Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
“Mūsu Glābēja baznīcas koris” no Esbjergas Dānijā. (Foto: Niels Linneberg)

Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies jauniešu koris no Dānijas 3

Runā Rīga
9. oktobrī 13:08 2019. gada 9. oktobrī 13:08
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
15. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā savas koncerttūres ietvaros uzstāsies “Mūsu Glābēja baznīcas koris” (Vor Frelsers Kirkes Kor) no Esbjergas Dānijā, kas pirms tam ar diviem koncertiem priecēs klausītājus Cēsīs un Siguldā, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

Kora pamatsastāvu veido gan mūzikas konservatorijas esošie studenti un absolventi, gan talantīgākie Esbjergas un tās apkārtnes iedzīvotāji, kuriem nav profesionāls grāds mūzikā, tomēr viņu muzikālās spējas ir acīmredzamas.

Jau 19 gadus koris šādā sastāvā darbojās ērģelnieka, akadēmijas profesora un kantora Mikela Andreasena (Mikkel Andreassen) vadībā. Būdams harizmātisks diriģents un ārkārtīgi produktīvs komponists, viņš ir spējis aizraut arī jaunajos dziedoņos un nodot tiem savu dedzīgo kaisli pret kormūziku.
Kora repertuārs ir ļoti plašs, sākot no renesanses mūzikas, līdz pat mūsdienu dāņu skaņražu kompozīcijām. Tomēr vistuvākie pašiem mūziķiem ir romantisma laikā dzīvojošo mūzikas dižgaru – Pētera Čaikovska, Antona Bruknera, Johannesa Brāmsa un Sergeja Rahmaņinova – darbi.

Pēdējo gadu laikā koris pievērsies lielajām laikmetīgajām formām. Mūziķi iedziedājuši Gabriela Forē un Morisa Dirufē rekviēmus, Arvo Perta “Berlīnes mesu” un Bendžamina Britena “Par Jēru līksmojiet”. Koris īpaši lepojas ar to, ka ir pirmie citu dāņu koru vidū, kas atskaņojuši Sergeja Rahmaņinova “Sv. Jāņa Hrizostoma Liturģiju” (op. 31), un 2018. gada koncerttūrē Dānijā ar šo atskaņojumu guvuši lielus panākumus. Arī 2012. gadā kora izdotais Sergeja Rahmaņinova “Vesperu” (op. 37) ieraksts guvis augstu atzinību gan klausītāju, gan recenzentu vidū.   

Koncerta programmu Latvijas klausītājiem “Mūsu Glābēja baznīcas koris” sagatavojies brīnišķīgu un nokrāsām bagātu. Tajā izskanēs dāņu 19. un 20.gadsimta komponistu – Nīlsa Gādes un Karla Nīlsena – darbi, arī paša diriģenta Mikela Andreasena radītās kompozīcijas, kā arī Olivjē Mesiāna, Antona Bruknera un Sergeja Rahmaņinova sacerējumi.

Koncertu organizē Rīgas Sv. Pētera baznīca sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu.

Ieeja koncertā bez maksas.

Citi šobrīd lasa

Publicēts VIDEO, kurā Sanktpēterburgas universitātes pasniedzējs izmet upē studentes ķermeņa daļas 2
13 gadu veca pusaudze nopelna 2,5 miljonus ar savu "Instagram", bet viņas tēvs par to dusmojas 4
Vangas pēctecis nosauc patiesos Zavorotņukas slimības iemeslus 23
Skatīt visus komentārus

Алла Пугачева показала новый эксперимент с прической

Дочь Михаэля Шумахера стилизовала выступление на лошади под заезд «Формулы-1»