Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kaimiņš min iemeslu, kāpēc ticis izslēgts no KPV LV frakcijas 4

Politika
2020. gada 9. janvārī 16:34 2020. gada 9. janvārī 16:34
  Jauns.lv / LETA
Saeimas deputāts, partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš pagaidām vēl neatklāj savus politiskos plānus pēc izslēgšanas no "KPV LV" Saeimas frakcijas.

Kaimiņš sarunā ar aģentūru LETA paziņoja, ka Saeimā turpinās savu darbību koordinēt kopā ar koalīciju, bet par nākotni kopā ar domubiedriem spriedīšot vēlāk, jo pastāvot "visādas iespējas", tostarp izlemt nesaistīt savu politisko nākotni ar paša dibināto partiju "KPV LV".

Pēc politiķa vārdiem, jautājumā par viņa atbalstītāju loku un tā nākotni partijā "KPV LV" neesot jāsteidzas, bet vispirms jāsagaida februārī gaidāmais partijas kongress. Neoficiāli izskanējis, ka no desmit "KPV LV" frakcijā palikušajiem deputātiem Kaimiņa izslēgšanu varētu nebūt atbalstījuši Janīna Kursīte un Ivars Puga.

No KPV LV frakcijas izslēgtais Artuss Kaimiņš un Aldis Blumbergs (Foto: Ernests Dinka, Latvijas Republikas Saeima)

Politiķis atzīmēja, ka lēmums par viņa izslēgšanu pieņemts "aiz muguras", tomēr viņš nevēloties par to spriest personāliju līmenī. Pašreizējo situāciju esot izraisījusi nepietiekama aktīvistu vērtēšana partijas veidošanas laikā.

Kaimiņš pieļāva, ka viņa izslēgšana no "KPV LV" frakcijas varētu būt saistīta ar diametrāli pretējiem uzskatiem un balsojumu jautājumā par Rīgas domes atlaišanas likumprojekta virzību. Politiķis esot priecīgs, ka šajā jautājumā droši "var skatīties acīs" savam elektorātam, jo nav balsojis kopā ar "Saskaņu" un Zaļo un zemnieku savienību.

Taujāts, vai starp valdošās koalīcijas partijām kādai varētu būt plāni mazināt tajā "KPV LV" ietekmi pēc frakcijas deputātu skaita samazināšanas, Kaimiņš atjokoja, ka "tik daudzas lietas esmu dzirdējis, ka pat nezinu, ar kurām varu sākt", tomēr aicinot nesteigties notikumiem pa priekšu.

Savukārt intervijā RīgaTV24 Kaimiņš pauž, ka vienmēr ir bijis neatkarīgs deputāts un valstī no tā, kādā frakcijā viņš atrodas, nekas nemainās. “Galvenais, lai nav ZZS vai Saskaņa,” saka Kaimiņš.  Tāpat deputāts atzīst, ka viņam bijušas sarunas par viņa lomu koalīcijā, bet jautāts, vai saņemti piedāvājumi par sadarbību no citām politiskām partijām, Kaimiņš pauž, ka šādus lēmumus viņš šobrīd nepieņems un grib pieņemt ar domubiedriem vienbalsīgu lēmumu, ko darīt tālāk.

Saistītās ziņas

Politiska atriebība - tā par sevis un Kaimiņa izslēgšanu no KPV LV frakcijas saka deputāts Aldis Blumbergs 4
Māris Kučinskis: "Tādas Kaimiņa partijas faktiski vairs nav" 3
Kaimiņš izslēgts no KPV LV Saeimas frakcijas 18

Kā ziņots, "KPV LV" Saeimas frakcija ir nolēmusi no tās izslēgt Kaimiņu un Aldi Blumbergu. Kā informēja frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens, šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā abu deputātu "ilgstošu attieksmi" pret partijas Saeimas frakcijas darbu.

"Mēs jau sen nejūtam šos deputātus kā komandas spēlētājus un biedrus," paziņoja Pucens, pēc kura vārdiem, Kaimiņš un Blumbergs balsojumos ir uzticīgi valdības koalīcijai, bet ne partijai un tās darbam Saeimas frakcijā.

Turpmāk "KPV LV" Saeimā darbosies desmit deputātu sastāvā.

Citi šobrīd lasa

Publisko datus par vakcinācijas aptveri katrā ģimenes ārsta praksē 2
Skaidro, vai Ādolfam Hitleram piederošais Covid-19 vakcinācijas sertifikāts ir īsts 6
Pavļuts: esmu sarūgtināts, negaidīti uzzinot LĀB lēmumu prasīt manu demisiju 7
Skatīt visus komentārus

На кого становится похожа Лера Кудрявцева? Шура показал обколотую до неприличия ведущую

"Не жди меня": судьба 37-летнего актера Алексея Осипова, который ушел на лед и не вернулся