Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Maira Mora ieņems augstāko Latvijas diplomāta amatu ES ārlietu dienestā

Maira Mora ieņems augstāko Latvijas diplomāta amatu ES ārlietu dienestā

Sabiedrība
2011. gada 20. jūnijā 14:11 2011. gada 20. jūnijā 14:11
 
Līdz ar Latvijas diplomātes Mairas Moras iecelšanu par Eiropas Savienības (ES) delegācijas Baltkrievijā vadītāju viņa no Latvijas pārstāvjiem ir guvusi vislabākos panākumus Eiropas Ārējās darbības dienestā.

Šis ir ļoti nozīmīgs un līdz šim kāda Latvijas diplomāta augstākais ieņemtais amats Eiropas Ārējās darbības dienestā, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

Kā ziņots, ES augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone piektdien paziņoja, ka ES delegācijas Baltkrievijā vadītājas amatā ir iecelta Latvijas diplomāte Mora.

"Esmu priecīga, ka varu iecelt Mairu Moru ES delegācijas Baltkrievijā vadītājas amatā. ES delegācija Baltkrievijā stiprinās ES sadarbību ar Baltkrievijas tautu, un Maira ir īstais cilvēks, lai to vadītu," sacīja augstā pārstāve.

"ES paliek uzticīga idejai par tās kritisko sadarbību ar Baltkrieviju. Jebkura attiecību padziļināšana ir atkarīga no visu politieslodzīto atbrīvošanas un turpmākā progresa, ko Baltkrievijas varasiestādes izrāda attiecībā uz demokrātijas principu, likuma varas un cilvēktiesību cieņu," uzsvēra Eštone.

Viņa pārvalda vairākas valodas, arī baltkrievu valodu.

Mora Ārlietu dienestā ir kopš 1992.gada, un viņa ir karjeras diplomāte ar ilgu darba pieredzi Latvijas ĀM. Mora ir piedalījusies sarunās ar Krieviju par armijas izvešanu, strādājusi Latvijas delegācijā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā Vīnē, kā arī bijusi Latvijas vēstniece Lietuvā un Baltkrievijā, par savu darbu saņēmusi augstus Lietuvas un Austrijas apbalvojumus.

Eiropas Ārējās darbības dienestā jau pašlaik strādā vairāki Latvijas diplomāti, kuri pārcelti no citām ES institūcijām.

LETA/ Foto: Ieva Čīka/ LETA


Citi šobrīd lasa

Hercogiene Ketrīna izdomājusi plānu gadījumam, ja nāktos šķirties no prinča Viljama
76 gadus vecas viltus ziņas jeb - kāpēc vietējie antifašisti šogad atkal pulcējās Ķīšezerā? 13
Viņķele min variantu, ka dažas slimnīcas varētu atvēlēt tikai Covid-19 pacientiem 7
Pievienot komentāru

Максиму Галкину пришлось оправдываться за видео с "накрашенными" губами

Герцогиня Кэтрин и принц Уильям поставили важное условие будущей экономке