Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Nils Muižnieks ievēlēts par EP cilvēktiesību komisāru 28

Politika
2012. gada 24. janvārī 20:13 2012. gada 24. janvārī 20:13
Otrdien, Eiropas Padomes (EP) Parlamentārā asambleja par EP cilvēktiesību komisāru ievēlēja Latvijas pārstāvi, Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta direktoru Nilu Muižnieku.

Nils Muižnieks dzimis Losandželosā (ASV); 1993.gadā viņš pārcēlies uz dzīvi Latvijā. Viņš bijis īpašu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Eināra Repšes un Induļa Emša valdībās.

Viņš minētajā amatā ievēlēts ar absolūto balsu vairākumu.

EP cilvēktiesību komisārs vada neatkarīgu EP institūciju, kurai dots mandāts veicināt cilvēktiesību ievērošanu padomes 47 dalībvalstīs. Komisāram jāsadarbojas ar plašu starptautisko un nacionālo institūciju loku. Institūcijas starpvaldību partneri ietver ANO un tās specializētās iestādes, Eiropas Savienību un Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju, kā arī vadošās cilvēktiesību nevalstiskās organizācijas, universitātes un domnīcas.

Balsojumā Muižniekam bija divi konkurenti - Beļģijas pārstāvis Pjērs-Īvs Monets un Nīderlandes pārstāvis Frans Timmermans. Visi trīs pērn pārvarēja vēlēšanu pirmo kārtu, kurā tika pieteikti pieci kandidāti. Latvijas Ārlietu ministrija iepriekš informēja, ka Muižnieks pirmajā kārtā saņēma visvairāk balsu.

Muižnieks amatā nomainīs līdzšinējo EP cilvēktiesību komisāru Tomasu Hamerbergu no Zviedrijas, kurš savus pienākumus sāka pildīt 2006.gada 1.aprīlī.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Muižnieks dzimis 1964.gada 31.janvārī Losandželosā, ASV. 1993.gadā viņš pārcēlies uz dzīvi Latvijā. 1984.gadā Muižnieks beidzis Grenobles universitāti Francijā, 1985.gadā studējis Monterejas Starptautisko attiecību institūtā, 1986.gadā beidzis Prinstonas universitāti, iegūstot bakalaura grādu politoloģijā, 1987.gadā studējis Rietumu Mičiganas universitātē un 1988.gadā beidzis Kalifornijas Berklija universitāti, iegūstot maģistra grādu politoloģijā. 1993.gadā Muižnieks aizstāvējis disertāciju.

Muižnieks bijis īpašu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Eināra Repšes un Induļa Emša valdībās. 2009.gada nogalē ievēlēts par Eiropas Padomes komisijas pret rasismu un neiecietību priekšsēdētāju.

2005.gadā Ārlietu ministrija jau bija virzījusi Muižnieku Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāra amatam, taču toreiz viņš piekāpās zviedram Hamerbergam.

LETA/ Foto: Lita Krone/ LETA

Citi šobrīd lasa

"Ejiet ar savu tizlo grūtniecību, kur gribat!" - sieviete ieraksta sarunu ar Daugavpils ārsti, pēc kuras "embrijs nāca pa gabaliem ārā" 137
VIDEO: blondīne cenšas iepildīt degvielu "Tesla" elektromobilī 32
Mihaēls Šūmahers ir piecēlies no gultas, ziņo mediji 27
Skatīt visus komentārus

На каблуках и с огромным животом: герцогиня Меган посетила дом престарелых в Лондоне

Гигантское землетрясение в США и III мировая. Что предсказал Нострадамус на 2019 1