Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ReTV

Alūksnē izplatītas pretvakcinācijas skrejlapas, kurās redzami pakārti cilvēki 17

Sabiedrība
2. augustā 16:15 2021. gada 2. augustā 16:15
  Jauns.lv
Pirms divām nedēļām vairākās Alūksnes daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās bija izplatītas dezinformācijas skrejlapas ar aicinājumu nevakcinēties. Tagad skrejlapu lietai uzmanību pievērsis arī Valsts drošības dienests, vēsta ReTV.

“Viss šis ir eksperiments”, “Pēc vakcīnas saņemšanas ir fiksēti desmitiem nāves gadījumu”, “Pēc potes ir pārpildīta Rēzeknes slimnīcas reanimācijas nodaļa” – tie ir daži vēstījumi, kas tika izplatīti lapiņās latviešu un krievu valodā Alūksnes daudzdzīvokļu ēku pastkastītēs.

ReTV Ziņu dienesta uzrunātie māju iedzīvotāji šādu rīcību vērtē negatīvi. Kurš tās izplatījis, vairāk gan nekas zināms neesot.

Gita, alūksniete: “Nu, mums šeit bija pie pastkastītēm, pa zemi mētājās”.

Edgars, alūksnietis: “Jā, bija trīs lapiņas, bet es pats viņas salocīju un izmetu ārā. Tāpēc, ka mums visa ģimene ir vakcinējušies, vēlamies, lai citi arī vakcinējas. Drošāk. Salikts uz palodzēm un piesprausts pie dēlīša, ar tādām savādām bildēm, kur cilvēki pakārti un tā. Trakums. “

Attēls ar pakārtiem cilvēkiem bijis visbiedējošākais, tā neilgi pēc skrejlapu izplatīšanas, atzinuši iedzīvotāji arī vietējam laikrakstam “Alūksnes un Malienas ziņas”. Tajā krievu valodā bija vēstīts par kādu notikumu pirms vairāk nekā 70 gadiem.  Tajā bija šāds teksts: “Viņi gribēja vakcinēt visus cilvēkus. Nirnberga. Ārstu-slepkavu lieta. Ārstu tiesāšana noslēdzās  1947.gada 20.augustā ar lēmumu - pakārt par eksperimentu veikšanu ar cilvēkiem.”

Pie daudzdzīvokļu mājām, kur skrejlapas bija izplatītas, sastaptie alūksnieši atzīst, tā bijusi tikai viena tāda reize. Daži, kuri gan nevēlējās savu viedokli paust publiski, minēja, ka tādas esot bijušas izvietotas arī citviet publiskās vietās pilsētā. Neviens no ReTV Ziņu dienesta uzrunātajiem alūksniešiem gan nezināja, kurš tās varētu būt bijis izplatījis.

Alūksnietis Edgars: “Nē, te policija staigāja un prašņāja, bet neviens nezina. Nepatīk tas pašam. Provocēt citus nedarīt. Nezinu.” Gita, alūksniete: “Nav ne jausmas un arī neinteresē.”

Valsts policijā informē, ka par pirms pāris nedēļām izplatītajām dezinformācijas skrejlapām turpinās resoriskā pārbaude un faktu pārbaude. Arī Valsts drošības dienests ReTV Ziņas informē, ka šis gadījums ir piefiksēts. Sazinoties arī ar Alūksnes novada pašvaldību, tur pauž, ka notikušais satrauc, taču arī šobrīd plašākas informācijas nav. Pašvaldība aicina iedzīvotājus sekot līdzi informācijai par vakcinācijas iespējām Alūksnes vakcinācijas centrā augustā. 

Citi šobrīd lasa

Lieckalniņa, Kaupers, Aišpurs, Danilāns - arī viņi saslima ar Covid-19
Tas nav Covid-19, bet ļaudis pasaulē sūdzas par sliktāko saaukstēšanos, kāda piedzīvota 5
Mazā Raiena mamma Ieva Zariņa saka lielu paldies ziedotājiem: "Esam līdz sirds dziļumiem aizkustināti"
Skatīt visus komentārus

Ночевал на вокзалах, жил в общежитии, менял фамилию: как Кирилл Нагиев пытался доказать, что он - не папенькин сынок

Внебрачный сын Игоря Крутого зимой вновь сделает его дедушкой: у композитора уже есть три внучки