Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Leopolds Ozoliņš. (Foto: LETA)

Mūžībā aizgājis vairāku iepriekšējo Saeimu deputāts, ārsts Leopolds Ozoliņš

Politika
13. janvārī 07:39 2021. gada 13. janvārī 07:39 | Papildināts, 14. janvārī 07:22
  Jauns.lv / LETA
Šonedēļ mūžībā aizgājis vairāku iepriekšējo Saeimu deputāts, ārsts Leopolds Ozoliņš.

Kā informē viņa ģimene, Ozoliņš miris 11.janvāra vakarā Stradiņa slimnīcā pēc insulta.

Ozoliņš dzimis 1937.gadā un mācījies Leona Paegles 1.vidusskolā (tagad - Rīgas Valsts 1.ģimnāzija), no 1954. līdz 1960.gadam studēja Rīgas Medicīnas institūtā (tagad - Rīgas Stradiņa universitāte). Lielāko dzīves daļu strādāja Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniskās pētniecības institūtā (tagad - Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca), kur viņš veica sarežģītas un novatoriskas operācijas.

1991.gadā līdz ar atjaunoto Latvijas valsti dibina uzņēmumu "Dr. Leopolds", kur uzsāka paša izgudroto ārstniecības līdzekļu ražošanu "Comsi" un "Amicos". Ozoliņš ir saņēmis septiņas LPSR zinātniskās autorapliecības un vairākas racionalizācijas priekšlikumu apliecības. Apdegumu un inficētu brūču ārstējošais putu aerosols "Olazols" joprojām tiek ražots Krievijā un Ukrainā.

Ozoliņš 1988.gada devās palīgā Armēnijas zemestrīcē cietušajiem, vedot līdzi paša izgudrotās zāles, kā arī 1989.gadā piedalījies glābšanas darbos pēc Ufas dzelzceļa katastrofas. 1991.gada janvārī piedalījās barikādēs un tās aizstāvjus apgādāja ar paša izgudrotajiem medikamentiem pirmajai palīdzībai.

Ozoliņš aktīvi piedalījies Latvijas neatkarības atjaunošanā un tika ievēlēts par PSRS tautas deputātu no Latvijas laikā no 1989. līdz 1991.gadam.

Ozoliņš bija ievēlēts 6.,8. un 9.Saeimā un Jūrmalas domē. Pēdējos gados Saeimā Ozoliņš pārstāvēja Zaļo un zemnieku savienību, tomēr 9.Saeimas laikā tika ziņots, ka viņš ilgstoši slimo, un uz 10.Saeimu politiķis nekandidēja.

2010.gadā par īpašiem nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā periodā "Tautas deputāti no 1989.gada līdz 1991.gadam" Leopolds Ozoliņš tika apbalvots kā "Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks".

Atvadīšanās no Ozoliņa notiks sestdien, 16.janvārī, Jaundubultu kapos.

Citi šobrīd lasa

Krievijā uz ielas nogalināts 21 gadu vecs futbolists 2
Piekāva, pārbrauca pāri ar mašīnu un atstāja ceļa malā - Ēdolē notikusi aukstasinīga slepkavība
Garšas un smaržas zudums nav tik izteikts: noskaidroti biežākie Lielbritānijas lipīgā Covid-19 varianta simptomi 1

Горько! Памела Андерсон вышла замуж в шестой раз

Лебедь на привязи: Бритни Спирс испугала фанатов зловещим намеком