Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Liepājniekus satrauc mazgadīgu razbainieku sirojumi. (Foto: Facebook)

Smiltenē mētājas ar Molotova kokteili, Gulbene pēc talkas pārvēršas par miskasti, un Liepājā uzdarbojas sīkie razbainieki: kriminālā province

Ziņas
7. maijā 05:28 2022. gada 7. maijā 05:28
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Pēc Lielās talkas Ozolu ielas autostāvlaukums pārvērties par nelegālu izgāztuvi. Pašvaldība sūkstas, ka talkas laikā baltajos maisos savāktie atkritumi apkrāmēti ar gružu kaudzēm – veciem būvmateriāliem, nolietotām riepām un citiem mēsliem. Gulbenes novada pašvaldība pauž satraukumu, ka tur nu izveidojusies nelegālā izgāztuve.

Savukārt smilteniete Diāna novērojusi, ka kāds vīrietis kapucē otrdien gaišā dienas laikā dzīvojamajā mājā Galdnieku ielā iemetis degmaisījuma pudeli un ātri vien aizbēdzis. Toties Liepājas veikalnieki piefiksējuši kādu puišeļu bandu, kura terorizējos vietējos tirdziniekus.

Ar pārkāpēju tvarstīšanu palepojušies policisti. Slavenā barona Minhauzena novadā – Liepupes pagastā Limbažu policistiem izdevies notvert motociklistu, kurš traucies ar apmēram 100 km/h lielāku ātrumu nekā tas būtu pieļaujams. Savukārt Zemgales pusē – Bauskas, Jēkabpils un Aizkraukles novados likumsargi konfiscējuši ievērojamu pašdzītā alkohola, nelegālo cigarešu, kā arī nereģistrētu šaujamieroču un munīcijas arsenālu.

Liepājas veikalos siro sīkie huligāni

Liepājniekus satrauc mazgadīgu razbainieku sirojumi. (Foto: Facebook)

Liepājas bērnu preču veikals „Ratu depo” savā „Facebook” lapā ceļ trauksmi par iespējamajiem mazgadīgajiem zagļiem, publicējot viņu, pēc visa spriežot, sirojumiem starp veikalu plauktiem (tiesa gan, ievērojot datu aizsardzības normas huligānu sejas gan nav redzamas):

„Liepājniekiem info - šodienas „varonis” baltā jakā un pārējie draugi. Varbūt kāda mammīte atpazīst savu puisīti...” Īsti gan nav saprotams, ko „šīči” vēlējās nočiept bodē, kur tirgo visu nepieciešamo mazuļiem – bērnu ratiņus, gultiņas, auto krēsliņus, gultas veļu, matračus un citas jaunajiem vecākiem noderīgas lietas.

Ieraksti internetā liecina, ka „Ratu depo” nav vienīgā vieta, kura pēdējās dienās piedzīvojusi nepilngadīgo razbainieku uzlidojumu:

Aiga Lazdiņa: „Ceturtdien viņi Pētertirgū izārdījās. Kad neizdevās apzagt, sāka lamāties un spļaudīties. Domāju, ka šie ir varoņi, kuru vecākiem pilnīgi un galīgi vienalga ko dara atvases”.

Maija Kalnišķe: „Iespējams, ka tie ir tie paši, kas aizvakar uz Pasta ielas, mēbeļu veikalā, izstaigājot veikalu, izdomāja paspēlēties ar ugunsdzēsības pogu. Līdz ar to -signalizācijas troksnis pa visu Pasta ielu! Protams, ka „varoņi” padeva vagu”.

Vēl vairāki komentētāji ziņo, ka līdzīgus puišeļu uzbrukumus piedzīvojuši arī citi Liepājas veikali.

Liepājas veikals „Ratu depo” brīdina par sīkajiem huligāniem. (Foto: Facebook)

Liepājas pašvaldības policija, atbildot uz portāla liepajniekiem.lv jautājumu, vai tā ir saņēmusi signālus no iedzīvotājiem un tirgotājiem par šo jauniešu sirojumiem, vai kaut ko tā ir dzirdējusi par šādiem gadījumiem, norādīja:

“Liepājas pašvaldības policija nav saņēmusi informāciju no tirdzniecības vietu pārstāvjiem par jauniešiem ar noslieci demolēt un zagt veikala preces. Kā tika norādīts, jaunieši bijuši dažādās tirdzniecības vietās, līdz ar to, vēlamies norādīt, ka tirdzniecības vietām būtu jābūt nodrošinātām ar apsardzi, kas sava darba ietvaros uzrauga drošību un kārtību tieši tirdzniecības telpās.

Gadījumos, ja ir nepieciešama papildus palīdzība, ir jāziņo Pašvaldības policijai, lai šo situāciju varētu risināt likuma paredzētajā kārtībā. Vēlamies aicināt sabiedrību, par jebkāda veida šādiem un līdzīgiem notikumiem ziņot nekavējoties un sniegt informāciju tieši policijas darbiniekiem, nevis to publicēt sociālajos tīklos.

Publicējot informāciju sociālajos tīklos, policijas darbinieki informāciju saņem novēloti, līdz ar to nav iespēju reaģēt nekavējoties un aizturēt šīs personas pirms tās nodarījušas ļaunumu arī citiem”.

Smiltenē ar Molotova kokteili apmētā dzīvojamo māju

Vietējie satraukušies: otrdien Smiltenē kāds neadekvāts piromāns dzīvojamajā mājā Galdnieku ielā esot iemetis degmaisījuma pudeli! (Foto: Vida Press)

Kāda smilteniete sociālajā tīklā “Facebook” ierakstījusi satraucošu ziņu, ka otrdien gaišā dienas laikā kādas divstāvu dzīvojamās mājas Smiltenē kāpņutelpā atriebīgi huligāni vai aptrakuši piromāni iemetuši tā dēvēto Molotova kokteili:

“3. maijā no pulksten 14.00 līdz 15.00 dzīvojamā mājā, Galdnieku ielā 5, tika iemesta degoša degšķīduma pudele, tādā veidā izraisot ugunsgrēku kāpņutelpā. Mājas iedzīvotājiem izdevās to nodzēst, tika izsaukti arī ugunsdzēsēji un policija. Tika redzēts puisis/vīrietis, ar kapuci galvā, kas aizdedzināja un aizbēga. Varbūt kāds ko ir redzējis. Ja nē, tad vienkārši brīdinājums!!!”

Kāds ieraksts “Facebook” brīdina par satraucošu situāciju Smiltenē. (Foto: Facebook)

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa par šo ugunsgrēku gan vēsta bezkaislīga fakta veidā, neko neminot par ļaunprātīgu dedzināšanu: “Otrdien pulksten 14.00 tika saņemts izsaukums uz Galdnieku ielu Smiltenē, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva kāpņu telpā dega sadzīves mantas un siena 1,1 kvadrātmetra platībā. Pulksten 14.47 ugunsgrēks tika likvidēts”.

Gulbene pēc Lielās talkas pārvēršas par izgāztuvi

Gulbenes novada pašvaldības sūkstas, ka pēc pagājušās nedēļas nogalē notikušās Lielās talkas, novada centra Ozolu iela pārvērtusies par nelegālo izgāztuvi. Vietvara savā mājaslapā pauž satraukumu:

„Lielās talkas mērķis vienmēr ir bijis Latvijai kļūt par tīrāko un zaļāko valsti pasaulē! Bet vai to var panākt šādi rīkojoties?
 
Nepatīkams pārsteigums 2.maija rītā pavērās Gulbenē, Ozolu ielas 12 stāvlaukumā, kurā šonedēļ izvešanai tika novietoti pilnie Lielās talkas baltie atkritumu maisi. Šāds skats nebūt nesaistās ar Lielās talkas galveno domu ar rūpēm par Latviju - tās tīrību un patiesu ilgtspējības izpratni! Šis ir vides piesārņojums, kas ir apzināti radīts.

Vai tiešām Lielā talka Gulbenē ir datums, lai iedzīvotāji pa lēto atbrīvotos no savās mājās gada laikā sakrātajiem atkritumiem?

Mums katram ir savi pienākumi - kā pašvaldībai un iestādēm, tā būtu jābūt arī iedzīvotājiem. Kur ir līdzatbildība un pienākumi?

Tikai mēs paši esam atbildīgi par saviem atkritumiem un to legālu nodošanu atbilstoši atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem!”

Tomēr gulbeniešiem gan nav tik strikta nostāja kā pašvaldībai. To viņi pauž internetā zem šīs pašvaldības ziņas:

Evita Sedlina: „Nu šis tiešām ir labāk, nekā cilvēks „prosta” aizvestu uz mežu, vai pa veco dzelzceļu izmestu, tur katru gadu skats ir briesmīgs. Un Lielā talka, manuprāt, vispār ir zaudējusi savu jēgu. Tā reiz bija atkritumu vākšana. A tagad cilvēki talkā nevis vāc (atkritumus) ceļa malās, bet stāda kokus, griež zarus un kasa lapas”.

Liene Liene: „No vienas puses labi, ka cilvēki, kuriem nav iespējas atbrīvoties legāli no šiem atkritumiem, tos noliek tur, kur zina, ka savāks, nevis ved uz mežu slepeni... Tikpat labi varēja izmest kaut kur un lielajā talkā citi tos vāktu.

Un jautājums, kur likt kaut to vienu podu? Nekur nedrīkst, būvgružu konteineru nomāt arī nav izdevīgi... Vai labāk lai tās riepas dedzina un piesārņo gaisu un gruntsūdeņus?”

Sintija Fazekaša: „Ziniet, labāk šeit nekā meža vidū. Sirds sāp mežā ieraugot padomju paliekas - linolejus, mēbeles, riepas, burkas, veco plastmasu”.

Aiga Putne: „Un par mērķi, daļēji ir sasniegts, jo šīs mantas neredzēsim mežā”.

Pārgalvīgs motociklists Liepupes pagastā

Pārgalvīgs motociklists Liepupes pagastā
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde informē, ka apturējusi motociklistu, kurš pa ceļu traucies ar gandrīz 100 km/h ātrāk, nekā tas pieļaujams:

„Aizvadītās nedēļas izskaņā visu trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Kārtības policijas struktūrvienības organizēja kopīgo Baltijas valstu reidu “Via Baltica”, kura laikā veica pastiprinātu atļautā braukšanas ātruma kontroli. Latvijas teritorijā šīs akcijas laikā papildu satiksmes uzraudzība tika veikta uz autoceļa A1 un A7.

Piektdien,, 29. aprīlī, ap pulksten 19.30 Valsts policija Limbažu novada Liepupes pagastā, uz autoceļa Kocēni - Limbaži - Tūja (53. km), pamanīja „Suzuki” markas motociklu, kura vadītājs ārpus apdzīvotas vietas ievērojami pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Minētajā ceļa posmā ir noteikts maksimālais atļautais braukšanas ātrums 90 km/h. Vīrietis šajā posmā traucās ar 187 km/h lielu ātrumu.
 
Par notikušo policija uzsākusi administratīvā pārkāpuma procesu pēc Ceļu satiksmes likuma 55. panta par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā. Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no septiņdesmit divām līdz deviņdesmit sešām naudas soda vienībām, proti - no 360 līdz 480 eiro, un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem”.

Šaujamie, alkohols un cigaretes Zemgalē

Savukārt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki lepojas ar to, ka viņiem aprīļa beigās izdevies konfiscēt pamatīgu daudzumu pašdzītās kandžas, nelegālās cigaretes un arī šaujamos.

* Aizkraukles policisti vairākās kratīšanās izņēmuši nelikumīgas akcīzes preces – 865,7 litrus alkohola un 11 680 cigaretes:

„Trīs kratīšanās Aizkraukles novadā un vienā Jēkabpils novadā likumsargi atrada un izņēma nelikumīgu alkoholu, cigaretes, destilācijas iekārtas, šaujampulveri un munīciju. Visos gadījumos turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Aizkraukles novadā policisti veica kratīšanu, kuras laikā tika atrasti un izņemti 293,9 litri nelikumīga alkohola, kura kopējais absolūtā spirta daudzums sastāda 60,336 litrus, kā arī viena destilācijas iekārta. 

Aizdomās, ka personas nodarbojas ar nelegālas izcelsmes tabakas izstrādājumu tirdzniecību, policisti veica divas kratīšanas Pļaviņās. Vienā adresē tika atrastas un izņemtas 100 „Premjer” cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām. Savukārt citā adresē tika atrastas un izņemtas 9180 „Premjer” cigaretes, kā arī 104 dažāda kalibra patronas un viena kastīte ar šaujampulveri. Munīcijai un šaujampulverim ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Vēl vienu kratīšanu policisti veica Jēkabpils novada Salas pagastā, kur aizdomās par pašizgatavotu alkoholisko dzērienu realizēšanu bez attiecīgas atļaujas tika pārbaudīta viena persona. Likumsargi atrada un izņēma 2400 „Rothmans” cigaretes bez Latvijas akcīzes markām, kā arī 571,8 litrus nelikumīga alkohola un divas destilācijas iekārtas. Alkoholam ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes”.

* Arī Bauskas novadā policisti izņēmuši nelegālu alkoholu, cigaretes, ieročus un munīciju:

„27. aprīlī Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki divās mājvietās Bauskas novada Gailīšu pagastā iepriekš sāktu kriminālprocesu ietvaros veica sankcionētas kratīšanas un izņēma nelegālas cigaretes, pašdarinātu alkoholu, brāgu, nelegālā alkohola ražošanas iekārtu, nereģistrētus šaujamieročus un munīciju. Policijā par notikušo sākti divi kriminālprocesi. 

Gailīšu pagastā policisti pārbaudīja pretlikumīgu alkohola un tabakas realizāciju iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros un veica sankcionētu kratīšanu, kuras laikā vienā mājvietā tika izņemtas 4600 cigaretes, kur daļa smēķu bija bez Latvijas akcīzes markām, bet daļa – ar Baltkrievijas akcīzes markām. Tāpat tika izņemti aptuveni 150 litri brāgas un aptuveni 65 litri pašdarināta alkohola, kura koncentrācija un precīzs daudzums tiks noteikts, veicot ekspertīzes. 
 
Tajā pašā dienā Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki arī iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros veica kratīšanu citā adresē, kur tika izņemti vairāki nereģistrēti šaujamieroči, proti - viena bise, divas pneimatiskās šautenes, viena pneimatiskā pistole un viena gāzes pistole, kā arī munīcija. 

Jāpiemin, ka, veicot abas kratīšanas, likumsargiem ļoti izpalīdzēja Valsts policijas Zemgales grupas kinologs ar dienesta suņiem Darvinu un Dakar”.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti raķešu apšaudē Odesas apgabalā nogalinājuši vismaz 10 cilvēkus 39
Zemenēm pilnas dobes! Dažiem gan tās var pat kaitēt
Jurijs Šatunovs paredzēja savu nāvi, apgalvo viņa menedžeris
Pievienot komentāru