Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Petraviča atklāj, ka kopumā vakcinēties piekrituši vairāk nekā 8000 sociālo centru klienti un 2700 darbinieki. (Foto: Ieva Leiniša/LETA)

Petraviča izsaka minējumu, cik ilgā laikā izdosies vakcinēt visus sociālo centru klientus un darbiniekus 1

Sabiedrība
15. februārī 09:29 2021. gada 15. februārī 09:29
  Jauns.lv / LETA
Vakcinācija pret Covid-19 valsts un pašvaldības sociālās aprūpes centros aktīvi norit jau četras dienas un labklājības ministre Ramona Petraviča (Par cilvēcīgu Latviju, KPV LV) pieļauj, ka divu nedēļu laikā izdosies savakcinēt visus centru darbiniekus un klientus, kuri būs izteikuši vēlmi to darīt.

Petraviča šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja, ka kopumā vakcinēties piekrituši vairāk nekā 8000 sociālo centru klienti un 2700 darbinieki, lai gan kopš vakcinācijas sākšanas 10.februārī kopumā jau vakcinēti aptuveni 500 klientu un centru darbinieki.

"Vakcinācija šonedēļ tiek turpināta, ceru, ka tā notiks straujāk un, iespējams, ka nākamo divi nedēļu laikā mums izdosies savakcinēt visus sociālo centru klientus un darbiniekus," sacīja ministre.

Tomēr uz jautājumu raksturot pašreizējo situāciju sociālajos aprūpes centros un vai tajos arvien nav augsta saslimstība, ministre atbildēja, ka situācija ir mainīga, bet ar tendenci uzlaboties. Piemēram, jau šī gada ceturtajā nedēļā bija straujš saslimstības ar Covid-19 samazinājums sociālās aprūpes centros, bet, lai tendence būtu noturīga, nepieciešama vakcinācija.

Jau ziņots, ka Latvija piektdien saņēma jaunas ražotāju "Moderna" un "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19 kravas, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Divās atsevišķās piegādēs saņemtas 3600 "Moderna" vakcīnas devas un 9600 "AstraZeneca" vakcīnas devas.

Visas saņemtās vakcīnas tiks izmantotas, lai turpinātu ilgstošas sociālās aprūpes centru (SAC) darbinieku un klientu vakcināciju, kā arī to mediķu vakcinācijai, kas izlēmuši vakcinēties.

Ministru kabineta apstiprinātajā prioritāro grupu sarakstā mediķi tiek vakcinēti ar pašu augstāko prioritāti, kam seko SAC darbinieki un klienti, ņemot vērā, ka abu šo grupu iedzīvotāji ir pakļauti visaugstākajam inficēšanās riskam, kas ir saistīts ar pastāvīgu uzturēšanos iestādēs ar visaugstāko Covid-19 izplatības risku. Kopējais iedzīvotāju skaits, kas ikdienā strādā vai uzturas SAC, ir nepilni 20 000. Līdz ar to arī nākamās vakcīnu devu piegādes tiks izmantotas, lai vakcinētu šo centru darbiniekus un klientus, jo katram iedzīvotājam nepieciešamas divas šo vakcīnu devas, norādīja NVD.

Vienlaikus, saskaņā ar otrdienas veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) prezentāciju Ministru kabinetam, no 22.februāra līdz 28.februārim valsts varētu saņemt vēl 8400 "Moderna" Covid-19 vakcīnas devas. Savukārt 20.februārī Latvija no "AstraZeneca" varētu saņemt vēl 22 621 vakcīnas devu.

Citi šobrīd lasa

Zemgales vēlēšanu saraksta lokomotīves: geju "šāvēja", malumedniecībā apsūdzētais, "kolhoza metodiķis" 4
"Viens no iemesliem bija atalgojums," - aktrise Kristīne Belicka aizgājusi no kasieres darba 2
Dienu pēc ceļošanas burbuļa atklāšanas Covid-19 konstatē lidostas darbiniekam Jaunzēlandē
Pievienot komentāru

Цветы, прогулки с друзьями и поздравления от мамы: дочь Тома Круза отметила 15-летие

Дочь Анастасии Заворотнюк объяснила свой отказ говорить о матери