Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nākamo trīs gadu laikā teritorijā tiks ierīkoti un atradīsies pilsētas mazdārziņi, kā arī ziedu pļavas dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm. (Foto: Rojs Maizītis)

FOTO: Aug apiņi, žāvējas balti palagi. Kā šobrīd izskatās Sporta pils laukumā, kur plāno veidot mazdārziņus 1

Sabiedrība
2020. gada 8. septembrī 11:35 2020. gada 8. septembrī 11:35
  Jauns.lv
Sporta pils teritorijas īpašnieki SIA “Rotermann Latvia” atbalstījuši rīdzinieku grupas iniciatīvu teritorijā ierīkot pagaidu pilsētas dārzus un ziedu pļavas, lai pašlaik neizmantoto teritoriju nodotu pilsētnieku lietošanā kā unikālu pilsētvides projektu.

Jauns.lv paviesojās īslaicīgai izkopšanai pilsētniekiem nodotajā teritorijā, lai aplūkotu, kā placī, kur līdz 2007. gadam atradās Rīgas Sporta pils, izskatās šobrīd.

Rīga sekos ārvalstu pilsētu piemēram

Rīdziniekiem dārziņi un ziedu pļavas būs pieejamas no 2021. gada pavasara, taču ikvienam iespējams piedalīties jau šoruden.

Idejas autore Renāte Prancāne, kura pati dzīvo blakus teritorijai, atklāj, ka ideja radusies, domājot par aizvien pieaugošu centra iedzīvotāju vēlmi pēc sasniedzama un mūsdienīga dārza un ārvalstu piemēriem, kur kopienas dārzi tiek ierīkoti neizmantotās teritorijās.

Renāte ar domubiedriem vērsusies pie teritorijas īpašniekiem SIA “Rotermann Latvia”, kuri atsaukušies idejai un nodevuši teritoriju bezpeļņas organizācijai bezatlīdzības īrē uz trim gadiem.

Nākamo trīs gadu laikā teritorijā tiks ierīkoti un atradīsies pilsētas mazdārziņi, kā arī ziedu pļavas dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm.

Iniciatīvas “Sporta pils dārzi” veidotāji min: “Kopienas dārziņi ir unikāls brīvā laika pavadīšanas veids, kas piedāvā drošu, sociāli iekļaujošu vidi un veicina pilsētas iedzīvotāju labklājību, pievēršoties veselīgākiem atpūtas veidiem. Vienlaicīgi kopienas dārziņi kalpo kā nerimstošs izzināšanas projekts, kura ietvaros bērniem un jauniešiem ir iespēja pieredzes veidā apgūt ekosistēmas procesus un piedzīvot dabas lomu cilvēka dzīvē.”

Saistītās ziņas

FOTO. Sporta pils teritorijā Rīgā tiks ierīkoti mazdārziņi 6
Kārtējo reizi sola apbūvēt nojauktās Rīgas Sporta pils pamesto laukumu 6
Dārza darbi septembrī: kas jāpaveic mazdārziņā un pilsētnieka dārzā

Projekta organizatori aicina Sporta pils teritorijai apkārt dzīvojošos rīdziniekus un visus interesentus piedalīties projekta prezentācijā un kopējā apspriešanā 19. septembrī plkst. 12:00 Sporta pils teritorijā (Kr. Barona iela 75, ar ieeju no Tērbatas ielas) un teritorijas sakopšanas talkās 26. septembrī un 3. oktobrī no 9:00 līdz 16:00.

Pieteikties dārziņu īrei būs iespējams, sākot no janvāra, taču ikvienam uzcītīgam talciniekam dārziņš pirmajā gadā tiks piešķirts bez maksas. Vairāk informācijas par iniciatīvu iespējams iegūt sekojot “Sporta pils dārzi” “Facebook“ lapā.

Citi šobrīd lasa

Daugavpils profesors Arvīds Barševskis neziņā par filipīniešu un indonēziešu studentiem  1
Vācu kurpnieks specializējas apavu radīšanā milžiem
Pēc apšaudes Permas universitātē pašnāvību izdara reģiona izmeklēšanas komitejas vadītājs 1
Pievienot komentāru

"Как я любил…": канал НТВ обнародовал сенсационное предсмертное интервью Владимира Меньшова

Впервые услышала голос отца только по телефону: какая была жизнь новой девушки Харламова до их встречи