Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Linkaits atklāj, kādēļ izbrāķēja valsts sekretāra konkursu izturējušu cilvēku
Linkaits noraidījis Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amata kandidātu tā politiskās piederības dēļ. (Foto: LETA)

Linkaits atklāj, kādēļ izbrāķēja valsts sekretāra konkursu izturējušu cilvēku 3

Politika
2019. gada 10. septembrī 12:40 2019. gada 10. septembrī 12:40 | Papildināts, 2019. gada 10. septembrī 13:55
  Jauns.lv / LETA
Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra amata kandidāts tika noraidīts politiskās piederības dēļ, sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Valsts kancelejā informēja, ka noslēdzies atklātais konkurss par SM valsts sekretāra amatu, bet pretendents, kurš saņēma visaugstāko vērtējumu konkursā, neguva Satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) apstiprinājumu, līdz ar to amats joprojām ir vakants.

Linkaits skaidroja, ka viņš pieņēmis lēmumu neatbalstīt konkursā uzvarējušo SM valsts sekretāra amata kandidātu, pamatojoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likumu, kas paredz, ka vecākajam valsts civildienesta ierēdnim ir jābūt politiski neitrālam. Turpretī konkursā uzvarējušais amata kandidāts iepriekš kandidēja Saeimas vēlēšanās, kā arī ir valdes loceklis politiskā partijā. Neoficiāla informācija liecina, ka konkursā uz SM valsts sekretāra amatu uzvarēja pārstāvis no politiskā spēka "Attīstībai/Par!" Andulis Židkovs.

"Es uzskatu, ka vecākajam civildienesta ierēdnim ir jābūt politiski neitrālam, lai neviens nevarētu pārmest, ka pieņemtie lēmumi ir balstīti kāda politiskā spēka interesēs," sacīja Linkaits. Ministrs arī atzina, ka viņš ir lūdzis Valsts kanceleju piedāvāt risinājumus SM valsts sekretāra izraudzīšanās kārtībā. Viens variants paredz, rotēt šajā amatā kādu no valsts pārvaldes vai arī rīkot atkārtotu amata konkursu.

Pavļuts: "Par!" biedra neapstiprināšana SM valsts sekretāra amatā ir "klaji prettiesiska"

"Attīstībai/Par!" (AP) veidojošās partijas "Kustība "Par!"" ("Par!") ierindas biedra Anduļa Židkova neapstiprināšana Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra amatā ir klaji prettiesiska, jo diskriminē cilvēku pēc politiskās pārliecības, pauda AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Vaicāts par šīs situācijas ietekmi uz sadarbību koalīcijā, Pavļuts norādīja, ka šis gadījums ir pārrunājams valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē. Ņemot vērā, ka šāds solis ir atbilstošs "vecajai politikai", šajā jautājumā būtu svarīgi, ka arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paustu savu vērtējumu šajā jautājumā. Politiķis atturējās komentēt, kādu ietekmi šī situācija atstās uz darbu koalīcijā.

Pavļuts norādīja, ka "Par!" biedra neapstiprināšana notikusi, aizbildinoties ar to, ka tas it kā būtu politiskās neitralitātes pārkāpums. Tomēr politiķis akcentēja, ka Civildienesta likums neļauj diskriminēt cilvēkus pēc politiskās pārliecības. Ierēdņiem ir jāievēro politiskā neatkarība savā darbībā un jāpilda tiem likumīgi noteiktie uzdevumi, skaidroja politiķis.

Viņš norādīja, ka Židkovs lēmumu par piedalīšanos konkursā esot pieņēmis neatkarīgi no partijas. Pavļuts uzsvēra, ka pilnībā paļaujas uz vērtēšanas komisijas kompetenci, kura izvēlējusies objektīvi labāko kandidātu, un ka šeit būtu jāņem vērā arī starptautiskās saistības un Darba likums, kas liedz diskriminēt pēc politiskās pārliecības. Vaicāts, vai varētu būt gaidāma tiesāšanās no pretendenta puses, AP līdzpriekšsēdētājs norādīja, ka šādu varbūtību izslēgt nevar.

Pavļuts pauda, ka pašreizējā rīcība ir "vecās politikas" piemērs, kā savulaik esot rīkojusies Zaļo un zemnieku savienība, jo līdzīgs gadījums attiecībā uz Židkovu bijs, kad satiksmes ministra amatu ieņēmis Uldis Augulis (ZZS). Tolaik gan bijusi cita situācija.

Pavļuts norādīja, ka Židkovs vairs nav "Par!" valdes loceklis. Židkovs iepriekš ieņēma politiskā spēka valdes locekļa amatu līdz 2019.gada jūlijam, liecina "Firmas.lv" publicētā informācija. Pavļuts arī apliecināja, ka apstiprināšanas gadījumā Židkovs būtu gatavs apturēt darbību partijā.

Citi šobrīd lasa

Melnais leopards, par kura mocīšanu dārgi samaksās trīs cilvēki, zoodārzā sācis atkopties 2
Neparasts atradums Čikāgas lidostā: tur neviena nepamanīts trīs mēnešus slepus dzīvojis kāds vīrietis 3
"Parāva vaļā visas slūžas" - cilvēkus satriec redzētais LTV filmā no Covid-19 nodaļas 29
Skatīt visus komentārus

Самый горячий внук Елизаветы II стал еще накачаннее — и попал в книгу Гиннесса

«Мой секрет красоты»: Лопез ответила на обвинения в увлечении ботоксом