Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Žirinovskis: problēma starpvalstu attiecībās bija Vīķe-Freiberga

Žirinovskis: problēma starpvalstu attiecībās bija Vīķe-Freiberga

Politika
2009. gada 12. decembrī 12:00 2009. gada 12. decembrī 12:00
 
Latvijas un Krievijas attiecības uzlabojas un galvenais problēmcilvēks, kurš kavēja attiecību uzlabošanos, bija toreizējā Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Tā uzskata Krievijas skandalozākais politiķis, radikālās Liberāldemokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis. Sarunā ar aģentūru BNS un Latvijas Televīziju Žirinovskis arī norādīja, ka Vīķes-Freibergas nespēja normalizēt Latvijas un Krievijas attiecības ir galvenais iemesls, kādēļ viņa nav tikusi pie nozīmīgiem starptautiskiem amatiem.

Jautāts, vai valstu attiecības uzlabojas, viņš teica: «Protams, ir aizgājusi tā sieviete! [Vīķe-Freiberga] Kā sieviete bija Latvijā, tā viss [starpvalstu attiecības] saasinājās. Krievi, šņabis, siļķe… Klausies, tu, neizgāji to kara ceļu! Tu sēdēji Amerikā, atpūties, bet krievu zaldāts staigāja par visu Eiropu izsalcis un netīrs… Redz, nepatīk, ka kāds 9. maijā lej degvīnu un ēd siļķi. Es runāju par fanātismu. Viņa [Vīķe-Freiberga] nav karojusi. Latvietis, kurš karojis, tā nepateiks. Viņš zina, kas ir karš. Viņa nezina, viņa atpūtās Amerikā.»

Žirinovskis uzskata, ka slikto Latvijas un Krievijas attiecību problēmcilvēks bijusi tieši Latvijas eksprezidente. «Viņa saasināja attiecības. Tas, ka viņa netika ANO un Eiropas Komisijā, liecina par kaut ko. Viņi baidās no viņas. Ja viņa nevar uzlabot attiecības ar Krieviju, kā viņai var dot Eiropas mēroga vadošu amatu?»

Vicespīkers uzsvēra, ka Krievija negrasoties ar kaimiņiem naidoties, taču savus pilsoņus aizstāvēs ar visiem līdzekļiem.

«Nevajag pasliktināt attiecības. Mēs, Krievija, ne ar vienu pasliktināt attiecības negrasāmies. Taču mēs aizsargāsim visus mūsu pilsoņus, lai kur viņi būtu. Ar diplomātiskiem soļiem, ekonomiskiem, politiskiem. Ja viņi būs agresijas upuri, tad ar militāru spēku,» sacīja Žirinovskis.

«Jūs esat mūsu kaimiņi, mēs gribam labas attiecības ar visiem mūsu kaimiņiem. Ar Baltiju, ar Mongoliju. Kāpēc mums jābūt sliktām attiecībām? Latvijā 40% ir krievu. Lai viņi ir NATO, ja viņi tā ir lēmuši,» sacīja politiķis.

BNS


Citi šobrīd lasa

2020. gada nozīmīgākie stila mirkļi
"Gribi redzēt Rīgu?" Rīcības plāns, ja bērns aukstā laikā piešāvis mēli pie metāla
Linda Mūrniece atkal bez vīra uzvārda un gredzena - vai šķiršanās jau divus mēnešus pēc kāzām?
Pievienot komentāru

Самый горячий внук Елизаветы II стал еще накачаннее — и попал в книгу Гиннесса

«Мой секрет красоты»: Лопез ответила на обвинения в увлечении ботоксом