Sabiedrība
2022. gada 25. aprīlis, 05:00

Liepājas Universitāte veido sadarbību ar Verakrusas Universitāti

Reklāmas projekts

Jauns.lv

Liepājas Universitātei ir vismaz simtu piecdesmit sadarbības augstskolas, bet pēdējā gada laikā ir izveidojusies jauna sadarbība ar Verakrusas Universitāti Meksikā. Šī gada laikā lekcijas studentiem tur paguvuši nolasīt Liepājas Universitātes pasniedzēji Uldis Žaimis, Agata Babina un Indra Kalniņa.

Dabas un inženierzinātņu fakultātes lektors un Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūta direktors Uldis Žaimis Verakrusas Universitātē Halapā iepazinās ar Mākslīgā intelekta centru, Mehānikas un elektronikas un Vides pētījumu institūtu darbību. Secinājums: “Viņi ir stiprāki mākslīgā intelekta jomā, bet lietu internetā mēs esam pārāki. Sapratām, ka ir lietas, ko varam darīt kopīgi – Vides pētījumu institūts nodarbojas ar vulkanoloģiju un seismoloģiju, mūs neinteresē vulkāni, bet datu apstrādē mēs esam stipri. Mani ļoti interesē tikt pie vulkanoloģijas datiem. Tie mums noderēs mācot matemātisko statistiku un datu apstrādi. Viņus interesē klimata izmaiņas, mums ir vides monitoringa laivas. Maijā gaidām Verakrusas Universitātes pārstāvi pie mums, bet lekcijas un tālākās sarunas jau var notikt tiešsaistes formātā.”

Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes spāņu valodas pasniedzēja Agata Babina Verakrusas Universitātē divas nedēļas lasīja lekcijas valodu studentiem par mikrostāstu izmantošanu spāņu valodas lingvodidaktikā. Par ieguvumiem Agata saka: “Galvenais, ko ieguva abas puses – mēs varējām redzēt jaunas mācību metodes, bet Verakrusas Universitātes kolēģi saprata, ka var izmantot metodes, kā mācām mēs. Abām pusēm kopīgs mērķis ir mudināt lasīt, runājām, kā to panākt. Maija beigās mūsu studenti piedalīsies Dzimtās valodas forumā, kur mēs runāsim par baltu valodām, bet Meksikas studenti par indiāņu valodām (Meksikā ir 68 valodas un spāņu valoda).”

foto: Publicitātes foto

Sadarbība ir izveidojusies, pateicoties Liepājas Universitātes Starptautisko attiecību nodaļas vecākajai referentei Sintijai Leigutei, kura saka: “Verakrusas Universitātē savulaik ir studējusi mūsu lektore Agata Babina. Es meklēju sadarbības partnerus spāņu valodas studijām, un tā nonācām pie šīs izvēles. Esmu pārliecināta, ka sadarbība ne tikai atver pasauli, bet arī palīdz uz sevi paskatīties no cita skatu punkta.”

Protams, ka jebkura tāla zeme nāk ar saviem iespaidiem – Uldis atcerēsies eksotisko ēdienkarti ar tārpiem pusdienās, Agatas spilgtākais iespaids ir meksikāņu likumi, kuri ir, bet kurus neviens neievēro, bet Sintijas sirds tagad pieder olmeku civilizācijas aizsākumiem un meksikāņu piramīdām.

Vairāk par studijām Liepājas Universitātē www.liepu.lv

Reklāmas raksts sadarbībā ar Liepājas Universitāti