Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: kāda atmosfēra šobrīd valda LNT Ziņu dienestā, kur cilvēki gatavojas pēdējam ēteram 21

Sabiedrība
2019. gada 28. novembrī 21:01 2019. gada 28. novembrī 21:01 | Papildināts, 2019. gada 28. novembrī 21:47
  Jauns.lv
LNT Ziņu dienesta režisori, reportieri un tehniskais sastāvs nu jau vairākas dienas gatavojas pēdējam ēteram LNT kanālā. Top stundu garš raidījums par ziņu dienesta darbu 23 gadu garumā. Bet no biroja sienām Dzelzavas ielā tiek noņemtas fotogrāfijas, kurās redzamas līdzšinējās kanāla "sejas".

Jau vēstīts, ka mediju koncerns "All Media Baltics" nolēmis likvidēt kanālu LNT, bet tā Ziņu dienesta cilvēkus pievienot TV3 Ziņu dienestam. Lai arī lielākā daļa LNT darbinieku darbu saglabās TV3 sastāvā, daļa paliek bez darba. Asā izkapts skārusi galvenokārt līdzšinējās TV ētera sejas, vairākus operatorus un producenti Danu Franci. Tikmē darbs nav uzteikts LNT reportieriem, virknei tehniskā atbalsta cilvēku un diviem LNT ziņu producentiem - Valdim Francam un Ilzei Agintai. Darbu saglabā arī raidījuma "900 sekundes" producente Diāna Vīlipa.

Lai arī LNT lielāko daļu savu mūža pavadīja ēkā Elijas ielā 17, pēc tam, kad kanāls tika pārdots "All Media Baltics", LNT pārcēlās uz Dzelzavas ielu. Tagad LNT birojā tiek atbrīvotas sienas no tur redzamajiem ētera ļaužu bildēm un citiem iemūžinātiem notikumiem.

Stundu gara pēdējā tiešraide

BETA kasete, kas glabā 2010. gada notikumus. (Foto: Facebook/Uldis Āboliņš)

"Šonedēļ norit aktīvs darbs ar LNT ziņu arhīvu, kas glabā unikālus un vēsturiskus kadrus, kas svētdien pārsteigs skatītājus," sarunā ar portālu Jauns.lv pauž korespondents Uldis Āboliņš, "LNT Ziņu dienestā strādājošie ir lojalitātes maratonisti, jo šodien rēķināts, ka vairāk nekā 40 darbinieku vidējais darba stāžs LNT Ziņās ir 16 gadi. Viss kolektīvs ļoti augstu spējis nest LNT Ziņu vērtību identitāti - būt jauneklīgi spraigi un radoši dinamiskiem, moderniem un ziņu veidošanas tendenču noteicējiem," teic Āboliņš.

LNT Ziņu dienesta komanda gatavo īpašu atvadu raidījumu stundu garā tiešraidē šo svētdien, 1.decembrī, plkst. 20:00. Šeit ieskats tā tapšanā:

No 2.decembra LNT pārraidīs TV3 ziņu dienesta veidotos raidījumus

No 2.decembra televīzijas kanālā LNT tiks pārraidīti kanāla TV3 ziņu dienesta veidotie ziņu raidījumi. Uzņēmumā "All Media Baltics" skaidroja, ka laika posmā līdz brīdim, kad tiks pieņemts lēmums par jaunu apraides atļauju izsniegšanu un esošo anulēšanu, "All Media Baltics" nodrošinās prasības, kas noteiktas apraides atļaujās, tai skaitā par noteiktu ziņu apjomu kanālā LNT. Mediju grupā uzsvēra, ka apraides atļauja nenosaka ziņu satura veidotāju, tāpēc no 2.decembra kanālā LNT tiks rādīts TV3 ziņu dienesta veidotais ziņu raidījums.

Patlaban uzņēmums Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) iesniedzis visu nepieciešamo informāciju, lai saņemtu jaunas apraides atļaujas, izsakot gatavību sadarboties un sniegt papildu informāciju, ja tāda nepieciešama.

Vienlaikus "All Media Baltics" uzsver, ka divi jauni kanāli latviešu valodā, īpaši bērniem domātais kanāls latviešu valodā, sekmēs kvalitatīva un daudzveidīga satura pieejamību.

NEPLP loceklis Patriks Grīva pastāstīja, ka padome, iespējams, nākamajā nedēļā izskatīs "All Media Baltics" lūgumu izsniegt kompānijai jaunas apraides atļaujas. 12.novembrī mediju grupa iesniedza NEPLP dokumentus par izmaiņām esošajā apraides atļaujā gan kanālam LNT, gan "Kanālam 2".

"All Media Baltics" paziņojusi, ka no decembra Baltijā strādās ar TV3 zīmolu un veiks izmaiņas arī televīzijas kanālu portfelī, tostarp kanāls LNT vairs neturpinās darbu esošajā formā. "All Media Baltics" paredzējusi paplašināt kanāla TV3 piedāvāto ziņu apmēru, pārnesot lielāko daļu no LNT ziņu dienesta radītā satura. Mediju grupa veidos arī vienotu ziņu dienestu. No nākamā gada vairs nebūs LNT ziņu raidījuma "Top 10", taču joprojām būs vērojami tādi LNT raidījumi kā "900 sekundes" un "Degpunktā", kurus translēs TV3. 

Saistītās ziņas

Pēc 23 gadu darba no skatītājiem atvadās LNT diktors Andris Auzāns 19
LNT Ziņu dienesta kolektīvs atklātā vēstulē par notiekošo: "Mēs esam likvidēti" 36
"All Media Baltics" grupas vadītājs komentējis notiekošās izmaiņas

Jau vēstīts, ka 2017.gada 18.oktobrī tika noslēgts darījums, kura rezultātā starptautisks aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums "Providence Equity Partners" iegādājās Zviedrijas mediju grupas "MTG" biznesu Baltijā. Mediju grupa nodrošina televīzijas kanālu TV3, LNT, TV6, "Kanāls2", radio "Star FM", Latvijas video portāla "TVPlay", ziņu un izklaides portāla "Skaties.lv", "TVPlay Home" satelīttelevīzijas un "SmartAD" darbību Baltijas valstīs.

Kompānijas "Providence Equity Partners" kontrolētajiem uzņēmumiem pieder arī mobilo telekomunikāciju uzņēmums "Bite" un datu pārraides pakalpojumu nodrošinātājs "Latnet", kā arī tā paziņojusi par telekomunikācijas uzņēmuma "Baltcom" iegādi. Šim darījumam gan vēl nepieciešama Konkurences padomes atļauja.

Citi šobrīd lasa

Domburam jauna simpātija - Jānis tagad ir kopā ar Līgu
Džūlija Robertsa kāzu 18. gadadienā padalās ar retu fotogrāfiju kopā ar vīru 1
Svešs motocikls uz vīra vārda, vai var rasties nepatikšanas?
Tēmas: LNT, TV3
Skatīt visus komentārus

СМИ: Анастасия Заворотнюк поправилась и вернулась домой 1