LETA

Šogad pamatstudijām kādā no 12 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 123 reflektanti, kas ir mazākais studētgribētāju skaits pēdējo trīs gadu laikā, liecina informācija vienotajā valsts un pašvaldību portālā "Latvija.lv" uz pirmdienas plkst.17.

Pieteikšanās studijām noslēgusies plkst.16.

Dati "Latvija.lv" liecina, ka 2020./2021.akadēmiskajam gadam bija saņemti 10 296 reflektantu pieteikumi, bet 2021./2022.akadēmiskajam gadam - 10 182 pieteikumi.

Pieteikšanās studijām Latvijas Universitātē 2022. gada 13. jūlijā

Latvijas Universitātē norisinās reflektantu pieteikšanās studijām 2022./2023. akadēmiskajā gadā.

gallery icon
25

Jaunajam akadēmiskajam gadam studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām uz plkst.17 apstiprināti 9289 studētgribētāji.

No tiem lielākais studētgribētāju skaits jeb 4362 cilvēki apstiprināti studijām kādā no Latvijas Universitātes (LU) pamatstudiju programmām. Savukārt populārāko Latvijas augstskolu reitinga otrajā pozīcijā ierindojas Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurā studijām apstiprināti 2455 cilvēki.

Tālāk ar gandrīz trīs reizes mazāku reflektantu skaitu seko Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kurā studijām apstiprināts 901 cilvēks. Ceturtajā vietā ir Daugavpils Universitāte, kurā apstiprināti 511 reflektanti.

Nākamā ir Liepājas Universitāte, kurā apstiprināts 271 reflektanta pieteikums. Studijām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā apstiprināti 257 cilvēki, Vidzemes Augstskolā - 148 cilvēki, Banku Augstskolā - 124 cilvēki, Ventspils Augstskolā - 118 cilvēki, Ekonomikas un kultūras augstskolā - 63 cilvēki, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "RISEBA" - 49 cilvēki, savukārt Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā - 30 cilvēki.

Vienotajā uzņemšanas sistēmā populārākā studiju programma ir LU programma "Psiholoģija", kurai saņemti 464 personu pieteikumi. Tālāk seko LU studiju programma "Ārstniecība" - 425 reflektanti, LU programma "Datorzinātnes" - 373 reflektanti, RTU programma "Datorsistēmas" - 350 reflektanti, LU programma "Tiesību zinātne" - 333 reflektanti.

Starp mazāk populārajām studiju programmām ir RTU "Informācijas tehnoloģija" - 253, LU programma "Biznesa vadība" - 228 reflektanti, LU programma "Komunikācijas zinātne" - 224, RTU programma "Arhitektūra" - 196 reflektanti, LU programma "Anglistikas, Eiropas valodu un biznesa studijas" - 165 cilvēki.

Pārējās studiju programmās ir vēl mazāks pieteikumu skaits.

Konkursa pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 22.jūlijā pēc plkst.17, bet otrās kārtas rezultāti 26.jūlijā pēc plkst.17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti e-pakalpojumā "Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās", kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā.

Pēc konkursa 1.kārtas rezultātu uzzināšanas 22.jūlijā reflektantam jāizlemj, vai vēlas turpināt piedalīties konkursā uz pieteikumā norādītajām studiju programmām vai nevēlas pretendēt uz studijām nevienā no studiju programmām.

Konkursa 1.kārtā studiju vietu reflektants iegūs tādā gadījumā, ja šī studiju vieta konkursa rezultātā tiks apstiprināta viņa 1.prioritātē. Ja konkursa rezultātā neapstiprināsies 1.prioritāte, tad konkursa 1.kārtā studiju vietu reflektants neiegūst. Tādā gadījumā studiju vietu var iegūt konkursa 2.kārtā. Pēc 1.kārtas rezultātiem var iepazīties ar savu provizoriski iegūto studiju vietu.

Ja konkursa 1.kārtā reflektants ieguvis studiju vietu savā pirmajā izvēlētajā prioritātē, tad šī studiju vieta viņam ir garantēta ar nosacījumu, ka no 22.jūlija līdz 26.jūlijam reflektants ieradīsies pirmās prioritātes studiju programmas augstskolā noslēgt studiju līgumu vai apstiprināt savu lēmumu slēgt studiju līgumu termiņā, kāds ir paredzēts atbilstošā augstskolā.

Ja atbilstošajā augstskolā līgums tiek slēgts citā termiņā vai ja norādītajos datumos nav iespējams ierasties augstskolā, bet ir vēlme saglabāt savu iegūto studiju vietu, laikā no 22.jūlija līdz 26.jūlijam plkst.16. savā portāla "Latvija.lv" e-pakalpojumā ir jāaktivizē izvēlne "Apstiprināt iegūto vietu".

Pieteikšanās studijām notiks pēc prioritāšu sistēmas un konkursa rezultātā katrs reflektants var iegūt vienu studiju vietu vienā studiju programmā. Uzņemšana pilna laika pamatstudiju programmās notiek konkursa kārtībā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.