Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Māja Tukumā, kurā notika traģēdija. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Traģiskā vīrieša nāve Tukumā: policija nāk klajā ar jaunāko informāciju saistībā ar notikušā izmeklēšanu 18

Sabiedrība
5. maijā 18:38 2021. gada 5. maijā 18:38
  Jauns.lv
Saistībā ar traģisko notikumu Tukumā, kas notika šī gada 23. aprīlī, kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 124. panta pirmās daļas. Izmeklēšanā gūto pierādījumu kopums nedod pamatu uzskatīt, ka noticis homofobisks noziedzīgs nodarījums, informēja Valsts policijā.

Valsts policija turpina aktīvu izmeklēšanu saistībā ar traģisko notikumu Tukumā, kas notika šī gada 23. aprīlī. Turpinot informēt par  virzību izmeklēšanā, šobrīd izmeklēšanā gūto pierādījumu kopums nedod pamatu uzskatīt, ka noticis homofobisks noziedzīgs nodarījums.

Ņemot vērā izmeklēšanā gūto informāciju, kriminālprocess šobrīd ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 124. panta pirmās daļas - par personas novešanu līdz pašnāvībai vai tās mēģinājumam, cietsirdīgi apejoties ar cietušo vai sistemātiski pazemojot viņa personisko cieņu, ja šī persona nav atradusies materiālā vai citādā atkarībā no vainīgā.

Tāpat novērojot, ka publiskajā vidē izskan subjektīvi viedokļi un minētas dažādas notikušā versijas, vienlaikus paužot nesapratni par izmeklēšanas detaļu neatklāšanu, Valsts policija atgādina, ka izmeklēšana nav veicama publiski, apspriežot katru soli vai iegūto informāciju.

Saistītās ziņas

Miris Tukumā smagus apdegumus guvušais Normunds Kindzulis
Draudi Tukumā apdegušajam vīrietim: kāpēc policija pēc iesnieguma nesāka kriminālprocesu 7
LTV: Tukumā cietušo Normundu tiesā par tīšu dedzināšanu Rīgā

Tā tiek veikta objektīvi un kompleksi ciešā prokuratūras uzraudzībā, turklāt policija pārbauda visas versijas, apstākļus un faktus, kas varētu būt saistīti ar notikumu Tukumā. 

Ņemot vērā augstāk minēto, lai aizsargātu izmeklēšanas intereses un šajā kriminālprocesā iesaistīto personu sensitīvos datus, policija sniedz informāciju tādā apjomā, kas tobrīd nekaitē izmeklēšanai.

Valsts policija lūdz sabiedrību būt iecietīgai un uzticēties izmeklēšanai, ļaujot policijai veikt savu darbu.

Šobrīd izmeklēšanas interesēs no plašākiem komentāriem atturamies, tiklīdz varēs paust plašāku informāciju, policija to sniegs. 

Kas notika Tukumā?

23. aprīlī ap pulksten 4.24 no rīta Valsts policija saņēma sākotnējo informāciju, ka Tukumā kādā no daudzdzīvokļu mājām aizdedzies cilvēks. Viņa draugs devies viņu glābt, rezultātā arī pats aizdedzies. 

Drīz vien izskanēja versija, ka ārsta palīgs Normunds Kindzulis apliets ar degšķidrumu un aizdedzināts, un noziegums tika paveikts aiz naida pret seksuālajām minoritātēm. Taču dažas dienas pēc notikušā Valsts policija nāca klajā ar ļoti skopu preses relīzi, norādot, ka, iespējams, noziegums nemaz nav noticis, vienlaikus neprecizējot, ko tieši tas nozīmē.

Nelaimē, dzēšot draugu, apdegumus guva arī viņa draugs Artis Jaunkļaviņš. 

Citi šobrīd lasa

"Gribu strādāt, bet "antivakseru" dēļ to nevaru" Ko darīt? 29
Slepus no visiem Megana Mārkla sazvanās ar hercogieni Ketrīnu. Par ko viņas runā? 1
Briesmīgā motocikla avārijā miris slavens kaskadieris, kurš centās pārspēt pasaules rekordu
Skatīt visus komentārus

"Не смей меня снимать!": прикрывающая грудь Пугачева убежала от камеры

Шокирующий финал потрясшего мир преступления! Вдовец рыдал на похоронах убитой "грабителями" жены, но его алиби разрушили смарт-часы