Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas Centrāltirgus. (Foto: LETA)

Rīgas Centrāltirgus un Vidzemes tirgus teritoriju atjaunošanai ir izstrādātas galvenās attīstības vadlīnijas

Runā Rīga
2019. gada 18. aprīlī 12:37 2019. gada 18. aprīlī 12:37
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Trešdien, 17. aprīlī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti izbraukuma sēdē klātienē iepazinās ar AS “Rīgas Centrāltirgus” darbību un turpmākiem tirgus teritorijas atjaunošanas plāniem, kā arī apsprieda un diskutēja par izstrādātajām Vidzemes tirgus turpmākās attīstības iecerēm.

“Rīgas pilsētai tirgus ir bijis nozīmīgs it visos laikos - kā ikdienas un kultūras dzīves centrs. Laiki mainās un ir mainījušies arī mūsu paradumi un prasības uz apkārtesošo pilsētvidi. Viennozīmīgi - mūsu mērķis ir saglabāt pilsētas kultūrvēsturiskās vērtības. Kopīgi plānot un rast finansējumu, kā atjaunot tirgus teritorijas atbilstoši mūsdienu prasībām. Manuprāt, ikvienam ir būtiska gan produktu kvalitāte, gan produktu izcelsme, kā arī ērta piekļūšana un plašais, daudzveidīgais sortiments. Tāpēc šajā atjaunošanas procesā ir jābūt iesaistītām ne tikai pašvaldības, bet arī pārējām institūcijām, lai šo mērķi sasniegtu,” pēc tirgus teritorijas apskates sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs  Artis Druvinieks iepazīstināja deputātus gan ar tirgus vēsturi, gan ar paveiktajiem un plānotajiem remontdarbiem. Viņš arī informēja, ka jau drīzumā tirgus teritorijā tiks atvērts jaunais informācijas centrs, kurā pilsētas viesiem un tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties suvenīrus ar Rīgas un tirgus vizuālo identitāti.

AS “Rīgas Centrāltirgus” teritorija ir 7,2 hektārus liela, un tajā darbojas pieci vēsturiski paviljoni ar kopējo platību 15 tūkstoši kvadrātmetru. Dārzeņu, Piena, Gaļas, Zivju un Gastronomijas paviljonos ir apmēram 300 tirdzniecības vietas. Ik dienu tirgu apmeklē no 60 līdz 100 tūkstošiem cilvēku.

Pēdējo divu gadu laikā ir veikta Gastronomijas paviljona pilna rekonstrukcija, Gaļas paviljonā ir uzstādītas jaunas vitrīnas. Tirgū ir atdzīvināta arī gadatirgu tradīcija un izveidots pirmais Baltijā “Gastro tirgus”.

Tuvākajos gados ir iecerēts veikt Zivju paviljona rekonstrukciju. Rekonstrukcijas laikā Zivju paviljons tiks pārcelts uz Piena paviljonu. Pēc Zivju paviljona atjaunošanas uzsāks Piena paviljona pilna rekonstrukciju. Ir plānots paplašināt arī autostāvvietu skaitu. Teritorijā esošo Spīķeru ielu pārveidos par tirdzniecības un gājēju ielu, kā arī uzlabos drošības sistēmu un atjaunos labierīcību telpas.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti deputātus iepazīstināja ar iecerētajiem projektiem: "Rīgas Centrāltirgus revitalizācija – kanālmalas infrastruktūras un publiskās ārtelpas sakārtošana” un "Rīgas Centrāltirgus revitalizācija – pazemes pagrabu pārbūve uzņēmējdarbības veicināšanai”. Abus projektus īsteno Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, un tos plānots realizēt līdz 2022. gadam.

Būvdarbu gaitā tiks rekonstruēta kanālmalas teritorija no Maskavas ielas līdz Prāgas ielai jeb no Gaļas līdz Zivju paviljonam. Izremontēs tramvaja ceļus un autostāvvietas, piegādes zonu pie kanāla nosegs ar terasi, ierīkos promenādi, veloceliņus, piestātni tūristu kuģīšiem. Tiks izveidots arī sava veida muzejs – interaktīva ekspozīcija par tirgus vēsturi, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kā arī ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā.

Savukārt pagrabu pārbūve ļaus ievērojami palielināt noliktavu un tirdzniecības platības. Tiks izremontēti slavenie tirgus pagrabi, kas savieno, piemēram, Sakņu, Gastronomijas, Piena un Gaļas paviljonu. Pagrabos atjaunos elektroinstalāciju un liftus, uzstādīs ugunsdrošības signalizāciju, ugunsdzēšanas sistēmu un aprīkojumu nepieciešamās temperatūras uzturēšanai.

"Rīgas Centrāltirgus" uzdevumā  nekustamā īpašuma jomas uzņēmums -SIA "Colliers International Advisors" ir izstrādājis arī Vidzemes tirgus teritorijas atjaunošanas vīziju un plānu, kā piesaistīt finansējumu šīs vīzijas realizācijai.

Uzņēmuma pārstāvis Jānis Ozols informēja, ka, izstrādājot attīstības koncepciju, eksperti veikuši teritorijas arhitektonisko izpēti un tehnisko apsekošanu, kā arī ņēmuši vērā pasaules praksi, attīstot līdzīgas teritorijas citās pilsētās.

Uzņēmuma izstrādātā vīzija paredz, ka Vidzemes tirgus Piena paviljons saglabās savu funkciju, un arī nākotnē tur varēs tirgoties mājražotāji. Savukārt pašreizējā Gaļas paviljonā vietā ir iespēja veidot Gastro tirgu. Starp paviljoniem arhitekti piedāvā veidot āra tirdzniecības ielu, kurā tirgotos amatnieki, mājražotāji un citi vietējo produktu ražotāji.  Teritorijā, kura atrodas vistuvāk Brīvības ielas 90 ēkai būtu iespēja labiekārtot teritoriju ar rotaļu un sporta iekārtām bērniem. Tirgus teritorijā būs arī laukums publiskiem pasākumiem. Savukārt ēkā, kas atrodas Tērbatas ielas pusē, varētu izveidot dažādu biroju telpas.

Tuvāko nedēļu laikā AS “Rīgas Centrāltirgus” valde izvērtēs uzņēmuma izstrādātos priekšlikumus un lems, kurš no potenciālajiem Vidzemes tirgus finansējuma piesaistes variantiem būtu labākais, lai uzsāktu Vidzemes tirgus atjaunošanu.

2018. gada vasarā Rīgas dome pieņēma lēmumu par Vidzemes tirgus ieguldīšanu "Rīgas Centrāltirgus" pamatkapitālā, lai īstenotu tirgus pilnīgu atjaunošanu.

Citi šobrīd lasa

Viena aizbrauc bez kosmētikas, cita nevar iztikt bez fēna - kādas ir mūsu olimpisko dāmu sievišķīgās vājības 1
Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 12
Tā dēvēto “antivakseru vēstuli” parakstījusī Valsts kontroles darbiniece Krapāne iesniegusi atlūgumu 19
Pievienot komentāru

"Я бросила пить": Агата Муцениеце удивила откровением

Мистические смерти: 7 актеров, повторивших судьбу своих героев