Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nacionālā mēroga digitālais vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts, ar kuru iedzīvotāji var apliecināt vakcinācijas faktu. (Foto: LETA)

Līdz šim NVD anulējis 21 viltotu Covid-19 sertifikātu

Sabiedrība
2021. gada 12. oktobrī 11:21 2021. gada 12. oktobrī 11:21
  Jauns.lv / LETA
Nacionālais veselības dienests (NVD) pēc Valsts policijas saņemtās informācijas līdz šim ir anulējis 21 Covid-19 sertifikātu, otrdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas E-pārvaldības apakškomisijas sēdē pastāstīja NVD Piedziņas nodaļas vadītājs Sandris Kundzāns.

Apakškomisijas deputāti otrdien uzklausīja NVD pārstāvjus par informācijas un komunikācijas tehnoloģijas sistēmas, kuras nodrošina vakcinācijas, pārslimošanas un testa uzskaiti un sadarbspējīga sertifikāta ģenerēšanu.

Saeimas apakškomisijas vadītājs Jānis Dombrava (NA) stāstīja, ka dzirdējis informāciju par to, ka anulēti aptuveni 200 vakcinācijas sertifikāti. Tomēr Kundzāns precizēja, ka 200 ir tikai Valsts policijas iepriekš provizoriski norādītais skaits par cilvēkiem, kas, iespējams, varētu būt saņēmuši viltotu sertifikātu, tomēr NVD no policijas līdz šim ir saņēmis informāciju par 21 šādu gadījumu un tik sertifikātu arī anulēti.

Dombrava pauda arī bažas par cilvēku daudzumu, kas var piekļūt vakcinēto personu datiem, tomēr NVD direktora vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edgars Goba uzsvēra, ka visas darbības, kas tiek veiktas ar personas datiem, ir auditācijas pieraksti un ir redzams, kurš ir kādas darbības veicis.

Viņš atzina, ka bažās par datu drošību NVD ir vērsušies arī vairāku skolnieku vecāki, kuru bērniem atsūtīti rezultāti par skolā veiktajām Covid-19 analīzēm, lai arī bērns analīžu veikšanas dienā nemaz nav bijis klāt. Tādos gadījumos NVD pēc pieprasījuma vecākiem izsniedz visu auditācijas informāciju, tomēr arī tiek norādīts, ka tā, visticamāk, bijusi kāda skolā pieļautā neuzmanības kļūda, laboratorijām nododot informāciju par bērnu, kuram analīzes nemaz nav veiktas.

Vienlaikus portālā "covid19sertifikats.lv" drīzumā plānots ieviest iespēju iedzīvotājam katram pašam apskatīt savu auditācijas informāciju, lai par šiem jautājumiem nav jāvēršas NVD.

Jau vēstīts, ka Valsts policija kopš augusta sākusi vairākus jaunus kriminālprocesus par iespējamu fiktīvu vakcināciju un medicīnas jomas pārstāvju kukuļošanu vakcinācijas sertifikātu iegūšanai.

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lietvedībā patlaban ir viens kriminālprocess par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem vakcinācijas pret Covid-19 procesā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti stipri apšauda Slovjansku 22
Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 9
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 10
Pievienot komentāru