Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
FOTO: Latvijā testē bezpilota kaujas atbalsta platformu “Natrix lat-100”
Platformas “Natrix lat-100” prototips (Foto: Publicitātes foto)

FOTO: Latvijā testē bezpilota kaujas atbalsta platformu “Natrix lat-100” 2

Ziņas
23. maijā 10:39 2020. gada 23. maijā 10:39
  Jauns.lv
Latvijā inženieri testē vietējā ražotāja “SRC Brasa” mobilās karavīru atbalsta platformas “Natrix lat-100” prototipu, lai to pielāgotu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas mācību vajadzībām 2020. gada vasarā. Iekārtas pirmais pārbaudes testu process tuvojas noslēguma posmam.

Mobilās kaujas atbalsta platformas izmantošana paredzēta gan kravas – individuālā un vienības ekipējuma pārvadājumiem, gan savienojamībai ar kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma  inženiertehniskiem risinājumiem.

Platformas “Natrix lat-100” prototips (Foto: Publicitātes foto)

“Pirmie visurgājēja testi lauku apvidū vainagojās ar pārliecinošiem rezultātiem, kas liecina par jaudu un stabilitāti. Platformas nestspējas kapacitāte sasniedza 200 kilogramu, attīstot ātrumu līdz 15 kilometriem stundā,” uzsver uzņēmuma “SRC Brasa” militāro programmu direktors Agris Jermacāns. Viņš piebilst, ka modelis komplektēts ar programmētu vadības sistēmu, kas ļaujot manevrēt arī šķēršļota apvidus apstākļos.

Platformas “Natrix lat-100” prototips (Foto: Publicitātes foto)

Bezpilota kaujas atbalsta platformas attīstīšana notikusi sadarbībā ar zemessargiem, inženieriem un industriālo dizaineru komandu, lai nodrošinātu karavīriem uzticamu atbalsta sistēmas platformu. Tā piedāvā ne tikai manuālu kontroli ar tālvadības pulti, bet speciālisti strādā, lai iekārtu robotizētu, ilgtermiņā nodrošinot pilnībā autonomu pārvietošanos.

“Mēs esam atraduši veiksmīgu balansu “NatriX” izmēros, kas pilnā komplektācijā nepārsniedz trešdaļu kubikmetra. Iekārta ir kompakta transportēšanai uz kaujas uzdevuma izpildes vietu. Tajā pašā laikā platforma ir pietiekami liela, lai ar to pārvadātu somas, kannas un kastes, kā arī vajadzības gadījumā nogādātu ievainoto uz evakuēšanas punktu,” norāda idejas autors, vecākais zemessargs Gatis Vectirāns.

Platformas “Natrix lat-100” prototips (Foto: Publicitātes foto)

Uzņēmums “SRC Brasa”, kas līdz šim specializējies karavīru ekipējuma ražošanā, pērn Aizsardzības ministrijas otrajā grantu konkursā ieguvis finansējumu, lai realizētu “NatriX lat-100” projektu, kura ietvaros izstrādāts iekārtas tehniskais prototips, kā arī diferencētie navigācijas risinājumi.

“Elektronizācijas laikmetā valsts aizsardzība sastopas ar jauniem draudiem un izaicinājumiem, kas vienlaikus sniedz arī iespējas. Latvijai ir liels potenciāls izmantot savu zinātniski intelektuālo kapacitāti, lai modernizētu gan Latvijas, gan NATO aizsardzības spējas un mūsu uzņēmums ir uzsācis šo ceļu,” uzsver uzņēmuma “SRC Brasa” militāro programmu direktors Agris Jermacāns

Plānots, ka šī gada vasarā “NatriX lat-100” varēs izmantot militārās vienības sastāvā konvenciālās kaujas mācību vajadzībām.

Citi šobrīd lasa

Aizturētā sektas līdera Visariona pilsētā dzīvo cilvēki no Latvijas. Viņu atbalstītāju skaits te – ārkārtīgi audzis 8
Vēstniecība par Rumpānes situāciju: tuviniekiem jāsaprot, ka viņa izdarījusi krimināli sodāmu pārkāpumu 37
Stukāns par problēmām sistēmā: 10 jaunas meitenes bez pieredzes spiestas izmeklēt miljonu un miljardu eiro lietas 2
Skatīt visus komentārus

«Меган - властная, а Гарри зажат»: герцогиня случайно выдала слабые стороны мужа

Первый комментарий семьи: как умерла дочь звезды "Место встречи изменить нельзя"