Sabiedrība

Latvijas futbola virslīgas jaunpienācēji Ilūkstes NSS aizraujošā mačā cīnās neizšķirti ar Jūrmalas "Spartaku"

Neizšķirti savā pirmajā Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta spēlē sājā sezonā cīnījās sacensību jaunpienācēji Ilūkstes NSS komanda, kas izbraukumā Jūrmalā tikās ar vietējo "Spartaks" vienību. Aizvadītajā pirmās kārtas mačā Ilūkstes kluba futbolisti cīnījās neizšķirti ar Jūrmalas komandu 2:2 (0:0).

Latvijas futbola virslīgas jaunpienācēji Ilūkstes ...

Jau pirmā puslaikā sestajā minūtē noraidījumu par nesportisku rīcību saņēma "Spartaka" komandas spēlētājs Patriks Tvumasi, atstājot savu komandu mazākumā. Pirmajā puslaikā gan šo priekšrocību Ilūkstes komandas spēlētāji izmantot neprata, un puslaiks noslēdzās bez gūtajiem vārtiem.

Rezultātu mačā 57.minūtē atklāja viesu spēlētājs Kaspars Svārups, bet 70.minūtē izlīdzinājumu panāca Viktors Morozs. Neilgi pirms pamatlaika beigām Jevgēņijs Kazačoks panāca 2:1 jūrmalnieku labā, taču uzvaru noturēt mājiniekiem neizdevās, jo mirkli vēlāk bumbu savos vārtos raidīja kāds no "Spartaka" futbolistiem.

Līdz ar to, Ilūkstes NSS jau savā debijas spēlē virslīgā izcīnīja pirmo punktu. Jāizceļ, ka laukumā Ilūkstes vienības rindās šajā mačā nedevās pērnās sezonas Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Mamuka Gongadze no Gruzijas, kurš bija iekļauts viesu vienības pieteikumā.

Tikmēr pirmās kārtas noslēdzošajā mačā Rīgā starp "Skonto" komandu un "Jūrmalas" futbolistiem tika fiksēt bezvārtu neizšķirts 0:0 (0:0).

Visu maču aktīvāki bija pērnās sezonas vicečempioni "Skonto futbolisti, taču vārtus gūt viņiem neizdevās. Jūrmalas kluba spēlētāji laukumā darbojās ļoti organizēti, neitralizējot mājinieku centienus izcīnīt uzvaru spēlē.

Līdz ar to, "Skonto" komandas galvenais treneris Tamazs Pertija jau savā debijas spēlē pie Rīgas kluba stūres piedzīvoja nepatīkamu punktu zaudējumu potenciāli vājākam pretiniekam.

Jāizceļ, ka arī pagājušo virslīgas sezonu "Skonto" komanda uzsāka ar zaudējumu "Jūrmalai".

Kā ziņots, čempionāts sākās piektdien, kad "Liepājas metalurgs" savā laukumā ar 4:0 pieveica "Metta"/"Latvijas Universitāte" (LU) komandu. Savukārt sestdien pagājušā gada valsts čempionvienība Daugavpils "Daugava" savā laukumā cīnījās 0:0 ar ambiciozo Rīgas "Daugavas" komandu, bet "Ventspils" komanda savā laukumā ar 4:0 sagrāva "Jelgavas" futbolistus.

Čempionāta galvgalī pēc pirmās kārtas ar trim punktiem atrodas Kurzemes komandas "Ventspils" un "Liepājas metalurgs", bet trešo pozīciju ieņem Ilūkstes NSS futbolisti. Tikmēr čempione Daugavpils "Daugava" ieņem sesto pozīciju.

Šīs sezonas turnīrā desmit klubi līdz nākamā gada novembrim sacentīsies trīs apļos. Iepriekšējā sezonā desmit komandas aizvadīja četru apļu cīņas.

Pagājušajā gadā Daugavpils "Daugava" virslīgas čempionātā triumfēja pirmoreiz vēsturē, bet vietu valsts spēcīgāko klubu saimē zaudēja "Gulbene".

Sezonas beigās vietu virslīgā zaudēs desmitās vietas ieguvēji, kurus nomainīs pirmās līgas uzvarētāji, bet devītais spēcīgākais klubs divās pārspēlēs spēkosies ar otrās līgas otru labāko komandu.

Čempionāta vadība uz šo sezonu turnīram piesaistījusi ģenerālsponsoru "SMScredit.lv". Bez ģenerālsponsora valsts spēcīgākā futbola līga iepriekš bija kopš 2010.gada.