Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mākslinieks Kristiāns Brekte aicina jauniešu piedalīties instalācijas radīšanā.

Kā tagad bērni cīnās ar iedomātām briesmām? Kristianam Brektem vajag palīdzību instalācijas tapšanā 2

Kultūra
2016. gada 3. septembrī 20:59 2016. gada 3. septembrī 20:59
 
Gatavojoties savai decembrī gaidāmajai personālizstādei izstāžu zālē "Arsenāls", mākslinieks un scenogrāfs Kristians Brekte sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) aicina jauniešus piedalīties instalācijas radīšanā, informē LNMM.

Plašajā ekspozīcijā Brekte paredz iekļaut īpaši izstādei veidotus jaundarbus - lielformāta gleznojumus, objektus un multimediālas instalācijas, kuras būs veltītas militārai tematikai.

"Arsenāls" kļuvis par notikuma galveno atslēgas vārdu, gan tiecoties akcentēt sasaisti ar pašu ēku un tās funkciju pagājušajā gadsimtā, gan arī vēršot uzmanību uz bruņošanās vēsturi un tās pretrunīgumu mūsdienās. Telpa, kura kādreiz kalpojusi armijas noliktavas nolūkiem, asociatīvā un pavisam tiešā veidā tiks izmantota kā ietvars mākslas darbiem, kas tapuši, izzinot Latvijas vēstures epizodes.

Savulaik, tālajos padomju gados, kad Brekte bija vēl bērns, puikas pagalmos mēdza spēlēt kariņus. Tika izgatavoti koka zobeni, kaķenes, kartupeļu šāvēji, loki un bultas. Vai mūsdienās šis fantāzijas lidojums ir izsīcis vai vēl joprojām paliek iedvesmas un oriģinālu risinājumu pilns? Kādas šodien ir bērnu prāta spēles, izgatavojot neredzētus rīkus, lai cīkstētos ar iedomātām briesmām? Tieši to vēlas noskaidrot izstādes autors, rosinot ikvienu jaunieti ļaut iztēlei vaļu un radīt savu rīku un ieroču arsenālu, kas varbūt būs gluži citāds nekā līdz šim esam iedomājušies.

Zīmējumus, skices, fotogrāfijas, aprakstus un jebkādus materiālus, kas spēj paskaidrot vīziju, Brekte gaidīs līdz šā gada 30.septembrim e-pastā "mans.arsenals@gmail.com". Pēc tam kāda mākslinieka izvēlētā ideja tiks izmantota instalācijā, ko būs iespējams apskatīt viņa personālizstādē.

Brekte ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) scenogrāfijas apakšnozarē. Kopš 2003.gada rīkojis vairākas personālizstādes, piedalījies grupu izstādēs Latvijā un citviet Eiropā - Vācijā, Lietuvā, Čehijā, Francijā, Itālijā, tostarp starptautisku kuratoru projektā Venēcijas mākslas biennālē (2005) un Latvijas nacionālās ekspozīcijas izveidē Venēcijas arhitektūras biennālē (2006), kā arī Krievijā un ASV.

Par darbu sēriju "Rīgas madonnas" (2010) Brekte tika nominēts prestižajai Purvīša balvai un ieguva titulu "Labākais ārzemju mākslinieks vecumā līdz trīsdesmit pieciem gadiem" starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē "Art Vilnius 12". Autora darbi no izstādes "Gastronoms" (2007) tika iekļauti slavenās britu izdevniecības "Phaidon" katalogā "Younger Than Jesus" (2009), kurā apkopoti spilgtākie jaunie mākslinieki no visas pasaules vecumā līdz 33 gadiem.

Brekte ir arī praktizējošs scenogrāfs, LMA Audiovizuālās mediju mākslas nodaļas Scenogrāfijas apakšnozares asociētais profesors un Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares vadītājs.

Brektes personālizstāde "Arsenāls" būs skatāma LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" no šā gada 2.decembra līdz 2017.gada 12.februārim.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņa ir neapturama: 10 gadus veca meitene trenējas 30 stundas nedēļā, lai kļūtu par labāko 5
Veļu var mazgāt arī ar kastaņiem 1
Izlases futbolists kazino notriec komandas biedru naudu un zaudē darbu
Skatīt visus komentārus

"Папа избивал меня до крови": дочь автора "Чебурашки" раскрыла страшную правду

Принц Уильям признался в своем позоре