Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Siguldā mirušā Nika Elekša nāves lietā aizturētais VUGD darbinieks atbrīvots

112
14. februārī 15:35 2020. gada 14. februārī 15:35
  Jauns.lv / LETA
Iekšējās drošības birojs (IDB) piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonai, kura tika aizturēta privātu svinību laikā Siguldā bojāgājušā autosportista Nika Elekša nāves lietā, informē IDB.

Viņam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu.

Jau ziņots, ka kriminālprocesu par Elekša nāvi ierosināja Valsts policija, taču vēlāk lietu izmeklēšanā pārņēma IDB, kurš par miesas bojājumu nodarīšanu aizturēja VUGD amatpersonu.

Foto: Facebook / Niks Eleksis

Izmeklēšanās interesēs IDB detalizētāku informāciju patlaban nesniedz, līdz ar to nav zināms, kāds tieši Krimināllikumā paredzētais nodarījums VUGD amatpersonai tiek inkriminēts.

Saskaņā ar bojāgājušā vīrieša māsas Ijas Elekses iepriekš teikto, Siguldas viesu namā "Vālodzes" 25.janvārī tika svinēta 30 gadu jubileja Elekša draugam. "Pasākuma laikā starp VUGD darbinieku un Niku izcēlies konflikts, kā rezultāta viņam nodarīti miesas bojājumi. Uz notikuma vietu izsaukta Siguldas pašvaldības policija, taču cietušais vīrietis nav saņēmis aizstāvību, jo balles dalībnieki policijas darbiniekus pārliecinājuši, ka paši atrisinās konfliktsituāciju," apgalvoja bojāgājušā māsa. 

Viņa zināja teikt, ka jubilejā piedalījās vismaz 38 cilvēki, no kuriem vairāki bijuši gan VUGD, gan Valsts policijas darbinieki. Elekse iepriekš apgalvoja, ka jau ir noskaidrots, ka Siguldas pašvaldības policijas darbinieks, kas bija izsaukts uz notikuma vietu, strādā arī VUGD un, "iespējams, tādēļ, piesedzis savu kolēģi, kas bijis konflikta dalībnieks".

Saistītās ziņas

VUGD apliecina, ka dienesta darbinieki ir saistīti ar traģisko notikumu Siguldā, kad svinību laikā mira autosportists Eleksis
"Ko tādu nebija redzējis neviens" No Siguldā traģiski bojāgājušā Nika atvadās ar kilometriem garu autokolonnu
Siguldā mirušā Nika Elekša lietu komentējis iekšlietu ministrs Ģirģens 6

Nākamajā dienā pēc pasākuma cietušā māsa saņēmusi zvanu, ka neviens nezina, kur ir viņas brālis. Viņa mobilais telefons un virsjaka rīta pusē tika atrasta viesu namā, bet pats bija pazudis, viesiem apgalvojot, ka pēdējo reizi manīts ap plkst.3.30 naktī.

Par bezvēsts pazudušu cilvēku Siguldas pašvaldības policijai ziņots 26.janvāra pēcpusdienā un uzsākta tuvākās apkārtnes pārmeklēšana, kurā iesaistījušies ap 200 brīvprātīgo, meklējot 28 gadus veco jaunieti visu svētdienas nakti. Netālu no viesu nama kādas mājas pagalmā pēc aptuveni 30 stundu pazušanas 27.janvāra rītā Elksi atraduši guļam zemē mirušu ar, pēc māsas vārdiem, acīmredzamiem smagiem miesas bojājumiem.

Ekspertīzes slēdzienā secināts, ka Eleksim nodarīti smagi miesas bojājumi, tajā skaitā, lauzts deguns, sasista seja un sasitumi uz ķermeņa. Nāve gan iestājusies nosalstot.

Elekša gadījums piesaistījis arī iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) uzmanību, kurš publiski aicinājis likumsargiem pievērst īpašu uzmanību, veicot iesaistīto policijas darbinieku rīcības pārbaudi.

Citi šobrīd lasa

Mamma šokēta: mazās meitas erotiskās bildes klases "Whatsapp" čatā 8
VIDEO: Dobelē cilvēku simti izdejo virālo "Jerusalema" un izaicina citas Latvijas pilsētas 14
Krieķis: Rebenoku brutāli sita, salaužot žokli un galvaskausu; notikušais neliecina par laupīšanas uzbrukumu 18

Знаки зодиака, которых ждет карьерный успех в конце 2020 года

Принцесса Евгения молчит о беременности, но прикрывает растущий живот сумкой