Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas ēka. (Foto: LETA/ Scanpix/ZUMAPRESS.com)

"Nevis kompensāciju viņi dabūs, bet beigta ēzeļa ausis," - Rinkēvičs komentē Krievijas paziņojumu 10

Sabiedrība
19. maijā 19:34 2022. gada 19. maijā 19:34
  Jauns.lv
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) mikroblogošanas vietnē "Twitter" komentējis Krievijas paziņojumu, ka tā gribēs kompensāciju no Latvijas par okupantu pieminekļa nojaukšanu.

"Nevis kompensāciju viņi dabūs, bet beigta ēzeļa ausis," raksta Rinkēvičs.

Jauns.lv jau ziņoja, ka Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas mājaslapā publicēts šāds paziņojums: "Šodien, 19. maijā, tiekoties ar Latvijas vēstnieku Krievijā M. Riekstiņu, tika izteikts protests un iesniegta attiecīgā nota saistībā ar provokatīvajiem Latvijas Saeimas 12. maija lēmumiem, kas paredz Krievijas Federācijas valdības un Latvijas Republikas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību 13. panta darbības apturēšanu, kas dod "zaļo gaismu" Padomju perioda memoriālu nojaukšanai," teikts ministrijas paziņojumā.

Tur arī norādīts, ka kaimiņvalsti īpaši satrauc tā dēvētā “Uzvaras pieminekļa” gaidāmais liktenis.

Krievijas Ārlietu ministrija iebilst, ka konkrēto vienošanos drīkstot kā pilnībā, tā daļēji lauzt vien tad, ja abas puses par to vienojas.

Pēcāk tiek norādīts, ka M. Riekstiņš ir informēts, ka Krievija šo Latvijas soli izskata kā to starptautiski atzīto normu pārkāpumu, kuras regulē šāda veida starptautiskās vienošanās.

No šī Krievijas puse attiecīgi izsecina, ka Latvijai – pie minētā veida memoriālo būvju nojaukšanas – būtu jākompensē šādi nodarītie zaudējumi.

Te gan jāatgādina, ka PSRS laikos mēģinājumi finansēt “okupekļa” sliešanu ar “ziedojumiem” kādā brīdī vienkārši pārtapa par 10 rubļu atvilkšanu no darbaļaužu algas, lai projektu pabeigtu.

Papildus tam Krievija arī atkārtoti draud ar cita veida sankcijām, ja lēmums tās kādreizējās okupējošās varas pieminekļus nojaukt tiks realizēts.

Tikmēr, kā iepriekš ziņots, Latvijas puses lēmums balstās grozījumos, kuri paredz minētās vienošanās 13. pantu apturēt līdz brīdim, kad Krievija izbeigs Ukrainā nogalināt un spīdzināt civiliedzīvotājus un citādā veidā postīt suverēnu valsti jeb, formālākā valodā – “līdz brīdim, kad Krievija izbeidz starptautisko tiesību pārkāpumus attiecībā uz Ukrainu, tajā skaitā izved savus bruņotos spēkus no Ukrainas teritorijas un pilnībā atjauno Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti”.

 

Citi šobrīd lasa

Vai šķiras Armanda Pučes un Sanda Ozoliņa ceļi viņu golfa klubā?
"Netīrais ducis": kuri dārzeņi un augļi ir visvairāk piesārņoti ar ķīmiju?
FOTO: ieskaties, kā cilvēki dzīvo karstākajā pilsētā uz Zemes 1
Skatīt visus komentārus