Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zilupes novada domes priekšsēdētājs Oļegs Agafonovs. (Foto: LETA)

Zilupes mēra un viņa sievas krimināllieta nonākusi apelācijas instancē

Novadu ziņas
2019. gada 14. aprīlī 18:30 2019. gada 14. aprīlī 18:30
  Jauns.lv / LETA
Krimināllietu, kurā Zilupes novada domes priekšsēdētājam Oļegam Agafonovam (Latgales partija) celta apsūdzība par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, apelācijas instance sāks skatīt maija beigās, informēja Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Inga Augustaviča.

Plānots, ka pirmā tiesas sēde notiks 28.maijā plkst.10.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka lietu iztiesās Jurijs Vasiļkovskis.

Jau vēstīts, ka Agafonovam un viņa sievai Irinai Agafonovai pirms desmit gadiem tika celta apsūdzība par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Valsts ieņēmumu dienests (VID) no Agafonova un viņa sievas vēlējies piedzīt teju 213 444 eiro kompensāciju.

Attaisnojot Agafonovu ģimeni, Rēzeknes tiesa Ludzā lēma atstāt bez izskatīšanas VID kaitējuma kompensācijas pieteikumu gandrīz 213 444 eiro apmērā - uz pašu novada domes priekšsēdētāju attiecināti 200 195 eiro, uz Irinu Agafonovu - 13 248 eiro.

Tiesas spriedumu, kas paziņots 2018.gada 21.decembrī, Agafonovs sauc par taisnīgu. Viņš pauda, ka visa apsūdzība esot bijusi izdomāta un nepamatota. Viņaprāt, politiķi saskaras ar pastiprinātu uzraugošo iestāžu uzraudzību, tāpēc izvairīties no nodokļu nomaksas nemaz neesot iespējams.

Taču ar spriedumu nebija apmierināta prokuratūra un VID, tāpēc lieta nonākusi apgabaltiesā.

Agafonova lieta toreizējā Ludzas rajona tiesā tika saņemta 2008.gada 16.decembrī, bet pirmā tiesas sēde notika 2009.gada 22.septembrī.

Kā iepriekš aģentūrai LETA skaidroja prokuratūrā, VID savulaik bija konstatējis, ka Agafonovs savā amatpersonas deklarācijā nav norādījis ienākumus vairāku simtu tūkstošu latu apmērā. VID Zemgales reģionālajā iestādē veiktajā nodokļu aprēķina pārskatā konstatēts, ka Agafonovs izvairījies no nodokļu maksāšanas valsts budžetā par 2002., 2003., 2006. un 2007.gadu, slēpjot un samazinot ar ienākuma nodokli apliekamo objektu un nodarot zaudējumus valstij.

Lietā arī uzlikts arests naudas līdzekļiem - 39 430 eiro, 473 000 ASV dolāru un 8280 latu (11 829 eiro).

Šis kriminālprocess par izvairīšanos no nodokļu nomaksas izdalīts no cita kriminālprocesa, kas tika sākts par kontrabandu un kurā arī figurē Agafonovs.

Citi šobrīd lasa

Mikrobiologs dara tā... Pirmās piecas lietas, kas jāizdara, ieejot mājās no ielas 2
Tava labā enerģija iedvesmos arī citus - horoskops visām zodiaka zīmēm no 30.03. līdz 5.04.
Dzīve Eiropā ir iepauzēta, bet ne Zviedrijā. Latviete Stokholmā raizējas par cilvēku attieksmi un rīcību 9
Tēmas: Zilupe
Pievienot komentāru

Анджелина Джоли нарушила правила самоизоляции ради Брэда Питта

Максим Галкин порадовал поклонников новым фото с Аллой Пугачевой и детьми