Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Repše ar domubiedriem nodibina biedrību "Latvijas attīstībai"

Politika
2012. gada 1. martā 16:32 2012. gada 1. martā 16:32
 
Nodibināta jauna biedrība "Latvijas attīstībai", kuras dibināšanā piedalījies partijas "Jaunais laiks" dibinātājs Einars Repše, kā arī uzņēmēji Olafs Berķis un Valerijs Belokoņs, sacīja organizācijas dibinātājs Edgars Jaunups (V).

"Mums visiem ir viens mērķis - attīstīta, labklājīga un tiesiska Latvija, tomēr līdz šim mums ir bijis grūti atrast kopīgu valodu, saliedēties un rīkoties,” teic biedrības vadītājs Einars Repše.

Jaunups stāstīja, ka biedrība "Latvijas attīstībai" šobrīd neplāno kļūt par partiju, taču katram organizācijas biedram ir brīva izvēle attiecībā uz savas nākotnes saistīšanu ar politiku.

"Tādu plānu uz doto brīdi nav," uz jautājumu par iespējamo partijas dibināšanu uz biedrības pamata atbildēja Jaunups. Viņš skaidroja, ka organizācijas mērķis ir izveidot ideoloģiski labēju diskusiju platformu, kurā tiktu izveidoti priekšlikumi, kā panākt dinamisku un ilgtspējīgu Latvijas attīstību.

"Mēs ticam, ka šādi priekšlikumi radīsies, veidojot diskusiju, kurā piedalīsies pie varas esošie politiķi, bijušie politiķi, uzņēmēji, zinātnieki un citu sabiedrības grupu pārstāvji," uzsvēra "Vienotības" biedrs.

Jaunups uzsvēra, ka šaubas par "Latvijas attīstības" vēlmi iesaistīties partejiskajā politikā var gaisināt ar praktisku darbu, strādājot pie diskusiju veidošanas. Pēc tam, kad sabiedrisko debašu laikā izkristalizēsies konkrēti priekšlikumi, tos varētu paņemt jau pie varas esoši politiķi un sākt realizēt - šim aspektam ir maza nozīme, jo pašlaik galvenā problēma ir kvalitatīvu ideju un recepšu trūkums un neziņa par to, kā rīkoties situācijā, kad Latvija ir pārvarējusi ekonomisko krīzi, taču situācija ekonomikā joprojām nav pārāk stabila.

Viņš norādīja, ka šobrīd neplāno stāties ārā no partijas "Vienotība".

Šodien Rīgā tika iesniegta reģistrēšanai jauna sabiedriska organizācija "Latvijas attīstībai" ar mērķi izveidot plašu un autoritatīvu labēju ideju diskusiju platformu, lai izstrādātu priekšlikumus Latvijas ekonomikas mērķtiecīgai, ilgtspējīgai un dinamiskai attīstībai, informēja biedrībā.

Biedrības vadītājs bijušais politiķis Einars Repše uzsver: "Mums visiem ir viens mērķis - attīstīta, labklājīga un tiesiska Latvija, tomēr līdz šim mums ir bijis grūti atrast kopīgu valodu, saliedēties un rīkoties. Mēs vēlamies ar lepnumu teikt vārdus "mēs kopā", "no paaudzes paaudzē", "mana ģimene", "mana valsts". Lai meklētu risinājumus, ir dibināta biedrība "Latvijas attīstībai"".

Biedrības "Latvijas attīstībai" dibinātāju vidū ir uzņēmēji, politikas, tiesību un tautsaimniecības eksperti: Repše, uzņēmēji Olafs Berķis, Valērijs Belokoņs, Donāts Vaitaitis, Uldis Mierkalns, Ainārs Ščipčinskis un Agris Strautnieks, tiesību eksperte Baiba Fromane, politiķi Edgars Jaunups un Dans Titavs.

Biedrība piedāvās savu redzējumu un risinājumus, aicinās vienoties un rīkoties. Latvijas elitei, pēc biedrības domām, ir jāsaprot, ka pienācis laiks izbeigt konfrontāciju un sākt kopīgu darbu Latvijas attīstībai, teikts paziņojumā.

LETA / Foto: Evija Trifanova/ LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti uzbrukumā pie Severskas cietuši ievērojamus zaudējumus 22
Krievijas seksšopos radies sadomazohistisko aksesuāru deficīts
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 11
Pievienot komentāru