Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
13.Saeimas deputāte Linda Ozola (Foto: LETA)

Jaunās konservatīvās partijas Rīgas mēra amata kandidāte būs Linda Ozola 7

Politika
2020. gada 1. jūlijā 12:21 2020. gada 1. jūlijā 12:21
  Jauns.lv / LETA
Jaunā konservatīvā partija (JKP) par savu jauno saraksta līderi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās izraudzījusies Saeimas deputāti Lindu Ozolu.

Partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns sacīja, ka šodien ir liels notikums gan JKP, gan visai Rīgai, kas ir "mūsu nācijas galvaspilsēta".

Raksturojot Ozolu, Bordāns sacīja, ka tas ir cilvēks, kas tāpat kā JKP nodrošinās stabilas un paliekošas pārmaiņas. "Šis cilvēks nes konservatīvās vērtības, kas saistāmas ar ģimenes vērtībām, tās īstenojot caur JKP programmu, kas būs orientēta cilvēkiem un ģimenēm Rīgā," teica Bordāns.

JKP Saeimas frakcijas līderis Juris Jurašs sacīja, ka šodien vēlreiz tiek dots starta šāviens JKP priekšvēlēšanu kampaņai.

"Jāatzīst, ka kopš pirmā pieteikuma pagājis kāds krietns brīdis, kā laikā visu pasauli ietekmējusi krīze - Covid-19 pandēmija, kas likusi veikt dažādas pārmaiņas. Diemžēl šī krīze JKP un mani personīgi skāra milzīga traģēdija - mūsu Jutas [Strīķes] pāragrā aiziešana, kas atstāja lielu iespaidu uz mūsu organizāciju un mērķu sasniegšanu," teica Jurašs.

"Juta būtu gribējusi, lai JKP neapstātos un ar jaunu jaudu turpinātu stiprināt tiesiskumu Latvijā," pauda Jurašs, akcentējot, ka gaidāmās ārkārtas vēlēšanas nebūtu iespējamas tostarp tāpēc, ka JKP aktīvi darbojusies, lai tas notiktu.

Jurašs uzsvēra, ka kolēģi pieņēmuši lēmumu viņam vadīt Saeimas Juridisko komisiju un JKO parlamenta frakciju, kā dēļ viņš "nespēj" piedalīties Rīgas domes vēlēšanās kā kandidāts. "Mēs no savas puses ļoti ceram, ka mums ar jauno kandidāti, kura ir ļoti godīga, gudra un drosmīga, piepildīt rīdzinieku cerības, lai Rīga mainītos un tā kļūtu tās iedzīvotājiem draudzīga," teica politiķis.

Juraša pieteikta, Ozola uz preses konferences vietu ieradās, braucam ar divriteni, savukārt viņai aizmugurē skraidīja mazi bērni un dauzīja bumbas.

Ozola uzsvēra, ka viņa ir rīdziniece. Viņa JKP iestājās, jo redzējusi netaisnību, kādā veidā notiek lēmumu pieņemšana Rīgā.

"Domes līdzšinējā vadība vēsturē ienāca ar milzīgiem korupcijas skandāliem, simtiem konstultantu, brūkošām ielām un sarūkošu iedzīvotāju skaitu, jo iedzīvotāji bēg no Rīgas. Ikvienam bija skaidrs, ka tā turpināties nedrīkst," pauda Ozola uzsverot, ka arī viņa Saeimā balsojusi, lai tiktu gāzts Rīgas domes iepriekšējais sastāvs.

Saistītās ziņas

Juraša kandidēšana uz Rīgas mēra krēslu kļūst apšaubāma; JKP varētu būt cits kandidāts 6
"KPV LV" Rīgas mēra amatam virzīs Ralfu Nemiro 11
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai medijos novirzīs 260 500 eiro 1

Viņa sacīja, ka šoreiz vēlēšanas neesot par programmām un noteikumu pildīšanu. "Ārkārtas vēlēšanas šoreiz ir par uzticēšanos - to, kurš tad spēs godprātīgi un bez sponsoru ietekmes strādāt un pieņemt lēmumus Rīgai un visiem rīdziniekiem. Manuprāt, mūsu komandai var uzticēties," teica Ozola, akcentējot, ka ne viņai, ne viņas komandai neviens nediktē, kādi lēmumi būtu jāpieņem.

Viņas programma balstīsies uz tiesiskumu un līdzekļu pārvaldību.

Iepriekš par mēra amata kandidātu partija bija izraudzījusies Saeimas deputātu Jurašu.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Urzula fon der Leiena savā vizītē Rīgā aplūko trolejbusu 14
Soli pa solim - kādu postu ķermenim nodara alkohols 1
Kādai sievietei Vecāķu pludmalē pazūd piecgadīgā meita
Skatīt visus komentārus

13 лет спустя: как сейчас выглядят звезды сериала "Универ"

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас