Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZRP pārus nešķiros pēc seksuālās orientācijas

ZRP pārus nešķiros pēc seksuālās orientācijas

Politika
2011. gada 30. augustā 12:14 2011. gada 30. augustā 12:14
 
Zatlera reformu partija (ZRP) iestāsies par dzimumneitrāla partnerattiecību mantiskā regulējuma ieviešanu, kas attieksies gan uz pretēja dzimuma pāriem, gan uz viendzimuma pāriem, šodien preses konferencē žurnālistiem pavēstīja ZRP valdes loceklis Viktors Makarovs.

Zatlera reformu partija iestāsies par dzimumneitrāla partnerattiecību mantiskā regulējuma ieviešanu.

Partnerattiecību regulējuma mērķis ir aizsargāt partneru tiesības mantisko attiecību, mantošanas un citās jomās. Politiskais spēks respektē Satversmes 110.pantā noteikto laulības institūcijas īpašo statusu, taču arī uzskata, ka "ir jāņem vērā faktiski pastāvošā ģimeņu modeļu daudzveidība Latvijā". ZRP savas programmas saliedētības sadaļā norāda, ka tiesiskā aizsardzība pašlaik ir liegta daudzām ģimenēm, kas nav izvēlējušās slēgt laulību, kā arī apmēram 40% bērnu, kas piedzimst ārlaulībā.

ZRP valdes locekle Sarma Freiberga norādīja, ka par šo ģimeņu eksistenci "mēs visbiežāk uzzinām, kad tām ir jādala manta" un kad parādās problēmas.

Jautāts, vai ZRP deputāta amata kandidāti ir gatavi atbalstīt šādu likuma grozījumu pieņemšanu, Makarovs skaidroja, ka ZRP biedri atbalsta saliedētas un iekļaujošas sabiedrības principu un ka partijas iekšienē ir iespējamas "racionālas" diskusijas par to, kādā veidā šī iecere tiks panākta.

Partija iestājas arī par saliedētu daudzetnisku sabiedrību, kurā Latvijas tauta netiek dalīta "pareizajos un nepareizajos". Tajā pašā laikā tiek uzsvērts, ka latviešu valoda ir tā, kas vieno Latvijas cilvēkus. Paredzēts arī aktivizēt naturalizācijas procesu, veicinot dialogu ar Latvijas nepilsoņiem. Partija sola nodrošināt valsts finansētas iespējas apgūt latviešu valodu.

ZRP sola aktīvi iestāties pret neiecietību un jebkāda veida diskrimināciju etniskās izcelsmes, reliģiskās pārliecības, invaliditātes, seksuālās orientācijas un citu faktoru dēļ.

Programmā tiek solīts, ka stiprāks un plašāks pilsoņu kopums tiks panākts, būtiski paplašinot dubultpilsonības iespējas. Lai būtiski pilnveidotu pēc 1991.gada 21.augusta Latvijā dzimušo bērnu reģistrāciju par pilsoņiem, tiks noteikts, ka par pilsoņiem kļūst nepilsoņu bērni no to piedzimšanas brīža.

Tiek solīts, ka politiskais spēks iestāsies arī par paaudžu solidaritāti un iesaisti vietējo kopienu un nevalstisko organizāciju darbībā, kā arī atbalstīs sociālās atbildības un ilgtspējības iniciatīvas.

ZRP plāno ieviest darba vietu kvotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tādējādi paplašinot viņu iespējas darba tirgū. Notiks iestāšanās par vides pieejamību un darba vietu radīšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām valsts, pašvaldības un privātajos uzņēmumos.

Kasjauns.lv/LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Brits citādāk paraugās uz Černobiļu, un ir pārsteigts, cik daudz dzīvības tur ir šodien 2
Elektromobiļu sāpju ceļi un to smagā dzīve 3
VIDEO: Rīgu kārtīgi apceļojušais alnis laimīgi pametis galvaspilsētu 3
Pievienot komentāru

Выяснилось, как Меган и Гарри обидели мужа королевы принца Филиппа

Поклонники усомнились, что Лиза Галкина дочь Пугачевой 1