Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ušakovs regulāri atskaitījies Krievijas vēstniecībai 3

Politika
2011. gada 17. novembrī 09:24 2011. gada 17. novembrī 09:24
 
Atsevišķos medijos pilnā apmērā vai pa daļām nopludināta Rīgas mēra Nila Ušakova e-pasta sarakste vairāku tūkstošu vēstuļu apmērā. Sarakste rāda, ka Ušakovs regulāri atskaitījies par spiegošanu no Latvijas izraidītam vēstniecības darbiniekam.

Nopludinātā Rīgas mēra Nila Ušakova e-pasta sarakste liecina, ka viņš regulāri atskaitījies Krievijas vēstniecības pārstāvim.

Visticamākais, Ušakovs atskaitījies tieši par spiegošanu aizdomās turētajam Krievijas vēstniecības Rīgā darbiniekam Aleksandram Hapilovam, kurš 2009.gada pavasarī bija spiests pamest Latviju. Ušakovs viņam sūtījis diezgan nepārprotama satura vēstījumus, kas varētu liecināt arī par Krievijas vēstniecības finansējuma saņemšanu.

Tā 2008. gada decembrī Ušakovs uz elektroniskā pasta adresi rusembas@delfi.lv ar norādi "Dlja A.Hapilova" nosūtījis vairākus dokumentus, kuru vidū bijis arī dokuments ar nosaukumu "smeta_konf_mol.doc" (jaunatnes konferences tāme).

No savas Saeimas elektroniskā pasta adreses Ušakovs tā paša 2008.gada novembrī ar līdzīgu norādi nosūtījis trīs dokumentus – "conference.doc", "conference smeta.doc" un "conference otchet.doc" (konferences tāme un konferences atskaite).

Divi no dokumentiem ir konferenču tāmes par attiecīgi 15,7 un 16,3 tūkstošiem eiro, savukārt Ušakova Hapilovam nosūtītajā failā ar nosaukumu "org_Moskow[1]" plaši aprakstīts šīs organizācijas veikums.

Šo dokumentu kopējais saturs liek domāt, ka Ušakovs ir mēģinājis saņemt no Krievijas vēstniecības finansējumu dažādiem ar jaunatnes organizācijas "Nam po puti" pasākumiem.

"Lursoft" datu bāze liecina, ka Ušakovs kopš šīs organizācijas ar latvisko nosaukumu "Mums pa ceļam" dibināšanas 2007.gadā ir tās valdes loceklis. Oficiāli biedrība 2009.gadā ziedojumos saņēmusi tikai 135 latu.

Izvairās no skaidras atbildes

Uz jautājumiem saistībā ar medijos nopludināto e-pasta saraksti Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņas centrs") atbild izvairīgi.

Intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" uz jautājumu, kādēļ atskaitījies Krievijas vēstniecības pārstāvim, kuru 2009.gadā aizturēja aizdomās par spiegošanu, Ušakovs atbildēja, ka sarakstes nopludināšana ir likuma pārkāpums.

"Runa ir par to, ka, ja es nemaldos, tas bija 2008. vai 2009.gads, kad tika rīkota jauniešu konference, to rīkoja viena no jaunatnes organizācijām, kas oficiāli tika atbalstīta arī no Krievijas vēstniecības puses. Tā jauniešu organizācija toreiz rīkoja arī aktivitātes, ko atbalstīja arī ASV vēstniecība, un nekad nevienam nebija ar to problēmu," stāstīja Ušakovs.

Uz atkārtotu jautājumu, kādēļ viņš atskaitās vēstniecībai, Ušakovs atbildēja ar pretjautājumu: "Kam es atskaitos?"

Precizējot, ka saskaņā ar saraksti viņš atskaitās no Latvijas izraidītajam vēstniecības darbiniekam Aleksandram Hapilovam, Ušakovs atkārtoja jau iepriekš teikto, ka jauniešu organizācija toreiz organizēja konferenci, kuru atbalstīja Krievijas vēstniecība. "Man grūti spriest par tām vēstulēm, kas tiek publiskotas atsevišķos portālos," teica Ušakovs.

Savukārt, vaicājot, kādēļ informējis par Valsts valodas likumu un tajā paredzētajiem sodiem par tā neievērošanu, Ušakovs skaidroja, ka jebkurš var aizsūtīt publiski pieejamu likumu. Vēlreiz atkārtojot jautājumu, kādēļ tas tiek sūtīts, Ušakovs noteica: "Konkrētu vēstuli? Es neatceros, vai es sūtīju tādu vēstuli."

Nils Ušakovs tiekas ar krievu spiegu (2009. gada marts. No raidījuma „Nekā personīga”)

Kasjauns.lv/BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 10
12 ar veselību saistītas lietas, kas par sevi ir jāzina ikvienam cilvēkam
Zelenska padomnieks Arestovičs atklāj, ka domā kandidēt uz Ukrainas prezidenta amatu – taču ir viens nosacījums 5
Skatīt visus komentārus