Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (no kreisās), labklājības ministre Ramona Petraviča, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro. (Foto: LETA)

"KPV LV" ministri joprojām nav saņēmuši pielaidi valsts noslēpumam 18

Politika
16. aprīlī 08:23 2019. gada 16. aprīlī 08:23
Jauns.lv / LETA
Partijas "KPV LV" ministri joprojām nav saņēmuši pielaidi valsts noslēpumam, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Uz jautājumu, vai viņa jau ir saņēmusi pielaidi valsts noslēpumam, Petraviča atbildēja noliedzoši, piebilstot, ka, pēc viņas rīcībā esošās informācijas, šādas pielaides pagaidām nav arī pārējiem ministriem no viņas partijas. "KPV LV" valdībā pārstāv trīs ministri - labklājības ministre Petraviča, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

"Nekādu informāciju tuvāk neesmu saņēmusi, neviens ar mani nav sazinājies. Gaidu," sacīja Petraviča.

Pašlaik nav publisku ziņu, ka pielaide būtu piešķirta arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem, kurš valdībā pārstāv politisko apvienību "Attīstībai/Par!".

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš iepriekš pauda, ka gadījumā, ja kāds no ministriem saņemtu atteikumu pielaidei valsts noslēpumam, viņa vietā, iespējams, būtu jāmeklē cits ministrs.

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis janvāra beigās norādīja, ka SAB veiktās personu pārbaudes parasti tiek pabeigtas aptuveni divu mēnešu laikā. Kariņa valdību Saeima apstiprināja 23.janvārī.

Likums paredz, ka pārbaudes maksimālais termiņš ir trīs mēneši, taču nepieciešamības gadījumā to var pagarināt vēl uz trīs mēnešiem. Negatīvu SAB lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, un pēc tam arī tiesā, līdz ar to kopējais termiņš, kurā izskata šādus jautājumus, pēc Satversmes tiesas sprieduma pielaižu jautājumā ir pieaudzis.

Likumā minēti septiņi punkti, kāpēc personai tiek liegta pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem. Likums paredz, ka pielaidi nevar izsniegt, piemēram, ja personas rīcībspēja ir ierobežota likumā noteiktajā kārtībā. Tāpat pielaidi nevar izsniegt, ja persona bijusi PSRS vai kādas ārpus NATO un ES esošas dalībvalsts drošības dienesta darbinieks vai aģents.

Pieeja valsts noslēpuma objektiem tiek liegta arī personai "par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu", kā arī personai, kurai konstatēti psihiski un uzvedības traucējumi, tai skaitā traucējumi alkohola vai narkotiku lietošanas dēļ.

Citi šobrīd lasa

"Jums ir ļoti forša valsts" - stāsts par 29 gadus veco japāni Masaki, kurš atbrauca kā students un plāno te palikt
"Viņš bija liels cilvēks, liela personība" - LNSO direktore Indra Lūkina dalās atmiņās par draugu Andreju Žagaru
Kā atbrīvot drēbes no humpalu veikaliem raksturīgā aromāta? 2
Tēmas: 13. Saeima
Skatīt visus komentārus

Викторию Бекхэм развеселил вопрос о сексе с мужем спустя 20 лет брака 1

Алла Пугачева указала, на кого похож двухлетний сын Ксении Собчак