Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Alberta Franciska Pauliņa pašportretu un sapņu izstāde

Kultūra
25. novembrī 04:48 2021. gada 25. novembrī 04:48
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Rīgas grāmatu namā “Valters un Rapa” (Aspazijas bulvārī 24) skatāma Tukuma gleznotāja Alberta Franciska Pauliņa izstāde “Pašportreti un sapņi”. Mākslinieks nenoliedzami ir brīnišķīgs ainavists un kluso dabu meistars, kurš Tukumu gleznojis visu savu mūžu.

Izstādes rīkotājs Mārtiņš Eglītis par to saka: “Teju vai katram māksliniekam šad un tad ir jāuzglezno savs pašportets, gan viņa daiļrades cienītājiem par prieku, gan sev pašam par varēšanu. Arī mākslas vēsturei par godu! Sapņiem un vīzijām paliek akvareļi un grafikas - viegli kā spēlējoties, kā vingrinoties, bet rezultāts kā jau labam māksliniekam pienākas.

Alberts Francisks Pauliņš nenoliedzami ir brīnišķīgs ainavists un kluso dabu meistars. Tukumu gleznojis visu savu mūžu. Iegleznojies Tukumā līdz kaulam, līdz horizontam. No vienas Tukuma malas līdz otrai, pat gleznodams savas darbnīcas kaktus tie tādi tukumiski sanākuši. Gleznotājs savos darbos ir asprātīgs un gaišredzīgs, mīlēdams savu dzīvi, savas īpašās krāsas un darbu.”

Savos darbos mākslinieks nereti tiecas pēc sakāpinātas un dramatiskas noskaņas. Saskatot viņa likteņa līdzības ar izcilā holandiešu postimpresionisma pārstāvja Vinsenta Villema van Goga dzīvesgājumu, tukumnieki savas pilsētas mākslinieku iesaukuši par „Tukuma van Gogu”.
 
Mākslinieks dzimis 1948. gadā Krāslavas apriņķa Asūnes ciemā, mācījies Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas koktēlniecības nodaļā. Pēc vidusskolas strādājis Tukuma kinodirekcijā par mākslinieku. 1982. gadā beidzis Valsts Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1978. gada; sarīkojis ap 40 personālizstādēm, arī ārpus Latvijas; ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1990. gada.

Mākslinieks Alberts Francisks Pauliņš ir brīnišķīgs ainavists un kluso dabu meistars. (Foto: Publicitātes foto)

Izstāde skatāma veikala darba laikā līdz nākamā gada 6. janvārim – darba dienās no pulksten 9.00 līdz 19.00 (sestdien, svētdien – slēgts).

Saistītās ziņas

“Tukuma van Goga” - Alberta Franciska Pauliņa jubilejas izstāde “Retrospekcija” Bauskas muzejā
Galerijā "Ilgais ceļš" atklāta mākslinieka Pauliņa gleznu izstāde "Pārdomas klusumā". FOTO
Tukuma van Goga - Alberta Pauliņa izstāde "Valterā un Rapā"

 

Citi šobrīd lasa

Kas ietekmē elektrības cenu straujo kāpumu, un ar ko jārēķinās tās lietotājiem? 4
Britu karavīrs pieprasa miljonu par aukstajā Igaunijā gūtajām veselības problēmām 5
Nedēļas nogalē gaidāma bīstama laika parādība, brīdina meteorologi
Pievienot komentāru

С волосами – хорошо, а без них – лучше: как выглядели актеры до того, как облысели

"Мне уже 60, а я все еще Шурик": Александр Демьяненко ненавидел роль, сделавшую его звездой