Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daugavpilī plāno par 17,1% palielināt ūdenssaimniecības tarifu. (Foto: Shutterstock)

Daugavpilī plāno būtiski celt maksu par ūdeni 2

Novadu ziņas
2019. gada 2. decembrī 12:59 2019. gada 2. decembrī 12:59
  Jauns.lv / LETA
SIA "Daugavpils ūdens" iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) jaunu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, kas paredz tarifu pieaugumu par 17,1%.

Jaunais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts paredz ūdensapgādes tarifu 0,83 eiro apmērā par kubikmetru, savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs paredzēts - 0,88 eiro par kubikmetru. Pašreiz "Daugavpils ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumiem piemēro SPRK 2014.gadā apstiprināto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 0,72 eiro par kubikmetru un kanalizācijas pakalpojumu tarifu 0,74 eiro par kubikmetru.

Tarifu projektā nav iekļauts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Jaunos tarifus plānots piemērot Daugavpils pilsētā, Naujenes, Līksnas un Kalkūnes pagastā, Daugavpils novadā.

SPRK skaidroja, ka tarifu pārskatīšana saistīta ar sniegto regulējamo ūdenssaimniecības pakalpojumu apmēra samazināšanos un ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos iekļaujamo izmaksu izmaiņām, kuras ir ietekmējusi ūdenssaimniecības infrastruktūras paplašināšanās. Turklāt kopš 2014.gada, kad tika apstiprināts spēkā esošais tarifs, ir veiktas izmaiņas nodokļu likumdošanā (pieaugusi sociālā nodokļa, dabas resursu nodokļa, akcīzes nodokļa, transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likme u.c.), ir mainījusies elektroenerģijas iegādes cena un mainījušās elektroenerģijas sadales pakalpojumu izmaksas, kā arī ir veiktas izmaiņas obligātā iepirkuma un jaudas komponentēs.

SPRK norādīja, ka "Daugavpils ūdens" aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts vēl var mainīties tā izskatīšanas laikā.

Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, regulators organizēs uzklausīšanas sanāksmi, kas notiks 6.decembrī plkst.12 Daugavpils pilsētas pašvaldības administrācijas ēkas konferenču zālē, Krišjāņa Valdemāra ielā 1, Daugavpilī.

Sanāksmē komersanta pilnvarotais pārstāvis iepazīstinās ar plānotā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa projekta būtību un ekonomisko pamatojumu.

Kompānija "Daugavpils ūdens" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 6,221 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 5,461 miljons eiro un peļņa - 180 695 eiro. "Daugavpils ūdens" pieder Daugavpils pilsētas domei.

Citi šobrīd lasa

Lolita Neimane piepilda savu sapni un ielien ledainā ezerā
Igauņu tūristi pie Tenerifes krastiem pamana dīvainas kastes - pēc to atvēršanas tiek izsaukta policija 4
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu 28
Tēmas: Daugavpils
Skatīt visus komentārus

Алла Пугачева отметила Китайский Новый год с друзьями

Агата Муцениеце назвала себя другом семьи Робби Уильямса