Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu
Enija Vīksne kļuvusi par labāko piespēlētāju U-20 Eiropas čempionātā
Saspēles vadītāja Enija Vīksne.

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlases spēlētāja Enija Paula Vīksne svētdien Eiropas U-20 čempionātu Lietuvā beidza kā labākā piespēlētāja.

Enija Vīksne kļuvusi par labāko piespēlētāju U-20 ...

Vīksne vidēji mačā izcēlās ar 5,4 rezultatīvām piespēlēm, tuvākajai sekotājai spānietei Elenai Buenavidai izceļoties ar 5,3 piespēlēm. Raina Tomašicka, kura savainojuma dēļ čempionātā aizvadīja vien četras no septiņām spēlēm, ar trim rezultatīvām piespēlēm dalīja 21. vietu.

Savukārt Katrīna Ozola nopelnīja visvairāk personisko piezīmju, katrā mačā vidēji sakrājot 3,7 piezīmes un Vilmu Tuomi no Somijas apsteidzot par 0,1 piezīmi. Ar 3,3 piezīmēm piekto vietu dala Luīze Sila. Vīksne arī daudz kļūdījās, ar 4,7 kļūdām vidēji mačā ieņemot dalītu trešo vietu šajā rādītājā. Sila un Tomašicka ar 3,3 kļūdām spēlē dala 17. vietu. Līderes zviedriete Diana Kolinsa un lietuviete Vivjena Pupkevičūte kļūdījās pa 5,9 reizēm spēlē.

Tomašicka vidēji spēlē guva 16,3 punktus un turnīru beidza dalītā sestajā vietā. Dalītu 26. vietu ar vidēji spēlē gūtiem 10,9 punktiem ieņēma Vīksne, Sila ar 9,4 punktiem ierindojās dalītā 37.vietā, bet Ozola ar astoņiem punktiem - dalītā 48. vietā. Rezultatīvākā ar vidēji mačā gūtiem 18,6 punktiem bija vāciete Frīda Bīnere.

Vīksne bija 13. ar vidēji mačā zem groziem izcīnītām 6,7 bumbām. Zviedriete Tilda Trigere sakrāja 10,4 atlēkušās bumbas mačā. Evelīna Otto ar realizētiem 59,3% divpunktu metienu šajā rādītājā ieņēma dalītu 19.vietu, bet Luīze Sila ar 40% realizētu metienu dalīja 16. vietu. Vīksne vidēji mačā laukumā pavadīja 32,3 minūtes, dalot astoto vietu šajā statistikas rādītājā, bet Tomašicka ar 31,8 minūtēm ir 11. vietā. Vīksne ar 14,4 punktiem dala 11. vietu efektivitātes koeficienta rādītājā, kur līdere ar 20,6 punktiem vidēji spēlē ir itāliete Matilde Villa.

Ar vidēji spēlē gūtiem 58 punktiem Latvija bija 13. rezultatīvākā čempionāta komanda, soda metienus metot ar 72,9% (105/144) precizitāti. Šajā rādītājā labāk veicās vien Portugālei (81,7%) un Lietuvai (77,5%). Ar 40,3 izcīnītajām atlēkušajām bumbām Latvija dalīja astoto vietu, līderēm ar 43,7 bumbām esot spānietēm. Ar 19,7 kļūdām vidēji spēlē Latvija ieņēma sesto vietu, visvairāk kļūdoties Melnkalnes basketbolistēm - 24,6 kļūdas spēlē.

Latvietes turnīrā Viļņā un Klaipēdā izcīnīja astoto vietu. Latvija čempionātu A grupā sāka ar 72:65 uzvaru pār mājiniecēm, ar 66:60 apspēlēja Slovēniju, bet otrdien ar 57:79 zaudēja Francijai. Astotdaļfinālā ar 54:51 tika pieveikta Portugāle, ceturtdaļfinālā Latvija ar 53:68 piekāpās Itālijai, bet cīņā par 5.-8.vietu ar 52:69 zaudēja Polijai un ar 52:72 piekāpās vienaudzēm no Turcijas.