Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ivana meklēšana pārtop haosā. Brīvprātīgo aktivitātes Liepājā izpelnās kritiku
“Mēs dzirdam aicinājumus uzlauzt dzīvokļu durvis, bēniņus, pagrabus... Aicinām visus palīdzēt gribētājus, nepadoties provokācijām un atturēties no neapdomātas rīcības," publiski paziņojusi organizācija Bezvests.lv (Foto: Bezvests.lv/Facebook.com)

Ivana meklēšana pārtop haosā. Brīvprātīgo aktivitātes Liepājā izpelnās kritiku

Sabiedrība
2017. gada 4. jūlijā 17:30 2017. gada 4. jūlijā 17:30
  Kasjauns.lv
Portāls Kasjauns.lv jau otro dienu seko līdzi Liepājā pazudušā Ivana Berladina meklēšanas darbos iesaistīto brīvprātīgo rācijas sarunām, kuras tiešraidē tiek translētas arī internetā. Līdz šim novērots, ka dzirdētajā komunikācijā ik pa laikam izskan baumas, neskaidras izcelsmes viedokļi un apšaubāmi ierosinājumi, par kuriem beigu beigās nekas tā arī netiek izlemts. Arī organizācija Bezvests.lv publiski kritizējusi brīvprātīgo darbības, līdz ar to rodas pamatots jautājums – vai Valsts policijas (VP) piesaistīto brīvprātīgo aktivitātes tiek pienācīgi koordinētas?

Divu dienu laikā rāciju ēterā izskanējis pietiekami daudz un dažādas informācijas, taču vislielāko sašutumu izraisījušas dažas konkrētas epizodes.

Tā, piemēram vienā brīdī kāds sarunā iesaistītais nepārprotamā pārmetuma formā pavēlējis citam, runāt latviski.

Citā epizodē iesaistītās personas ilgu laiku strīdējās savā starpā un aicināja viens otram izsaukt pašvaldības policiju. Pēcāk no abām pusēm izskanēja pārmetumi par to, ka policija tā arī nav izsaukta. Izskan arī ierosinājumi lauzt vaļā dažādu namu un pagrabu durvis.

Bezvests.lv: “meklēšana pārvēršas par haosu”

Nupat saistībā ar brīvprātīgo darbībām izskanējusi arī kāda svarīga ziņa no organizācijas “Bezvēsts.lv”. Pieredzējusī bezvēsts pazudušo cilvēku meklētāju kopa arīdzan pauž bažas par to, kā norit brīvprātīgo darbs Liepājā.

Organizācija saņemot dažādas cilvēku ziņas, no vairākiem resursiem un ir novērojusi, ka pazudušā Ivana meklēšana sāk pārvērsties par haotisku, nekontrolējamu notikumu.

“Mēs dzirdam aicinājumus uzlauzt dzīvokļu durvis, bēniņus, pagrabus... Aicinām visus palīdzēt gribētājus, nepadoties provokācijām un atturēties no neapdomātas rīcības. Palīdzība ir nepieciešama. Visi, kam ir vēlme un spēja piedalīties – lūdzam, konsultēties un koordinēt savu darbību tikai ar Valsts policiju, zvanot 110. Tieši Valsts policija, šobrīd nodarbojas ar visu darbību organizēšanu un koordinēšanu uz vietas, Liepājā,” portālā “Facebook” ziņo organizācija.

Policijai nav zināms, cik brīvprātīgo piedalās meklēšanā

VP Kurzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Madara Šeršņova skaidro, ka brīvprātīgo darbs galvenokārt tiekot koordinēts no izveidotā meklēšanas operācijas centra Viršu ielā 9/11, Liepājā.

“Šeit ir aicināti tikties tie, kuri vēlas piedalīties meklēšanā kā brīvprātīgie. Atnākušie tiek sadalīti grupās, un katrai grupai tiek nozīmēti VP operatīvie darbinieki vai meklēšanā iesaistīto bruņoto spēku pārstāvji. Tie, kuri ierodas, saņem uzdevumus,” izstāsta VP pārstāve.

Tiesa gan šobrīd VP nespēj pateikt, cik tieši brīvprātīgo meklētāju darbojas policijas vadībā – Kurzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve vien min, ka to varētu būt ap tūkstotim.

“Grūti pateikt. Cilvēki nemitīgi pievienojas, brauc no dažādām pilsētām,” pauž preses sekretāre.

Patlaban neesot arī skaidrs, cik grupās šobrīd darbojas iesaistītie cilvēki un cik likumsargu ir katrā grupā. 

Vakardien esot izveidotas trīs šādas grupas, taču atsevišķi brīvprātīgo pulki darbojas arī ārpus policijas organizētajām aktivitātēm, vienkārši dodoties, kurp pašiem šķiet pareizi.

Atbildot uz jautājumiem par to, cik uzticama un kontrolēta ir brīvprātīgo saziņa ar rācijām, VP informē, ka oficiālā, apstiprinātā informācija attiecībā uz Ivana meklēšanas norisi pieejama policijas sociālo tīklu profilos, tostarp portālā “Twitter”.

Kādēļ helikopters iesaistīts tikai tagad?

“Šobrīd notiek koncentrēšanās uz dzīvokļu, namu un dažādu slēgtu telpu, piemēram, bēniņu vai pagrabu, pārbaudīšanu ar īpašnieku atļauju. Šodien pulksten 19.00 tiek organizēta tikšanās Višķu ielā 9/11, uz kuru tiek aicināti visi apkārtnē esošo mazdārziņu īpašnieki. Ar viņu palīdzību tiks organizēta šo īpašumu pārmeklēšana,” informēja VP pārstāve.

Pirms tam, pulksten 16:40 notikusi arī tikšanās, kurā, kā skaidroja VP pārstāve, brīvprātīgie ar automašīnām organizētā un kontrolētā veidā tiks nosūtīti uz Grobiņas novadā esošo Šķēdi, kur arīdzan notiks puisēna meklēšana.

“Atsaucoties uz vērā ņemamu informāciju, tiks apsekoti arī šajā apdzīvotajā vietā esošie mazdārziņi,” skaidro VP preses pārstāve.

Atbildot uz jautājumu, kādēļ helikopters meklēšanā tika iesaistīts tikai vairākas dienas pēc mazā Ivana pazušanas, VP skaidro, ka bērna meklēšanā tikušas izmantotas visdažādākās metodes.

Sākotnēji šķitis, ka atbilstošākā taktika ir apsekot tuvāko pilsētas teritoriju, iztaujājot blakus dzīvojošās personas.

VP pārstāve dara zināmu, ka meklēšanas darbi turpinās pilnā sparā un policija pateicas ikvienam brīvprātīgajam, kurš ir iesaistījies.

“Cilvēki piedalās visdažādākajos veidos – dotas meklēt, gādā siltu ūdeni un cita veida palīdzību tiem, kuri dodas apsekot apkārtni,” portālam Kasjauns.lv atklāj VP.

Policija lūdz cilvēkus atsaukties

Oficiālā informācija saistībā ar Ivana meklēšanu tiek atjaunota oficiālajās VP interneta vietnēs – "Facebook" un "Twitter" kontos.

Ja kādam ir informācija par zēna iespējamām uzturēšanās vietām, policija par to lūdz informēt, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Citi šobrīd lasa

FOTO: nenoskaidroti huligāni Rīgā apzīmējuši tramvaju ar Ministru prezidentam Kariņam neglaimojošu grafiti 3
"Tā bija spēle" Igaunijā zināms šaušanas instruktors piedod slepkavības mēģinājumā apsūdzētajai sievai, kura iešāva viņam sejā
Vakcīna nav apstiprināta, nav datu par auglību, nav pētījumu uz dzīvniekiem... Spraigi aizvadīta diskusija "Laiks uzzināt patiesību" 8
Pievienot komentāru

«Все лучшее у меня позади»: Собчак в леопардовом купальнике обнажила ягодицы

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина 1