Pēc ciniskās rīcības, sirmgalvi atstājot bez mājām, RNP sāk arī dienesta pārbaudi
SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valde, lai pārbaudītu līdzšinējās RNP parādu piedziņas prakses atbilstību labas pārvaldības principiem, kā arī izvērtētu kritēriju kopumu, uz kuriem balstās atbildīgie RNP darbinieki, nododot parādu piedziņas lietas zvērinātiem tiesu izpildītājiem (ZTI), uzņēmumā sākta dienesta pārbaude, portāls Jauns.lv uzzināja no RNP pārstāvja Krista Leiškalna.
Leiškalns informē, ka dienesta pārbaudes gaitā jāizvērtē parādu piedziņas prakses atbilstība uzņēmuma un tā klientu interesēm, vērtējot arī uzņēmuma darbinieku atbildību.
Pirmdien RNP nosūtīja ZTI Rolandam Veinbergam pieprasījumu par izpildu dokumentu izsniegšanu atpakaļ piedzinējam. Tas ir – nodot atpakaļ RNP visas piedziņas lietas, kas nodotas šogad, RNP vērtē arī senāk nodotu piedziņas lietu atgriešanas iespēju.
RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: "Katram RNP darbiniekam ir jāstrādā uzņēmuma un tā klientu interesēs. Netiks pieļautas darbības, kas ir pretrunā šīm interesēm, vai arī, iespējams, rada šaubas par jebkādu RNP darbinieku ieinteresētību vai favorītismu sadarbības partneru izvēlē. Neatkarīgi no tā, vai mēs runājam par darbinieku rīcību parādu piedziņas procesā, organizējot iepirkumus, veicot remontdarbus vai labiekārtojot klientu īpašumu."
RNP pirmdien uzsvēra, ka saistībā ar plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par iespējamo ZTI Rolanda Veinberga negodprātīgu rīcību parādu piedziņas procesā un sākto kriminālprocesu, RNP valde pieņēma lēmumu līdz visu apstākļu noskaidrošanai, nenodot jaunas parādu piedziņas lietas Rolandam Veinbergam.
Jaunā RNP valde, apzinoties lielo parādnieku apjomu, aizvadītā gada nogalē sāka darbu pie jaunas debitoru politikas izstrādes. Jauno debitoru politiku, ar kuras palīdzību tiks sistematizēts darbs ar parādniekiem, plānots pabeigt nākamo divu mēnešu laikā, norāda Leiškalns.
Vientuļa sirmgalve zaudē vienīgo mājokli
Divistabu dzīvoklī Lugažu ielā, Rīgā, Eleonora Ļaksa dzīvo kopš pagājušā gadsimta vidus. Jau daudzus gadus pensionāre dzīvo viena, jo dzīvesbiedrs miris un bērnu nav.
Pirmās saistības pret RNP Ļaksai radušās jau pirms astoņiem gadiem, taču tās izdevies nokārtot. Pēdējos gados pasliktinoties veselībai, viņai radās pārvietošanās grūtības un vientuļā sirmgalve arvien retāk izgāja no mājām un aizmirsusi regulāri apmaksāt komunālos rēķinus. RNP par parādiem pirms diviem gadiem vērsās tiesā, informē raidījums.
Parāda summa kopumā bijusi nedaudz virs 1000 eiro. Spriedums bijis par labu RNP, un sprieduma izpilde nonāca pie zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga.
Lai gan viņam ir tiesības pārbaudīt parādnieces kontus, kurā piedziņas brīdī bija ap 8000 eiro, tiesu izpildītājs nenoņēma naudu no konta, bet izlika izsolē sirmgalves vienīgo mājokli, vēsta "Nekā personīga".
Pensionāres dzīvokli pārdeva publiskā izsolē par 30 700 eiro. Sedzot Ļaksas parādu pret RNP, atlikušo summu tiesu izpildītājam vajadzēja aizskaitīt uz pensionāres kontu, taču tā nenotika, akcentē raidījums.
Attāla radiniece - māsas mazmeita, uzkopjot pensionāres dzīvokli, atradusi vairākus dokumentus, tostarp vekseli. Tajā rakstīts, ka aprīlī, divus mēnešus pēc izsoles apstiprināšanas tiesā, pensionāre no kādas 30 gadus vecas Kristinas Lucenko aizņēmusies 28 000 eiro. Summa ir identiska tai, kas palika pāri no dzīvokļa pārdošanas, un ko tiesu izpildītājam vajadzēja pārskaitīt pensionārei, norāda "Nekā personīga"
Vekselis it kā izdots Imantā, laikā, kad sirmgalve vairs viena nevarēja iziet no mājas. Kā norāda raidījums, bez smalkām paraksta ekspertīzēm var redzēt, ka uz vekseļa nav parakstījusies Ļaksa, bet viņas parakstu kāds nemākulīgi centies atdarināt.
Luceno jau divas nedēļas pēc it kā vekseļa izdošanas pieprasījusi naudu atdot, vēršoties pie notāres Ingas Muciņas un tad tiesā. Lieta atkal nonākusi pie tiesu izpildītāja Veinberga.
Neviena no amatpersonām neesot pārbaudījusi, vai vekselis nav viltots, un 28 000 eiro Veinbergs jau pārskaitījis uz Lucenko kontu Lielbritānijā.
Ļaksas pārstāve raidījumam norādīja, ka zvērināta notāra rīcība ir diezgan aizdomīga, jo viņš apzināti aizturējis izmaksu uz parādnieces kontu un, izmantojot Lucenko ne Latvijā reģistrēto kontu, līdzekļi aizskaitīti trešajai personai.
Rezultātā dažu mēnešu laikā sirmgalve palikusi ne tikai bez dzīvokļa, bet arī bez naudas, par kuru varētu iegādāties citu mitekli vai segt vismaz pansionāta izmaksas, akcentē "Nekā personīga".
Ļaksas pilnvarotie pārstāvji vērsušies prokuratūrā un šonedēļ kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā ierosinājusi policija.
"Nekā personīga" norāda, ka šī nav pirmā shēma, kurā salīdzinoši neliela parāda dēļ tiek zaudēts mājoklis vai iespaidīgi naudas līdzekļi un kurā centrālā persona ir tiesu izpildītājs Veinbergs. Viņa rīcība ir tikusi vērtēta arī Tieslietu ministrijā.