Spriedums Ventspils baseinā noslīkušā zēna lietā: bijušajam sporta skolas "Spars" direktoram piespriež nosacītu brīvības atņemšanu
foto: unsplash.com
Attēlam ilustatīva nozīme.
Sabiedrība

Spriedums Ventspils baseinā noslīkušā zēna lietā: bijušajam sporta skolas "Spars" direktoram piespriež nosacītu brīvības atņemšanu

Jauns.lv / LETA

Kurzemes rajona tiesa Kuldīgā bijušajam Ventspils sporta skolas "Spars" direktoram Viktoram Zujevam saistībā ar četrus gadus veca zēna nāvi peldbaseinā 2017.gadā piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, kā arī par labu cietušajiem noteikusi kompensāciju 44 255 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijā.

Spriedums Ventspils baseinā noslīkušā zēna lietā: ...

Tiesa Zujevu atzina par vainīgu pēc Krimināllikuma 123. panta pirmās daļas un sodīja ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem, kā arī lēma piedzīt no viņa naudas kompensācijas vairāk nekā 44 255 eiro apmērā.

Kurzemes rajona tiesas tiesnese Daina Alksne informēja, ka, ņemot vērā, ka apsūdzētais noziedzīgu nodarījumu izdarīja aiz neuzmanības, kas klasificējas kā mazāk smags noziegums, kā arī apstākli, ka tiesai radās pārliecība par to, ka apsūdzētais, sodu neizciešot, turpmāk neizdarīs likumpārkāpumus, pamatojoties uz Krimināllikuma 55.pantu, reālu brīvības atņemšanas sodu tiesa lēma nenoteikt.

Apsūdzētajam būs pienākums reģistrēties Valsts probācijas dienestā un izpildīt tā uzliktos pienākumus, kā arī samaksāt morālā kaitējuma kompensācijas.

Tiesa nosprieda, ka apsūdzētajam jāmaksā naudas kompensācijas noslīkušā zēna vecākiem - morālā kaitējuma kompensācija 20 000 eiro apmēram katram, materiālā kaitējuma kompensācija zēna tēvam 3505 eiro apmērā, kā arī par aizstāves sniegto juridisko palīdzību pirmās instances tiesā valsts labā apsūdzētajam jāsamaksā 720 eiro, bet Tiesu administrācijai jāatmaksā procesuālie izdevumi par lieciniekiem izmaksātajiem ceļa izdevumiem 30,67 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka 2017. gada 4. oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns.

Zujevs, kurš vadīja konkrēto peldēšanas apmācības nodarbību bērniem, bija arī Ventspils sporta skolas direktors. Vēlāk "Spars" direktors pats vēlējies izbeigt darba attiecības.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) toreiz paziņoja, ka Ventspils Olimpiskais centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītības programmu. Savukārt centrs toreiz paziņoja, ka IKVD apgalvojums ir maldinošs.

"Tajā laikā mēs analizējām tieši procesa īstenotājus, kas tajā laikā bija uzņēmums, kas principā nebija ne reģistrēts kā izglītības iestāde, ne saņēmis kāda veida licenci. Tajā laikā sākām administratīvo lietvedību un uzņēmuma vadītāju saucām pie administratīvās atbildības," iepriekš TV3 raidījumam "Nekā personīga" norādījis IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils" ar peldēšanas instruktoru Zujevu darba attiecības pārtrauca 2017. gada oktobrī un, pēc uzņēmuma rīcībā esošās informācijas, Zujevs Ventspilī vairs nedzīvo.

Ventspils pilsētas pašvaldībā norāda, ka dome un centrs šo nelaimes gadījumu nevienu brīdi nav atstājis bez ievērības. Piesaistot speciālistus, tai skaitā Latvijas peldēšanas federāciju, 2017. gada nogalē detalizēti tika izvērtēti drošības jautājumi. "Ventspils" un Ventspils pilsētas dome aktualizēja nepieciešamību valstiskā mērogā izstrādāt vienotus noteikumus nodarbībām peldbaseinos.

Pēc negadījuma peldētapmācības bērniem tika atsāktas 2018. gadā.