Latvijas šarmantākā vecmāmiņa jūtas kā uzvarētāja. FOTO
Latvijas šarmantākā vecmāmiņa, liepājniece Maija Korņejeva jūtas kā uzvarētāja, kaut arī Latvijas Vecmāmiņu konkursā ieguva trešo vietu.
Novadu ziņas
2012. gada 14. augusts, 18:27

Latvijas šarmantākā vecmāmiņa jūtas kā uzvarētāja. FOTO

Jauns.lv

Latvijas šarmantākā vecmāmiņa un Vecmāmiņu skaistumkonkursa trešās vietas ieguvēja Maija Korņejeva teic, ka konkursā piedalījās spīta dēļ, jo viņai dalība kādā Liepājas korī atteikta „vecuma dēļ”.

Maija vēlējusies pierādīt, ka viņa nemaz tik nespēcīga un veca nejūtas un spēj daudz ko paveikt. Tagad viņa jūtas kā uzvarētāja, jo ir cēlusi savu pašapziņu. Viņa arī portālam irliepaja.lv atklājusi dažas nesen notikušā Vecmāmiņu skaistumkonkursa aizkulises.

Vecmāmiņu skaistumkonkursā piesakās, diriģentes sadusmota

Liepājniece Maija Korņejeva, bērnudārza „Dzintariņš” vadītāja, pirmajā Latvijas vecmāmiņu konkursā izcīnīja trešo vietu un saņēma vairākas balvas, tostarp viņa arī tika atzīta par Latvijas šarmantāko vecmāmiņu.

Maija, tāpat kā viņas māsa dziedātāja Rita Trence, beigusi Liepājas mūzikas vidusskolu, un, lai gan nav izvēlējusies muzikālu karjeru, arī viņai ļoti patīk dziedāt. Pirms kāda laika pat nolēmusi pieteikties korī, un piezvanījusi vienai Liepājas diriģentei. Sev par lielu pārsteigumu uzzinājusi, ka ir „par vecu”!

„Tas aizskāra, būtu vismaz mani noklausījusies un tad izsvilpusi”, pukojas Maija. Tieši šis gadījums zināmā mērā pamudinājis pieteikties vecmāmiņu konkursam – lai celtu pašapziņu.

„Aicinājumu pieteikties konkursam ieraudzīju nejauši un tad, kad termiņš jau bijis garām. Tomēr aizsūtīju CV un fotogrāfijas. Neilgi pirms Ziemassvētkiem saņēmu ziņu, ka atlasi esmu izturējusi,” irliepaja.lv stāsta vecmāmiņa. Viņa kļuva par vienu no 22 kandidātēm, kas iekļuva fināla četrpadsmitniekā.

Maija – meitene no tālās provinces

„Pirmā tikšanās klātienē un iepazīšanās visām konkursa finālistēm notika 12. maijā viesnīcā „Gutenbergs”, izlozējām numuriņus un prezentējām sevi. Izrādījās, ka esmu vienīgā, kas pati pieteikusies un vienīgā no tādas tālienes. Pārējās finālistes bija no Rīgas vai ne tik tālām vietām – Ķeguma, Siguldas, Limbažiem, Tukuma.”

Maija atzīst, ka „meitenēm no provinces” klājies grūti – katru sestdienu izbraukāt uz Rīgu, kur nodarbības sākās jau desmitos no rīta, nemaz nav bijis vienkārši. „Labi, ka mani atbalstīja māsa un māsasvīrs – reizēm paliku pie viņiem Rīgā, jo mums diena beidzās deviņos vakarā.”

Vecmāmiņas mācījušās skaisti staigāt, pareizi lietot dekoratīvo kosmētiku, apmeklējušas fitnesa nodarbības, klausījušās gudras un interesantas lekcijas, ciemojušās ekskluzīvās kosmētikas firmā „Elier”, lielisku dienu aizvadījušas Saulkrastos pie dziesmu svētku horeogrāfes Elgas Drulles.

Vecmāmiņas misija – mācīt mazbērnus

Nācies veikt arī mājasdarbus – uzrakstīt eseju par dzīves jēgu un izveidot dzimtas koku. „Biju sākusi to darīt jau sen, zināju senčus līdz ceturtajai paaudzei, bet konkurss pamudināja pameklēt vēl, un man arī izdevās papildināt dzimtas koku ar jauniem ierakstiem.”

Kā emocionālāko Maija atceras dienu, kad lasījušas esejas: „Raudājām visas, jo dzīve īpaši nav lutinājusi nevienu.”

Darbs pie dzimtas koka Maijai licis atcerēties, ka „to man iemācīja vecmāmiņa, to, un arī to”.

„Būtībā tāda jau ir vecmāmiņas misija – mācīt mazbērnus,” uzskata Maija, kas daudz laika veltījusi arī savas mazmeitas, dēla meitiņas Rebekas audzināšanai.

Cīnīsies par vecmāmiņu tiesībām

„Ja tas būtu vecmāmiņu skaistumkonkurss, kāds notiek Brazīlijā, noteikti nepiedalītos,” atzīst Maija. „Taču šī konkursa jēga ir pavisam cita – godināt vecvecākus, un tur, kur tā notiek, kur ir spēcīgas ģimenes un dzimtas tradīcijas, nav bērnu – bāreņu.”

To, cik liela nozīme mūsdienās ir vecvecākiem, un tieši vecmāmiņai, Maija sapratusi arī darbojoties pašvaldības Bērnu tiesību aizsardzības komisijā.

Par vecvecāku lomu aizdomāties likusi arī tikšanās ar Stellu Vilemu, 2011.gada pasaules vecmāmiņu konkursa dalībnieci. Stella rosinājusi Saeimu ieviest vecvecāku dienu, bet saņēmusi atbildi, ka „mums taču jau ir veco ļaužu diena”!

„Bet kura no mums ir veca?!” – Maija ir sašutusi. „Jā, es protu adīt, šūt, tamborēt, un lepojos, ka esmu ome, bet veca nejūtos. Varbūt par tādu mani varēs saukt, kad man būs pāri astoņdesmit.” Maija ir pārliecināta, ka veca nejūtas neviena no konkursa finālistēm, kuru gadi ir robežās no 39 līdz 74.

Tāpēc konkursa dalībnieces stingri nolēmušas cīnīties par vecmāmiņu tiesībām un arī vākt parakstus par to, ka Latvijā ir vajadzīga īpaša diena, kurā godināt vecvecākus. Vecmāmiņas paredzējušas arī iesaistīties labdarībā un apmeklēt pansionātus un internātskolas.

„Uzskatu, ka man ir pirmā vieta”

„Piesakoties konkursam, apzinājos, ka ļoti riskēju, jo zinu, ko nozīmē atgriezties mājās bez balvas,” saka Maija. Taču ar savu startu konkursā ir pat ļoti apmierināta. „Uzskatu, ka man ir pirmā vieta, jo, pirmkārt, guvu uzvaru pati pār sevi, pārējais ir otršķirīgs.”

Tomēr ir arī „otršķirīgais”, ar ko noteikti var lepoties. No piecām nominācijām, ko piešķīra konkursa rīkotājas – SIA „Emergo” – Maijai tika tituls „Šarmantākā vecmāmiņa 2012”. Viņa ir arī „Trešās vecmāmiņas” titula ieguvēja.

Dienas sākumā – glāze silta ūdens

Maija ir pārliecināta diētu pretiniece, toties ievēro gavēni, un astoņas nedēļas pirms Lieldienām un četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem neēd gaļu, olas un saldumus (toties dzer kafiju un neatsakās no glāzes sarkanvīna).

Dienu viņa vienmēr sāk ar glāzi silta ūdens, jo tas palīdzot attīrīt organismu no vakardienas sārņiem, uzturā lieto daudz dārzeņu, bet cūkgaļas vietā izvēlas vistu vai zivi. Maijas mīļākais „ēdiens” ir torte „Cielaviņa”, un pēc tam, kad ar godalgām atgriezusies no konkursa, sevi palutinājusi ar lielu kūkas gabalu un šampanieša glāzi.

Turēties formā Maijai palīdz ne tikai ēšanas paradumi, bet arī ikdienas darbs ar bērniem, galvenokārt kopā dziedāšana un dejošana. Maija lepojas, ka lielajam Liepājas sadancošanas koncertam sagatavojusi četras sava bērnudārza grupiņas, arī trīsgadīgos mazuļus. Pati dziedot un dejojot no septiņu gadu vecuma, un cer to darīt arī turpmāk.

***

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka 5. augustā Rīgā, Spīķeru koncertzālē, norisinājās pirmā Latvijas konkursa „Vecmāmiņa 2012“ fināls, kurā par labāko vecmāmiņu tika kronēta rīdziniece Vija Asbaha, kura Latviju pārstāvēs starptautiskajā Vecmāmiņu konkursā Bulgārijā.


Kasjauns.lv/Foto: Mārcis Priede,  publicitātes foto