Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Traģiskajā avārijā Krievijā gājis bojā šoferis un studente no Jelgavas. VIDEO
Sestdienas naktī Pleskavas apgabalā traģiskā autobusu sadursmē bojā gāja Rīgas – Maskavas pasažieru autobusa trīs pasažieres un autobusa šoferis.

Traģiskajā avārijā Krievijā gājis bojā šoferis un studente no Jelgavas. VIDEO

112
2013. gada 9. septembrī 14:55 2013. gada 9. septembrī 14:55
 
Krievijas Iekšlietu ministrija publicējusi to cilvēku vārdus, kas gājuši bojā 7. septembra rītā „Ecolines” pasažieru autobusa Rīga - Maskava sadursmē ar tūristu autobusu „Hyundai” Pleskavas apgabalā. Starp bojāgājušajiem ir arī trīs Latvijas pilsoņi, tostarp autobusa vadītājs un studente Edita no Jelgavas.

Jau ziņots, ka sestdienas naktī uz Rīgas - Maskavas šosejas Pleskavas apgabala Pustoškas rajonā sadūrās „Ecolines” Rīgas - Maskavas reisa autobuss ar 50 cilvēkiem - 47 pasažieriem un trim apkalpes locekļiem, un autobuss „Hyundai”, kurā bijuši 47 cilvēki - 45 pasažieri un divi šoferi. Autobusā „Hyundai” atradās Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas aktīvisti no Pleskavas apgabala Sebežas pilsētas, kas braukuši mājās no pasākuma Maskavā.

Starp astoņiem bojāgājušajiem bija arī trīs Latvijas pilsoņi: pasažieru autobusa šoferis, 1957. gadā dzimušais Raimonds Olavs un divas pasažieres – 1959. gadā dzimusī sieviete un 1989. gadā dzimusī Edita Tabola. „Ecolines” autobusā bojā gāja arī kāda 1963. gadā dzimusi Krievijas iedzīvotāja – Vera Trifonova.

Uzņēmumā „Ecolines” portālam jelgavasvestnesis.lv apstiprināja, ka Edita Tabola ir viena no četriem bojā gājušajiem „Ecolines” autobusā. Jelgavas 5. vidusskolas direktore Natela Seļiščeva saka, ka Edita agrāk mācījusies Jelgavas 5. vidusskolā. Viņa tur beigusi deviņas klases un pašlaik jauniete turpināja mācības Maskavā.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka avārijas vaininieks, pēc visa spriežot, bija „Hyundai” autobusa šoferis, kurš bija iemidzis pie stūres un ietriecies pasažieru autobusā.

Jāteic, ka avārijā vainotais šoferis šoka stāvoklī pēc avārijas no notikuma vietas aizbēga, bet vēlāk policijai izdevās viņu notvert Veļikije Luki pilsētā. Pleskavas apgabala gubernatoram Aleksandram Turčakam, kurš svētdien apmeklēja satiksmes negadījumā cietušos, Krievijas autobusa vadītājs teicis, ka neatceras avārijas brīdi.

Krievu liberāldemokrātu līderis Vladimirs Žirinovskis izteicis bojāgājušo ģimenēm līdzjūtību un paziņojis, ka viņa vadītā partija izmaksās gan kompensācijas, gan palīdzēs organizēt bēres. Tāpat bojāgājušo ģimenēm un cietušajiem kompensācijas solījusi izmaksāt arī Pleskavas apgabala administrācija un apdrošinātāji.

Līdz 10. septembrim Pleskavas apgabala Sebežas rajonā ir izsludinātas sēras par bojāgājušajiem autobusu avārijā. Sebežas rajonā ir pusmastā ir pacelti karogi un atcelti visi izklaides pasākumi.

Krievijas Liberāldemokrātu līderis Vladimirs Žirinovskis izsaka līdzjūtību

Traģiskā avārija Pleskavas apgabalā (Krievijas televīzija)

Rīgas – Maskavas satiksmes autobuss iekļūst avārijā (Krievijas televīzija)
Kasjauns.lv/Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Krievijā uz ielas nogalināts 21 gadu vecs futbolists 1
VIDEO: sieviete BBC tiešraidē šokē skatītājus ar grāmatu plauktā aizmirstu objektu 4
Kad varēsim sākt runāt par Covid-19 ierobežojumu mazināšanu? 5
Pievienot komentāru

Лебедь на привязи: Бритни Спирс испугала фанатов зловещим намеком

Билл Гейтс предложил план борьбы со следующей пандемией