Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vigo Krastiņš. (Foto: Skdz.lv)

Potenciālais "PNB bankas" administrators Krastiņš pērn nopelnījis 27 000 eiro 33

Sabiedrība
2019. gada 25. augustā 14:24 2019. gada 25. augustā 14:24
  Jauns.lv / LETA
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) izraudzītais iespējamais "PNB bankas" maksātnespējas administrators Vigo Krastiņš pērn deklarējis ieņēmumus 27 218 eiro apmērā, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Krastiņš deklarējis skaidrās naudas uzkrājumus 20 450 eiro apmērā un bezskaidrās naudas uzkrājumu 16 794 eiro apmērā. Tāpat administrators deklarējis parādsaistības 53 863 eiro apmērā. Krastiņš arī deklarējis izsniegtus aizdevumus 42 543 eiro apmērā.

Jurists norādījis, ka viņam lietošanā ir dzīvoklis Mārupē. Krastiņam pieder 2009.gadā ražotas automašīna "BMW 120", 2009.gada "Yamaha" "Aerox" mopēds, kā arī viņa valdījumā ir 2013.gada "Audi Q7" automašīna.

Krastiņš ir advokāts advokātu firmā "Skrastiņš & Dzenis". Publiski pieejamā informācija liecina, ka maksātnespējas administratora sertifikātu viņš saņēmis 2005.gadā.

Aģentūra LETA arhīvs liecina, ka Krastiņš administrējis arī "VEF Radiotehnika RRR" un SIA "Avio Baltica" maksātnespējas procesus. Krastiņa vārds izskanēja arī kā viens no iespējamajiem "ABLV Bank" likvidatoriem.

Jau vēstīts, ka no 2019.gada 15.augusta, plkst.21 ir apturēta "PNB bankas" darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs 15.augustā nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 29.augustā, plkst.11.30 aiz slēgtām durvīm skatīs FKTK iesniegto "PNB bankas" maksātnespējas pieteikumu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Par bankas maksātnespējas procesa administratora amata kandidātu izraudzīts Krastiņš.

Bankas maksātnespējas procesa administratora izvēli un iecelšanu nosaka FKTK noteikumi. FKTK maksātnespējas procesa administratoru izraugās no Maksātnespējas kontroles dienesta sniegtā saraksta. FKTK vērtē pretendentu piedāvāto redzējumu bankas maksātnespējas procesa vadīšanai, līdzšinējo pieredzi un pieejamos resursus, papildus vērtējot izpratni par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu, kā arī no tiesībaizsardzības iestādēm saņemto informāciju.

Citi šobrīd lasa

Pārdod Latvijas spoku galvaspilsētu Vilces pagastā - muižu, kurā Francijas karalis Luijs XVIII slēpās no Napoleona 1
Kāpēc cilvēkiem nosirmo mati? Zinātnieki nāk klajā ar jaunu pētījumu
Māsas cīnītājas: Inese un Jolanta Tarvidas sporta dēļ upurē pat Ziemassvētkus ar ģimeni
Tēmas: PNB banka
Skatīt visus komentārus

Алла Пугачева отметила Китайский Новый год с друзьями

Агата Муцениеце назвала себя другом семьи Робби Уильямса