Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mežaparkā nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus
Aizsaules ielā 1, izmantojot šaujamieroci, nogalināts vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas "Range Rover" automašīnu. (Foto: LETA)

Mežaparkā nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus 42

112
2018. gada 30. maijā 10:23 2018. gada 30. maijā 10:23 | Papildināts, 2018. gada 30. maijā 11:28
  Jauns.lv / LETA
Pie Rīgas Brāļu kapiem trešdienas rītā notikusi slepkavība.

Nošautais ir maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. To apstiprinājis arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Bunkus bija viens no juristiem-palīgiem, ko "Trasta Komercbankas" likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Rasa aģentūrai LETA atteicās sniegt komentārus.

Bunkus par maksātnespējas administratoru strādājis kopš 2007.gada. Viņa vārds skaļi izskanēja medijos saistībā ar uzņēmuma "Rego Trade" maksātnespējas procesu, kurā Bunkus bija administrators un vērsās tiesā, lūdzot atzīt uzņēmuma īpašnieka izsniegtos aizdevumus par neatbilstošiem likuma normām.

Bunkus valsts amatpersonas ieņēmumu deklarācijā par 2016.gadu liecina, ka viņam pieder 2013.gada "Range Rover" automašīna. Tāpat viņam reģistrēti uzkrājumi 88 269 eiro apmērā "Luminor" bankā. 2016.gadā Bunkus arī saņēma dāvinājumus gan no sava brāļa 27 000 eiro apmērā, gan no tēva 71 998 eiro apmērā. Tāpat administrators 2016.gadā bija reģistrējis aizdevumus 1 297 286 eiro apmērā un 58 550 eiro apmērā, savukārt parādsaistības kopumā 527 374 eiro apmērā. Publiski pieejama informācija liecina, ka Bunkus dzīvojis Mežaparkā.

Kā liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datubāze, Bunkus savulaik ziedojis partijai "Jaunais laiks" un apvienībai "Vienotība". 2010.gadā viņš "Jaunajam laikam" ziedojis 1000 latus (1420 eiro), bet 2011.gadā 500 latus (710 eiro). 2011.gadā viņš ziedojis arī 3000 latus (4260 eiro) apvienībai "Vienotība".

"Bunkus advokātu birojā" aģentūrai LETA atteicās sniegt jebkādus komentārus.

Ziedu tirgotāja pie kapiem TV3 ziņām pastāstījusi, ka izdzirdēja vairākus šāvienus, kādus septiņus vai astoņus, un pēc tam troksni, avarējot automašīnai. Pārdevēja sākumā domājusi, ka tas ir kāds joks, tāpēc vērību notikušajam nav pievērsusi. Viņu no rīta jau iztaujājusi arī policija.

Slepkavība notikusi plkst.8.40 Aizsaules ielā 1. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts kāds vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas "Range Rover" automašīnu. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu, kura vēlāk Brāļu kapu otrā pusē atrasta aizdedzināta.

Notikuma vietā ieradušās vismaz piecas policijas automašīnas. Norobežota plaša teritorija. Baltais "Range Rover" ir braucis virzienā uz brāļu kapiem, nobraucis no ceļa labajā pusē, nolauzis ceļa zīmi un ietriecies kapu nožogojumā, to sabojājot. Automašīnai ir nolauzts aizmugurējais ritenis.

Automašīnas priekšējais stikls ir cauršauts vadītāja pusē.

Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot pa tālruni 67014002. VP uzsver, ka jebkura informācija var būt ļoti noderīga izmeklēšanā.

Policija strādā notikuma vietā un patlaban Aizsaules ielā ir bloķēta satiksme ceļa posmā no Gaujas ielas līdz Brāļu kapiem. VP aicina netuvoties notikuma vietai, lai policija var netraucēti veikt darbu.

VP sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas slepkavību.

Citi šobrīd lasa

Februāra pilnmēness: astrologu padomi visām zodiaka zīmēm
FOTO: tuvākie atvadās no viņsaulē aizgājušā aktiera Armanda Reinfelda
Liene Greifāne izslimojusi Covid-19 visai smagā formā - bijusi nepieciešama arī hospitalizācija 2
Skatīt visus komentārus

«Что-то сдал совсем»: Навка показала резко постаревшего мужа Заворотнюк

Племянник Аллы Пугачевой переехал в квартиру за 400 000 евро