Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mežabrāļiem veltītais piemineklis izveidots kā egles formā, uz kuras redzams brīvības cīnītāja tēls.

Ķikuros atklāts piemineklis mežabrāļiem. VIDEO

Novadu ziņas
2012. gada 23. novembrī 22:56 2012. gada 23. novembrī 22:56
 
Uz Aizputes un Kuldīgas novadu robežas – Turlavas pagasta Ķikuros atklāts piemineklis Latvijas brīvības cīnītājiem, kuri pret padomju okupāciju Kurzemes mežos cīnījās no 1945 līdz 1956. gadam.

Par to laiku, kad pēc Latvijas neatkarības zaudēšanas tomēr bija cilvēki, kas drosmīgi turējās pretim padomju varai, nu Turlavas pagasta Ķikuros vēstīs piemineklis. Brīvības cīnītāju vienības Kurzemē visvairāk bija Kuldīgas un Aizputes apriņķī, tāpēc piemineklis atklāts uz abu novadu robežas. Latvijas Nacionālo partizānu apvienībā joprojām ir šo notikumu dalībnieki, kuri arī ar vietējo pašvaldību atbalstu rūpējas par piemiņas vietu ierīkošanu visā valstī.

Metu piemineklim izstrādājusi Latvijas Nacionālo partizānu apvienība sadarbībā ar Liepājas akmeņkali Voldemāru Kandēvicu. Tas uzstādīts uz robežas starp Kuldīgas un Aizputes novadu, godinot šīs teritorijas brīvības cīnītājus.

Skatieties video:

Atklāj pieminekli Aizputes apriņķa pretošanās kustības dalībniekiem (Skrundas TV)

Elmārs Barkāns/Foto: Sandra Brantevica

Citi šobrīd lasa

Grieķiju satriec noziegums: laupītāji mazuļa priekšā nogalina 20 gadus veco māti, britu pilsoni; izsludināta liela atlīdzība
Es aizeju no vardarbīgām attiecībām!
Paradokss, bet masku, distancēšanās un vakcīnu pretinieki sāk domāt, vai... nevajadzētu uzvilkt masku un ievērot distanci 4
Pievienot komentāru

Совсем не Казанова: как Александр Лыков прожил всю жизнь с одной женщиной и едва не ушел в монастырь

Звезда сериала "Сверхъестественное" удивил огромной бородой и челкой