foto: LETA LETA
Trīs gadus pēc nelaimes sāks tiesāt šoferi, kurš notrieca mūziķi Ūdrīti
Tiesai nodota krimināllieta par mūziķa Rolanda Ūdra notriekšanu.
112
2019. gada 17. janvāris, 18:02

Trīs gadus pēc nelaimes sāks tiesāt šoferi, kurš notrieca mūziķi Ūdrīti

Jauns.lv / LETA

Rīgas Autotransporta prokuratūra tiesai ir nodevusi krimināllietu par mūziķa, grupas "The Hobos" līdera Rolanda Baloža-Ūdra notriekšanu 2016.gada janvārī.

Neminot lietā iesaistīto personu vārdus, Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe informēja, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai nodota krimināllieta pret personu, kura vadot transportlīdzekli pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, kā rezultātā cietušajam tika nodarīti smagi miesas bojājumi. Viņa skaidroja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, ceļa posmā Rīgā, kur atļautais braukšanas ātrums apdzīvotā vietā ir 30 kilometri stundā, apsūdzētais pārsniedza noteikto ātruma ierobežojumu un brauca ar ātrumu, kas nav mazāks par 70 kilometriem stundā, neņēma vērā brīdinājuma zīmes, piemēram, uz ceļa strādā, ātrumvalnis un citas, kā arī to, ka brauktuve bija klāta ar sniegu.

Brīdī, kad apsūdzētais pamanīja gājēju, kurš šķērsoja ielu, vadītājs savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un neapturēja transportlīdzekli, notriecot gājēju. Cietušajam tika nodarīti smagi, dzīvībai bīstami miesas bojājumi. Rēķe atzina, ka cietušais ir sabiedrībā pazīstama persona, tomēr neatklāja lietā iesaistīto personu vārdus. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka cietusī persona ir mūziķis Rolands Balodis-Ūdris.

Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 260.panta otrās daļas, kura paredz soda sankciju - brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem. Patlaban vēl nav zināms, kad tiesa šo lietu skatīs.

Rolands Ūdris atlabst

Rolands un Ilona Ūdri nometnē "Līdzskaņa", kas palīdz grūtībās nonākušiem Latvijas māksliniekiem.

gallery icon
9

Kā ziņots, 2016.gada 17.janvārī ap plkst.15.40 Rīgā, Artilērijas ielas posmā starp Aleksandra Čaka un Krāsotāju ielu, Ūdrim uzbrauca automašīna. Mūziķis negadījumā guva smagas traumas.

Tēmas