Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas prezidents Egils Levits (no labās) un Francijas prezidents Emanuels Makrons fotografējas pie abu valstu karogiem pirms paziņojuma presei Rīgas pilī. (Foto: LETA)

Levits: Eiropas Savienībā ir nepieciešamas reformas 1

Politika
2020. gada 29. septembrī 21:25 2020. gada 29. septembrī 21:25
  Jauns.lv / LETA
Eiropas Savienībā ir nepieciešamas reformas, jo virkne krīžu ir izgaismojušas tās vājās vietas, otrdien paziņojumā presei Rīgas pilī, līdzās Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, sacīja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts pirmā amatpersona uzsvēra, ka priekšā stāv milzīgs darbs Eiropas ekonomikas atveseļošanā no Covid-19 pandēmijas radītās krīzes. Viņa ieskatā, šī iespēja ir jāizmanto, lai stiprinātu Eiropas kopīgo tirgu, virzītos uz Eiropas Zaļo un digitālo kursu.

Uzņemot Rīgas pilī Francijas prezidentu ar kundzi Brižitu Makronu, Levits akcentēja, ka Francija ir vienīgā Eiropas Savienības dalībvalsts, kurai ir pastāvīga locekļa statuss ANO Drošības padomē.

Levits uzsvēra, ka Francijai tas dod īpašu iespēju aizstāvēt Eiropas viedokli par pasaules konfliktiem un apdraudējumu mazināšanu. Viņš pauda, ka arī Latvija cer 2025.gadā iegūt nepastāvīgā locekļa statusu Drošības padomē, tādējādi pastiprinot Eiropas balsi pasaulē.

"Taču, lai pasaulē varētu paust un aizstāvēt kopīgu Eiropas nostāju, pie tās ir jāspēj nonākt. Skaidri redzams, ka blokā ir nepieciešamas reformas, par to Francijas prezidents jau ir daudz runājis un zināmā mērā arī uzņēmies vadošo lomu Eiropas iekšējā diskusijā," sacīja Levits, uzsverot, ka ar to vien ir par maz. Centrālā loma ir Francijas un Vācijas tandēmam, bet vienlaicīgi nepieciešama visu Eiropas Savienības dalībvalstu aktīva līdzdalība Eiropas reformu un vienotības veicināšanas procesā, norādīja Levits.

Tāpat prezidents sacīja, ka "mēs nedrīkstam bāzt galvu smiltīs un cerēt, ka varēsim dzīvot pa vecam". Levits norādīja, ka tādēļ Latvija pilnībā atbalsta Francijas prezidenta aicinājumu vēl šoruden atklāt konferenci par Eiropas nākotni.

"Mums jāieklausās Eiropas pilsoņu domās, lai nonāktu pie saprātīgām reformām, kas atjauno Eiropas Savienības efektivitāti. Tikai tā mēs spēsim piepildīt Eiropas ambīcijas," uzsvēra prezidents.

Levits norādīja, ka ar Makronu pārrunās vairākus jautājumus, ieskaitot Latvijas attiecības ar tās kaimiņu reģioniem. Prezidents uzsvēra, ka ir konsekventi jāiestājas par Ukrainas un Baltkrievijas teritoriālo integritāti, jābūt solidāriem ar baltkrievu tautu tās cīņā par demokrātiju.

Jau ziņojām, ka no otrdienas līdz trešdienai oficiālajā vizītē Latvijā uzturas Makrons ar kundzi.

Citi šobrīd lasa

Ķermeņa valodas eksperte ievērojusi, ka prinča Viljama acis vectēva bērēs pauda ko ļoti būtisku
Stingri brīdina: savvaļā augošu lakšu plūkšana, griešana vai izrakšana ir aizliegta 7
Vāc ziedojumus aktiera Rūdolfa Plēpja rehabilitācijai
Pievienot komentāru

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!