Kultūra
2020. gada 16. oktobris, 23:45

Koncertdārzam "Pūt, vējiņi!" Liepājā ielikts pamatakmens

Jauns.lv / LETA

Šodien, klātesot Liepājas pilsētas domes vadībai, Kultūras ministrijas pārstāvjiem, būvniekiem un projekta autoriem, svinīgi iemūrēts koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pamatakmens, informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Liepājas pilsētas pašvaldība noslēdza līgumu ar būvniekiem - SIA "Bildberg" - par vecā koncertdārza "Pūt, vējiņi!" nojaukšanu un jaunas estrādes būvniecību. Darbu līgumcena ir 2 240 494 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Lazdāne stāstīja, ka jaunais koncertdārzs "Pūt, vējiņi!" Jūrmalas parkā top par mūsdienīgu kultūras telpu, ērti pieejamu vietējiem iedzīvotājiem un saistošu pilsētas viesiem. Pēc koncertdārza pārbūves un pieguļošās teritorijas labiekārtošanas, jaunajā estrādē būs iespēja organizēt brīvdabas pasākumus un koncertus lielākam apmeklētāju skaitam nekā līdz šim, kā arī tiks nodrošināti komfortablāki apstākļi gan māksliniekiem, gan skatītājiem.

Kapsulas vēstījumā, ko svinīgi parakstīja domes vadība - Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki Uldis Sesks, Gunārs Ansiņš un Atis Deksnis, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), SIA "Bildberg" atbildīgais būvdarbu vadītājs Jānis Uzars un SIA "Livland Group" autoruzraugs - arhitekts Mikus Lejnieks, teikts, ka Liepāju droši var saukt par Latvijas mūzikas galvaspilsētu.

"Mums ir plašs, kvalitatīvs, daudzveidīgs un spēcīgs piedāvājums - Liepājā skan gan klasiskā un akadēmiskā mūzika, gan džezs, tradicionālā, populārā, eksperimentālā un cita veida mūzika. Mūsu pilsēta vienmēr bijusi, ir un būs nozīmīgs stūrakmens Latvijas kopīgajā kultūras dzīves kartē, un līdz ar jaunā koncertdārza atdzimšanu mēs visi kopā stiprināsim ne tikai paši savu, Kurzemes un Latvijas, bet arī Baltijas un Eiropas kopējo kultūras telpu. Jaunais koncertdārzs "Pūt, vējiņi!" nav tikai būve, tas ir simbols Liepājas brīvajam garam un radošumam. Tas ir simbols mūsu pārliecībai, ka kvalitatīva kultūra un māksla ir Liepājas sirdspuksti! Saules mūžu, vēja spēku un dižu nākotni koncertdārzam "Pūt, vējiņi!", Liepājai un Latvijai!," bija teikts kapsulas vēstījumā.

Kultūras ministrs uzsvēra, ka kultūrvietas - jaunas vai atjaunotas - tapšanā būtiska ir tās attīstības vīzija. "Pūt, vējiņi!" ir vieta ar neizmirstamu nozīmi Latvijas kultūrvēsturē, ar personiskām atmiņām un sentimentu. Novēlu, lai koncertdārzs kļūst par mūsdienīgu, dzīvu, pulsējošu magnētu daudzām norisēm arī nākotnē," pasākumā sacīja Puntulis.

Lazdāne norādīja, ka topošais teritorijas labiekārtojums nodrošinās ērtāku piekļuvi koncertdārzam un pludmalei. Nojaukti agrāk estrādi ietverošie žogi un barjeras, koncertdārzu integrējot Jūrmalas parka teritorijā un sasaistot ar pludmales piekrastes zonu, kā arī pārplānoti laukumi un celiņi, lai nodrošinātu pilnīgu vides pieejamību. Koncertdārza teritorija būs brīvi pieejama ikvienam Jūrmalas parka apmeklētājam.

Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūvi īstenos sadarbības projektā "Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem", ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Kopējās projekta izmaksas ir 6 720 257 eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums - 4 507 200 eiro. Savukārt nacionālais publiskais finansējums ir 1 131 717 eiro - valsts budžeta dotācija pašvaldībām 209 729 eiro apmērā un pašvaldību finansējums 629 188 eiro.

Ēkas kopējā platība būs 1 833 kvadrātmetri (m²), zemesgabala kopējā platība 22 162 m², plānotais skatītāju vietu skaits - 1 441 sēdvieta, no kurām centrālajā daļā 706 sēdvietas, centrālajā daļā cilvēkiem ar kustību traucējumiem 34 sēdvietas, sānu terasēs 207 sēdvietas, gala terasē 441 sēdvieta.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, SIA "Bildberg" apgrozījums pagājušajā gadā bija 9 780 721 eiro, peļņa - 260 098 eiro.