Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Uzņēmumam "VEF Radiorūpnīca RRR" veltītās grāmatas autors Inārs Kļaviņš. (Foto: Juris Rozenbergs)

“Muzikālā dumpinieka” Lapinska pavadījumā izdod Rīgas radiorūpnīcai veltītu grāmatu 17

Sabiedrība
2018. gada 10. novembrī 18:17 2018. gada 10. novembrī 18:17
  Jauns.lv
Ināra Kļaviņa grāmata “Rīgas radiorūpnīca laikmeta griežos” ir ceturtā grāmata, kurā aplūkota radiotehnikas ražotāja vēsture. Tas ir plašāks stāsts par uzņēmuma attīstību un darbinieku pašaizliedzīgo darbu.

RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē notikušajā burziņā, kurš sarīkots par godu autora Ināra Kļaviņa ceturtajai grāmatai, par mūziku gādāja neviens cits kā leģendārais Padomju ēras “ierakstu karalis” Juris Lapinskis.

Grāmatas atvēršanas svinības pulcēja kādreizējos kolēģus, kuri kopīgi radīja daudzas no VEF Radiotehnika RRR radio ierīcēm un akustiskajām sistēmām.

Vecie labie kā arī salīdzinoši jaunāki meldiņi tika atskaņoti pa leģendārajām VEF Radiotehnika RRR ražotajām skandām “S-90”.

"VEF Radiorūpnīca RRR" ražotās skandas "S-90". (Foto: Juris Rozenbergs)

Interesanti, ka pazīstamais latviešu uzņēmējs Pēteris Šmidre savulaik arīdzan pielicis roku pie šī zīmola skandu ražošanas, taču par to plašāk izstāstīts grāmatā.

Tieši Pēterim Šmidrem, par spīti paša izbrīnam, tika uzticēts atklāt un vadīt kādreizējam Latvijas tehnoloģiju milzim veltītās grāmatas atvēršanas svētkus.

Izrādās, ka leģendārajā rūpnīcā savulaik strādājis arī pazīstamais latviešu uzņēmējs Pēteris Šmidre. (Foto: Juris Rozenbergs)

Sanākušos uzrunāja arī AS VEF Radiotehnika RRR valdes priekšsēdētājs Ēriks Ertmanis. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, kā arī pats autors Inārs Kļaviņš un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš.

Grāmatas atvēršanas pasākumā visiem interesentiem bija arī iespēja aplūkot tuvāk gan vecākus, gan jaunākus uzņēmuma ražotos produktus.

Par mūziku pasākumā atbildīgs bija leģendārais Padomju ēras ierakstu "karalis" Juris Lapinskis. Kopš sešdesmitajiem gadiem viņš, par spīti Maskavas aizliegumiem, kopēja un izplatīja rietumu mūzikas ierakstus. (Foto: Juris Rozenbergs)

Uzņēmums AS “VEF Radiotehnika RRR” tika dibināts 1927. gadā, Rīgā.

Savu tagadējo nosaukumu kompānija ieguva neilgi pēc PSRS okupācijas, kad tika apvienotas divas privātkompānijas: “Foto-radio Centrāle A. Leibovic” (saskaņā ar AS “VEF Radiotehnika RRR” mājaslapā pausto: dibināta 1927. gada 28. Decembrī) un radiorūpnīcu “A. Apsītis un F.Žukovskis” (dibināta 1934. gadā).

Pērn janvārī publiski izskanēja, ka uzņēmums AS “VEF Radiotehnika RRR” ir nokārtojis problemātiskās saistības ar kreditoriem (SEB banka un Valsts ieņēmumu dienests) un atsācis produktu ražošanu.

Citi šobrīd lasa

Ģimene nespēja valdīt smieklus, kad garāmbraucošā automašīnā pamanīja vēja rotaļas suņa purnā
"Viesmīlīgā Jūrmala" - Krievijas estrādes leģenda Nikolajevs ar sievu parāda, kā atpūšas kopā ar draudzenēm 2
"Man sāp acis!" Lietuvā izcēlušies nemieri vienā no migrantu centriem; pielietota arī asaru gāze 1
Skatīt visus komentārus

От любви до ненависти один шаг! Звезды, которые разорвали дружбу 1

43-летняя Толкалина порезвилась на пляже в пикантном виде, перед которым не устоит ни один турист